439 Shares 9355 views

Migrena: co to jest i czy można się go pozbyć?

Przewlekłe bóle głowy – problem w obliczu wielu ludzi. Dlatego wielu interesuje pytania o tym, dlaczego nie jest to migrena i czy istnieją skuteczne metody leczenia. Po tym wszystkim, choroby podatne głównie młodzi ludzie, a czasem nawet dzieci.


Migrena: co to jest i dlaczego nie?

Ataki migreny nazywane są dotkliwe bóle głowy często towarzyszą nudności i wymioty nawet. Ponadto, bólu zwykle obserwuje się tylko na jednej stronie.

Według statystyk, większość podobnych patologii dotyka kobiety w wieku od 25 do 35 lat. Mechanizmy wystąpienia takiego stanu do tej pory nie przeprowadzono odpowiednich badań. Niemniej jednak, nie ma powodów, by sądzić, że skłonność do migren jest genetyczna i jest najczęściej przekazywane za pośrednictwem linii matki.

Istnieje wiele czynników, które mogą wywołać ból głowy. Przede wszystkim wśród tej grupy powinny obejmować stały stres, zwiększony lęk i stres. Ponadto, migrena często pojawiają się na tle zaburzeń hormonalnych i awarii w metabolizmie.

Z drugiej strony, atak ból może być spowodowane złą dietę, w szczególności wykorzystanie pokarmów bogatych tyraminy (orzechy, kawa, kakao, czekolada) i napojów alkoholowych. Ponadto, na tle przegrzania lub zmienne warunki atmosferyczne pojawia głowy migrena. Czynniki ryzyka obejmują hałas, mocne zapachy, jasne światło.

Migrena: co to jest i jakie są jego objawy?

Oczywiście, głównym objawem migreny jest ból. Ale istnieją pewne istotne różnice o podobnej patologii. Po pierwsze, ból pojawia się tylko w jednej połowie głowy (migreny dwustronne są znacznie rzadsze). Po drugie, ból jest silny, pulsujący i znacznie zwiększona poprzez przechylenie głowy, stres fizyczny lub emocjonalny. Atak może trwać od czterech godzin do czterech dni.

Często pojawienie się bólu poprzedzone niektórych objawów neurologicznych. Na przykład, niektórzy pacjenci zauważy zaburzenia widzenia, takie jak olśnienie, zniekształcenia obrazu, i tak dalej. D. Czasami istnieje także krótkoterminowy drętwienie kończyn.

Należy zauważyć, że jasne światło, silny zapach i hałas może znacznie zwiększyć ból. Dlatego pacjenci podczas ataku instynktownie szukać schronienia w ciemnym miejscu, szef spokojnej port z ręcznikiem.

Migrena: co to jest i jak się go pozbyć?

Niestety, współczesna medycyna nie dysponuje środkami w stanie pozbyć się bólów głowy. Niemniej jednak, z pomocą leków i niektórych technik może znacznie ułatwić stan pacjenta.

Do łagodzenia bólu stosowane niesteroidowe leki przeciwzapalne. Skuteczny jest ibuprofen i paracetamol. Trzeba wziąć lek na początku ataku – nie znieść bólu. Jeśli to możliwe, to lepiej zostać w domu, aby stworzyć odpowiednie warunki do wypoczynku. Niektórzy pacjenci pomagają ciepłe okłady lub chłodne.

profilaktyka migreny jest usunięcie zanieczyszczenia okoliczności i warunków, które wywołują kłucie. Na przykład, pacjenci są zalecane, aby dostosować dietę i obserwować odpowiedni tryb pracy i odpoczynku. Jeśli przyczyną jest stres lub silne emocje, w zapobieganiu migrenie stosować środków uspokajających i przeciwdepresyjnych. Niekiedy terapia polega na pobraniu „flunaryzyną” lek (bloker kanału wapniowego), leki przeciwdrgawkowe, beta-blokery i inne leki, które dobiera lekarz w zależności od indywidualnych cech pacjenta i charakteru jego ataków.