315 Shares 8727 views

Standardowy rozmiar nocne stoliki

Wyposażanie wnętrza sypialni z takich małych mebli, takich jak szafki nocne, często przypominają w ostatnim zakręcie. Ale na pewno o tym myśleć, gdy chcesz umieścić książkę w dół po przeczytaniu przed pójściem spać, oglądać lub biżuterię, lub po prostu umieścić szklankę wody.

stoliki w różnych konstrukcji powinny być przede wszystkim funkcjonalne i estetyczne, harmonijne dopasowanie do pomieszczenia, dla których zostały one wybrane. W ich wyborze należy wziąć pod uwagę niektóre parametry. Główną z nich – jest wielkości szafkami i rejestracji wzoru.

Metal, drewno, szkło, wykonany w całości z jednego materiału lub kombinacji kwadratowym, prostokątnym i okrągłym kształcie, – wybiera się w zależności od rozmiarów pokoi i jego stylu. Niektóre stoliki mają standardowy rozmiar i opakowanie, podczas gdy inni są wypełnione w stylu oślepiać stylowy design i linie organicznych.

Preferowanie konkretnego produktu, upewnij się, że spełnia wszystkie Twoje potrzeby i wpisuje swoje preferencje estetyczne.

Jak wybrać bedsides

Pierwszym i najważniejszym rzeczą do zrobienia – aby określić wymiary przyszłych artykułów. Czy zorganizować rozmiar Stolik (standard) lub warto przyjrzeć się opcji z większych lub mniejszych proporcjach?

Ważne jest również, aby od razu zdecydować, ile produktów chcesz zainstalować w swojej sypialni. Będzie dwa stoły po obu stronach zagłówka, lub może być potrzebna tylko jeden.

I w końcu zdecydować, w jakim celu kupujesz produkt. Czy potrzebny jest stolik nocny tylko do umieszczenia na jej nocną lampkę i umieścić ją na telefonie, kilka książek i czasopism, lub masz zamiar przechowywać w niej kilka rzeczy. W drugim przypadku, standardowy produkt lub małe ledwie można zmieścić – powinien zdecydować się na zwiększenie wielkości.

Odpowiadając na te pytania, można przystąpić do wyboru stolików.

Idealny rozmiar i funkcjonalność

Aby nocnym był wygodny i praktyczny, gdy jest wybrany powinien uwzględniać pewne niuanse:

 • Wielkość szafkami nie może przekraczać wysokość materaca (z wyjątkiem, gdy jest ona przewidzianego projektu – tutaj trzeba poświęcić komfort). Pod tym warunkiem, że produkt będzie wygodny w obsłudze – mówiąc książkę, gazetę lub po prostu mu szklankę wody. Optymalne varint – standardowy rozmiar szafki.
 • Produkt powinien organicznie pasuje do ogólnej koncepcji sypialni, która jest odpowiednia pod względem wielkości i konstrukcji.
 • Nawet jeśli wybierzesz produkt o małych rozmiarach standardowych, obsługiwany powierzchnia powinna być wystarczająca do zapewnienia, że może dostarczyć niezbędnych elementów do ciebie (na przykład nocne światło) i umieścić książki, czasopisma lub telefonu komórkowego.
 • Ergonomia – ważnym wymogiem dla stoliku. To powinno być przestronne, a jednocześnie posiadać minimalną powierzchnię użytkową.

Co decyduje o wielkości szafkami

Są badane dalej. nie istnieje wyraźne parametry dotyczące wielkości stoliki, jako takie. Na ogół producenci kierują wymiarach około 50-55 cm i szerokości 55-60 cm. Norma ta stoliki nocne rozmiar w sypialni. Jednak na rynku można znaleźć ogromną liczbę wniosków do wielkości produktów, różni się od zwykłej.

Rozmiar stoliki, które zostały wybrane w sypialni, zależą od:

 • wymiary pomieszczenia;
 • Pokój ten może pomieścić innych mebli;
 • wysokość i szerokość łóżka;
 • ich celem funkcjonalny;
 • elementy konstrukcyjne i elementy konstrukcyjne.

czy materiały wpływają na wielkość szafek

Nowoczesna technologia oferuje wybór różnorodnych materiałów stosowanych do produkcji producentów mebli bedsides.

