608 Shares 5055 views

Rytuały i przesądy na temat porodu, kobiety są prześladowane przez tysiące lat

Poród – jest wydarzeniem, że wszyscy członkowie rodziny kobiety ciężarnej oczekując z podniecenia. Ale nie zawsze tak było. Historia porodu jest pełen zarówno znanych i dawno zapomnianych historii kobiet i dzieci, którzy nie mogli im przetrwać. Nieprawidłowa pozycja dziecka, poporodowej posocznicy i martwo urodzonych dzieci – to tylko kilka zagrożeń związanych z kontynuacją ludzkiego.

Często ważną rolę w naturalnym procesie odtwarzania obrzędy i przesądy. Wiele z nich w przeszłości, choć w niektórych częściach świata ludzie nadal ćwiczyć tradycyjne rytuały, które są bardzo daleko od nauki. Dzisiaj mówimy o małej części dziedzictwa kulturowego wielu narodów.

Rytuały anglosaskie

Anglosasi oparła się na modlitwach i amulety, które są inspirowane przez ich pogańskich i chrześcijańskich obrzędów i wierzeń. Kobiety w ciąży, ze strachu przed trudnym porodzie, przeprowadziła szereg interesujących rytuałów, które obejmowały udział zarówno żywych i martwych. Na przykład, zdecydowano się czytać specjalne modlitwy nad grobem zmarłego. Były też słowa, które powinniście mówić, przestępując jednego z męskich krewnych, zwykle męża. Jeśli kobieta wiedziała, że jej ciąża jest bezpieczna, musiała udać się do lokalnego kościoła i przed ołtarzem podziękować Jezusowi za to.

Ale co, jeśli to nie działa? Stillborn niemowlęta były powszechne w średniowiecznej Anglii, więc nie był specjalny rytuał, mający na celu chronić niemowlęta, które urodziły się z kobietami w przyszłości. Następna ciąża jest udany, matka żałoby musiał wziąć brud z grobu swojego dziecka, owinął je w płótna i wełny sprzedać paczkę do kupca. Naturalnie, ta akcja towarzyszy specjalnym poletku.

Jeśli kobieta urodziła zdrowe dziecko na koniec okresu poporodowego, musiała iść do kościoła w towarzystwie dwóch kobiet zamężnych, a jej twarz pokryta welonem. Rytuał jest zakończona, gdy kobieta zaproszony do wspólnoty kościelnej miejscowy ksiądz.

Kobiety są karani za grzech Ewy

Według Rodzaju, kobiety są winne bólu mają znosić podczas porodu. W biblijnej historii Ewa kusi Adama jabłko z drzewa poznania, choć było to zabronione przez Boga. Więc, oczywiście, Bóg ukarał wszystkie kobiety „przekleństwo Ewy” i zmusił ich do mężom we wszystkim.

Średniowieczne położne angielski nieśli dużo amuletów, relikwii i ziół mających na celu ochronę rodzącą i wiedział, czary, które zmniejszyły ciężar przekleństwa Ewy. Wszystkie te rytuały są zachęcani przez Kościół rzymskokatolicki.

Protestancka reformacja, z jego pogardą dla katolickiego zabobonu, starał się położyć kres tych funduszy, które są przemyślane, aby zapewnić komfort matki porodzie. Jednak wiele potajemnie nadal praktykować je w celu ochrony siebie i dziecko.

Pliniy Starshy i jego dziwaczne wskazówki

W dawnych czasach, poród był bardzo ryzykowny, a poziom umieralności matek i dzieci pozostawała bardzo wysoka. Nic dziwnego, że wielu próbowało znaleźć jakieś środki lub dowiedzieć się tajemnice, które mogą ułatwić ten proces. W pierwszym wieku naszej ery, Pliniy Starshy oferuje wiele dziwnych i często obrzydliwych funduszy, które miały pomóc przenieść wszystkie trudności związane z porodem.

Jakie były jego zalecenia? Na przykład, zaleca się umieścić swoją prawą łapę hiena na jej matki żołądka, aby pomóc dziecku się urodzić. W tym przypadku nie należy stosować na lewą nogę, więc jak mogła zabić kobietę. Ale co, jeśli nie jesteś w pobliżu hieny? W takich przypadkach zaleca się Pliniusz zastąpić ją z szyjką łapy piór lub przynajmniej skóry węża. Jeżeli urodzenie było szczególnie trudne, Pliniusz zaleca się umieścić na kobiecym udzie świeże psa łożysko. Proponuje się także, aby przygotować napój przeciwbólowego, która składa się z macior śmieci zmieszane z nasienia miodu, wina, gęsi, miesza się z wodą lub płynem z fretki macicy. Gdzie rodzina kobiety musiały znaleźć wszystkie te składniki, Pliniusz nie wyjaśnił.

