255 Shares 6102 views

Zheleznova: metoda wczesnego rozwoju muzycznego „Muzyka z mamą”

Nowoczesne rodzice narzucają wiele wymagań dla bardzo małych dzieci. Czasami jeszcze moje dziecko się urodzić, a mama i tata próbują wypróbować wszystkie nowe dziecko i najnowszych metod edukacyjnych.


Wielu z nich często dają różne wyniki, podczas gdy inne są całkowicie bezużyteczne, a nawet szkodliwe. Jest jednak jeden obszar, który w każdym przypadku będzie przydatne dla każdego dziecka. Ta technika Zheleznovs „Muzyka do mojej matki.”

o autorach

Autorzy niepowtarzalnych lekcji – Tato i córka. Produkcja płyt z ich zmieniających się lekcje muzyki to wielki sukces, nie tylko w Rosji, ale również za granicą.

Tata – Sergey S .. Posiada wyższe wykształcenie muzyczne i jak nikt zna wszystkie niuanse muzyczne rytm i efekty muzyki na małego człowieka. Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi w Szkole Muzycznej, a także centrum rozwoju przywództwa dla swojej metodologii.

Córka – Ekaterina. Również posiada wykształcenie wyższe, specjalność – nauczyciel muzyki. Katarzyna Zheleznova działa na unikalnej metodologii i kształcenia ustawicznego.

Jak to wszystko się zaczęło

Początkowo Zheleznova, pracy z dziećmi, testowałem już dostępne w momencie techniki dla rozwoju muzycznego dzieci. Stopniowo rozwinęła swoje pomysły i realizować je w życiu. Zdobyć doświadczenie, wszystko zyskał dobrą formę. W ten sposób zintegrowany system szkolenia dzieci, aby zapisać się w szkole muzycznej.

Ale wszystkie osiągnięcia, które istniały odpowiednie dla dzieci od 3 lat. Ale dla małego materiału brakuje. Dlatego Ekaterina i stali się Sergey wymyślić materiałów dla dzieci. Jak powiedziano Zheleznova sposób jest odpowiedni dla każdego dziecka. Czy będzie on nadal tworzyć muzykę, czy też nie, fundamenty położono w dzieciństwie, pomoże w dalszym rozwoju.

E. Zheleznova. Metodologia i jego istota

Metodologia umieścić wszystkie dzieci ulubione rymowanki, piosenki, a ich odpowiednie ruchy. Autorzy przyjęli za podstawę popularne rymowanki i piosenki składającego się niewiele.

W oparciu o życiu, że dzieciak jest nie do pomyślenia bez ruchu, wszystkie utwory są odtwarzane. Oprócz Rymowanki płuc, często powtarzając słowa małe dziecko wkrótce zaczyna się powtarzać.

Małe dzieci ważne jest, że pokaz dorosłych i wykonywać wszystkie ruchy z nimi. Tak więc technika Zheleznovs „Muzyka do mojej matki.” Skacze i tańczy z dzieckiem, rodzice dają dziecku wiele szczęśliwych swoje momenty. Nauczyciel jest obecny w klasie, kieruje i prowadzi.

Założenia i cele zajęć muzycznych

Oczywiście, wszystkie zajęcia z dziećmi są tylko w formie gry. Dziecko nie jest do niczego zmuszany. Nauczyciel i matka pokazać ruch, a dziecko w odpowiedzi – na życzenie – wykonuje.

Rezultatem jest zabawa i edukacyjnych z dzieckiem, która pozwala na wykonywanie zadań, takich jak:

 • Rozwój uchu muzycznego i rytmu.
 • Formacja mowy, w wyniku częstego powtarzania słów – onomatopei.
 • Rozwój motorówka w wyniku interakcji z różnych przedmiotów, takich jak muzyka, jak i konwencjonalnych. Bardzo dobrze przyjmowane przez dzieci, drewniane łyżki i dźwięki dzwonów.
 • Zamknij kontaktu emocjonalnego z matką, w wyniku zabawy i wychodzić.
 • Słuchowe i dotykowe odczucia i postrzeganie informacji poprzez muzykę.
 • Poprawy ogólnego stanu zdrowia w wyniku intensywnego wysiłku fizycznego.
 • Muzyka relaksuje, jest pokazany w różnych zaburzeń neurologicznych dzieci, a także potężny profilaktyce nerwic u dzieci.
 • Rozwijanie umiejętności komunikowania się w zespole i współdziałania z innymi dziećmi.

Zauważono, że dzieci, od najmłodszych lat zapoznanie się z muzyką, najmądrzejszy z rówieśnikami. Skojarzyć go z równą pracę lewej i prawej półkuli mózgu.

