255 Shares 7870 views

Jak smażyć mięso prawidłowo

Wydaje się, błahe pytanie: jak smażyć mięso? Nie jest to jednak takie proste. Mięso powinno być smaczne, o surowej skorupie i nie przypominać gumy. Jak właściwie smażyć mięso, aby jego smak był doskonały?

Przede wszystkim musisz ocenić sam mięso. Niektóre kawałki mogą być pieczone, inni lepiej cięte na kawałki. Znajduje się również mięso, z którego można wytwarzać tylko mielone mięso. Właściwy kawał mięsa odgrywa dużą rolę.
Istnieje wiele sposobów grillowania mięsa. Pieczone w całości, a następnie pokrojone w porcje. Można umieścić mięso na gorącej patelni z roztopionym tłuszczem i smażyć, aż powstanie rozdrobniona skorupa.

Krótka obróbka cieplna umożliwia gotowanie mięsa z krwią. Ten produkt może być smażony i pieczony. Nie zapomnij o kebaby lub grillu. Istnieje wiele opcji gotowania. Cel jest ten sam – aby danie było smaczne i soczyste.

Bardzo często mięso jest twarde w wyniku pieczenia. Aby temu zapobiec, wiele osób przedmieszkuje. Marinady używają najbardziej różnorodnych. Najbardziej tradycyjnymi są specjalne sosy marynowane z dodatkiem kefiru, ketchupu, soku z cytryny, majonezu, adzhiki i wielu innych składników. Marinat powinien wynosić nie mniej niż pół godziny. Aby mięso było przetargu, można nawet ją przygotować.

Jak prawidłowo smażyć mięso tak, że jest delikatny? Po pierwsze, po umyciu mięsa przed przetworzeniem, należy wysuszyć je ręcznikiem. Podgrzej dzbanek do smażenia, w którym będzie pieczone mięso. Rozdrobnić kawałki i smażyć aż do uzyskania chrupkiego skorupy. Mięso nie powinno być zbyt wiele, w przeciwnym wypadku zapobiega powstawaniu skorupy. Lepiej jest to zrobić w kilku etapach. Musi być trochę miejsca pomiędzy kawałkami na patelni. Sól mięso kilka minut, zanim będzie gotowe. Wszystkie te mądrości pozwalają zachować sok w mięsie.

Musisz także znać jeszcze jedną sztuczkę. Cięcie mięsa przebiega przez włókna. To nie tylko sprawi, że będzie miękka, ale również zapobiegnie przepływowi soków.

Aby mięso było miękkie, można lekko odeprzeć go specjalnym młotkiem. Najważniejszą rzeczą w procesie prażenia jest gwałtowna formacja surowej skorupy.

Ostatnio stało się modne, aby gotować mięso z krwią. W tym przypadku też ma swoje subtelności. Cały punkt nie musi spalić mięsa i jeść surowe. Mięso z krwią wymaga przetworzenia, które zachowuje soki i smak świeżych produktów.

Przed smażeniem mięsa z krwi należy ją wybrać. Musi być koniecznie świeży, a nawet lepiej – sparowany. Kup to w całości i posiekać sam dom. Pokroić na porcje przed podaniem. Kawałek nie powinien być gruby, około pół centymetru. Na włóknach konieczne jest cięcie. Jeśli mięso jest mokre, należy je wysuszyć ręcznikiem papierowym. Aby było soczyste, nie powinno się go bić. Sól każdą sztukę. Podgrzej patelnię i wlej do niej olej. Szybko smażyć kawałki mięsa po każdej stronie. W takim przypadku nie czekaj na powstanie skorupy, w przeciwnym razie mięso jest rozgotowane.

W sekcji mięso powinno wydzielać lekko różowy sok. Służyć, że powinno być gorące – wtedy straci swój smak. Jako danie boczne można dodać warzywa i sałatkę.

Kolejna wskazówka – jak smażyć mięso z cebulką. Aby to zrobić, po prażeniu mięsa i utworzeniu skorupek, włóż cebulę do niej, pocięto na pierścienie lub pół pierścienie. Nie powinno być mocno pieczone, ale tylko lekko brązowane i moczone mięsistym aromatem. Podczas gotowania mięsa, nie daj się ubrać ocetem. Kucharze rzadko używają go w marynacie.

Sam mięsa jest już samowystarczalnym produktem, więc nie potrzeba dodatkowych naczyń ubocznych. Bardzo dobrze połączone ze świeżymi warzywami i ziołami.