Paradoksalnie, Pliniusz wskazówki okazały się skuteczne u kobiet w połogu. Dlaczego? Pomimo wszystkich zarazków, które były w tych mieszanin, ich zastosowanie pozwala w ciąży, aby uniknąć odwodnienia, a także skupienie się na dbanie o swoje zdrowie, co do zasady, bez wychodzenia z domu.

Eliksiry i mikstury, aby złagodzić poród

Pliniusz pewno nie był jedynym ekspertem w dziedzinie pracy, która zachęca kobiety do przybierać różne mikstury i eliksiry. Chińczycy na przykład w celu łagodzenia bólu podczas porodu używane opium i alkoholu, podczas gdy starożytni Egipcjanie praktykowane wąchania terpentyny spalone.

W Europie, w średniowieczu, położna używane „uświęcone” recepty różnych eliksirów, które często zawarte grzane wino, a nawet piwo. Takie środki stosuje się nie tylko w samym dostarczania, lecz także w okresie poporodowym, która rozciągała się na miesiąc. Te przepisy zostały wykorzystane aż do połowy XIX wieku.

W 1853 roku, Koroleva Viktoriya nalegał na wykorzystaniu chloroformu podczas narodzin jej ósme dziecko. Dlatego też wprowadzono tendencję do używania tego środka szkodząc kontrowersyjnych przedstawicieli klasy wyższej. Chloroform był popularny w położnictwie do końca II wojny światowej.

Poród w starożytnym Egipcie

Oczywiście, od pierwszego wieku naszej ery, wiele kobiet używane „mądrych” rad Pliniusz Starszy, ale co z kobietami w ciąży od kilku starożytnych cywilizacji?

W starożytnym Egipcie kobiety brzuch przetarł mieszaniną szafranem i piwa do indukcji porodu i wstecz – masło, które jest używane do gotowania ryb, aby pobudzić laktację. Ponadto zostały one podjęte uciekania się do bogów i bogiń.

Poród w starożytnych Indiach i Chinach

W starożytnych Indiach i Chinach wierzono, że jeśli kobieta w ciąży w otoczeniu pięknych rzeczy, to będzie piękne dziecko. Kobiety w ciąży zaleca się nosić drogie ubrania, jeść smaczne posiłki, dzięki czemu sztukę i słuchać muzyki. Dla kobiet w ciąży, nawet organizowane koncerty specjalne, choć nie zaleca się daleko od domu.

Poród w starożytnej Grecji

Jedynym celem kobiet z tej epoki był ślub i narodziny dzieci. Kto chce mieć dzieci płci męskiej, ale los dziewczynki zależała od decyzji ojca: mógł zostawić dziecko w rodzinie, albo porzucić go i pozostawić gdzieś na łasce innych ludzi. Ponadto wierzono, że kobieta jest macica może wędrować po całym ciele, powodując złe samopoczucie niewytłumaczalne, jedyne środki, za pomocą których była ciąża. Podczas porodu, kobiety są spychany do roli biernego, jak wierzono, że dziecko wychodzi z łona poprzez własne wysiłki. Aby odeprzeć „złe oko”, dziecko ozdobioną amulety wykonane z niebieskich kulek lub nawet czosnku.

lechopyra

Puerperal posocznica lub puerperal gorączka, kobieta cierpi od tysięcy lat. Jest to jeden z najbardziej prawdopodobnych przyczyn zgonów związanych z porodem. Choroba objawia się w ciągu trzech dni po porodzie i może mieć wpływ na wszystko, zarówno bogatych i biednych. Na przykład, z sepsą zmarło po porodzie ulubionej żony Dzheyn Seymur Henry VIII. Objawy tej tajemniczej choroby jest wysoka gorączka, rozdzierający ból, drgawki, mania, i to jest niemal zawsze śmiertelne.

Do połowy XIX wieku, lekarze nie wiedzieli, co powoduje gorączkę poporodowej. Założono, że winni stanu zapalnego spowodowanego ciążą. Aby zapisać kobieta wykorzystywane upuszczanie krwi.

Teraz wiemy, że puerperal gorączka jest zakażenie bakteryjne, które są przekazywane, bez wątpienia, przez źle wyleczonych rąk położnych i lekarzy, którzy przyjmują wiele porodów w ciągu dnia.