Podstawy techniki

 1. Katarzyna Zheleznova, która metoda ma na celu wczesnego rozwoju zdolności muzycznych dzieci, zaleca bardzo blisko matka uczestniczyła w szkoleniu. Zapewnia to ważny dotyk dziecka i rodzica, który jest ważne, aby zachować dla pełnego rozwoju.
 2. Często można zobaczyć, jak dziecko, usłyszał muzykę i zaczyna tańczyć. Po tym wszystkim, dziecko bierze muzyki poprzez ruch. Dlatego zajęcia w technice Zheleznovs zawsze przeprowadzane z gry, tańca i muzykowania. Tylko w ten sposób dziecko będzie zrozumieć i czuć muzykę.
 3. Bezpośrednio utwory same muszą być rosyjski folk, t. E., klasyczny rymowanek i piosenek, lub można skorzystać z nowoczesnej, ale taniec i naprawdę wysokiej jakości. Zheleznov Sergey i Ekaterina napisał wiele piosenek dobre dzieci i rymowanek umieszczoną stare rosyjskie.
 4. Nauczyciel, wykorzystując technikę Zheleznovs koniecznie musi grać prawdziwy instrument muzyczny. Ale nie można zrobić bez użycia fonogramów. Tylko w ten sposób nauczyciel może pomóc dzieciaków i ich matek, aktywnie uchuvstvovat w tańców i gier.
 5. W klasie są proszone o wprowadzenie dzieci do klawiatury już z 2-3 lat. Ta technika jest bardzo interesujące dla dzieci. A dzieci już po 3 latach może się brzdąkać proste wiersze i śpiewać piosenki.

Kiedy mogę zacząć

Metodologii rozwoju Zheleznovs nadaje się dla bardzo małych dzieci. Prowadzi do klasy dzieci, które dopiero zaczynają siedzieć bez pomocy. Zazwyczaj dzieci oferowane są wygodne poduszki, na których są one dużo macha rękami i nogami w rytm muzyki. Starsze dzieci są już w pełnym spacer po obwodzie pomieszczenia.

Ale nawet jeśli dziecko jest jeszcze bardzo małe, mama zawsze można zacząć grać z nim. Tak, to jest grać. Po tym wszystkim, nie można nazwać zajęciem. Chociaż korzyści z gier muzycznych bardzo dużo.

Wszystkie gry idealnie pasuje do codziennego życia dziecka. To moja matka niosąc dziecko do mycia i śpiewa: „Vodicka, Vodicka, myję twarz …”. Lub zginając nogi malucha, wypowiada: „Miś Bruin …”. I słynny „Czterdzieści wrona”? Wszystko to początkowej fazie zapoznawania dziecka do poczucia rytmu i muzykalność.

I czy istnieją błędy w metodologii?

Jeśli ściśle przestrzegać procedury i angażować się bezpośrednio na dysku lub w początkach rozwoju studio, szkoda na pewno nie będzie. Czas razem, taniec, gry i zabawy utwory będą ustawić dowolny dziecko w pozytywny sposób.

Ale jeśli nadal uważnie patrzeć, można zidentyfikować niektóre z rzeczy, które można nazwać raczej małe niuanse, niż wad.

Dzieciak oferowane uważnie śledzić proponowany plan działania. Nie przyznaje się prawo wyboru i na własny wymyślania ruchów.

Istnieje wiele złożonych powtórzeń i rymy, że małe dzieci nie od razu zaczynają się asymilować.

Katarzyna Zheleznova, techniką, która jest używana w wielu rozwijających się ośrodków, wraz z ojcem skomponował wiele utworów autorskich. Ale przede wszystkim są one tego samego typu. Często powtarza się te same słowa, takie jak takie jak misia lub królika, ich działań, sen spacer.

Chociaż dla bardzo małych dzieci jest to korzystne jest powtórzenie podobnych słów.

Do grania w domu

Gdy nie ma możliwości lub pragnienie, aby przejść na rozwijaniu zajęcia dla procedury Zheleznovs, można kupić płyty CD z piosenkami i gotowych lekcji.

Dyski można znaleźć zarówno bardzo młodych i dla starszych dzieci.

W klasie, zazwyczaj po śpiewaniu piosenek pedagog, zaproponował powtórzenie dzieciaków. CD również po muzykę ze słowami jest tylko muzyka, self-śpiew matka z dzieckiem.

Dyski mogą być podzielone na kategorie.

kołysanki

Oto odwieczne rosyjskie kołysanki śpiewać nawet nasze babcie i matki swoich milusińskich. Piosenki są w ich tradycyjnej wydajności. Katarzyna Zheleznova śpiewa wiele kołysanki. Dodatkowym atutem są dźwięki natury, dostosowuje się do lirycznego nastroju.

Opowieści

Piosenki, rymowanki dawna wykorzystywane dla rozrywki matkami plemię. Przyczyniają się one do wszechstronnego rozwoju dziecka i pomagają w nawiązywaniu kontaktu emocjonalnego. I każdy pamięta jest zajebiście koza «i» Dobra, dobra, „od dzieciństwa i dać chwilach radości jest teraz jej dziecko.

gry palec

Już dawno udowodniono, że jest bezpośrednio zależny od rozwoju umiejętności motorycznych. I jest promowany przez tak zwanych gier palców. A jeśli wykonują one do muzyki i korzystania z ogromnym i dziecko z radością wszystko wykonać.

Poza głównym istnieją dyski z fizkultminutkami, gier mobilnych, opowiadania, Terkotka, aerobik, a nawet masaż gier. Zheleznov Sergey i Ekaterina utwory napisane w różnym wieku i pochodzą z nimi zwykły ruch, po którym uczy się dziecko.

Każdy rodzic, nawet bez wykształcenia muzycznego i prezentacji umiejętności muzycznych, będzie w stanie, na podstawie metodologii w pełni rozwinąć swoje dziecko i dać mu dobry gust w muzyce.