Artykuły mogą być utworzone z:

 • Drzewo. Opcja ta daje pierwszeństwo do wszystkich fanów klasyki naturalnych i konserwatywnych. Minus tych słupkach – wysokie ceny oraz, co do zasady, złożoność produktu. Zwykle drewniane stoły wykonane są w rozmiarach innych niż w wielkim stylu od normy.
 • Płyta wiórowa, płyta wiórowa lub MDF – Opcje alternatywne budżetu drewna. Sztuczne płyty, które są wykonane z kamienia, w strukturze drzewa i mają estetyczny, funkcjonalnie i często nie daje produkty o naturalnego materiału. W tym przypadku korzystnie niższej cenie. szafki wykonane z tych materiałów są często produkowane w rozmiarach standardowych – 50-55 / 55-60 cm (szerokość / wysokość). Ponadto, mogą być wytwarzane w innych wymiarach – desek zapewnić możliwość technologicznego.
 • Skóra i skóra ekologiczna – tabele te zadowoli fanów nietypowych decyzji we wnętrzu. Ich minus – nie jest zbyt praktyczny i absolutnie nie nadaje się dla tych, którzy mają zwierzęta. Wymiary – dowolny wybór. Łatwo podnieść się stać w standardowych rozmiarach. Typowo, skóry i skóra – to tylko wypełnienie, a rama jest wykonana z płyt na bazie drewna, ponieważ zakres wielkości nie jest ograniczony żadnymi granicami.
 • Szkło i metal. Można wybrać szeroki wybór rozmiarów, w tym standardzie.

Standardowe stoły w różnych odmianach

Jeśli potrzebujesz produktów „standardowy” rozmiar, ale – kochanka oryginalnych rozwiązań, wyjście jest proste. Od dawna zwyczajem szafkami kwadratowy kształt i może być teraz zastąpiona przez:

 • zaokrąglone – dla amatorów gładkich linii i innowacyjnych rozwiązań;
 • Kąt – idealny do pomieszczeń o małej wielkości;
 • kwadrat w wydłużonych stóp kwadratowych – idealny do sypialni baroku czy Art Deco;
 • wiele innych opcji dla różnych formach.

Popularne modele i rozmiary

 1. Stolik z dwiema szufladami. Typowym rozwiązaniem. Tabele te są najbardziej pożądane i stanowią największy udział w sprzedaży wśród innych opcji. Są funkcjonalne, praktyczne i nie zajmują dużo miejsca. Typowe wymiary tych wyrobów jest rzędu 50 cm x 50 cm x 40 cm (wysokość * szerokość * głębokość).
 2. Stolik z drzwiami skrzydłowymi. Nadaje się do przechowywania książek, czasopism i innych małych rzeczy. Standardowy rozmiar tabeli nocna zbiega się z niszy o wymiarach szuflad produktów. On jest 50-55 cm 50-55 cm * * 40-45 cm (wysokość x szerokość x głębokość).
 3. Stolik z niszy. Jednym z najczęstszych opcji. Wymiary nocne stoliki w sypialni z niszowych innym niż standardowy głównie wysokości. Takie produkty są zwykle wyższe niż w przypadku konwencjonalnych opcji. Ich wysokość wynosi 60-65 cm, szerokość w tym samym czasie jest standard -. 50-55 cm.

Szafka nocna: standardowe rozmiary w pierwotnej decyzji projektowych

Nocne standardowy rozmiar w tradycyjnej reprezentacji – kompaktową jednostkę małych rozmiarów mebli z dwiema szufladami.

Jednak wnętrze przemysł projektowanie maszeruje w synchronizacji z duchem czasu, a zwykłe opcje mebli elementy zastąpione niezwykłe, przyciągające wzrok i nadzwyczajne.

Jeśli szukasz oryginalnych tabel projektant nocne, wymiary, zdjęcia i opisy można znaleźć w katalogach producentów. Takie produkty mogą być łatwo dopasować do standardowego rozmiaru. Firm zajmujących się produkcją i sprzedażą mebli, oferujemy dużą liczbę możliwych opcji:

 • Classic: wykonane z drewna lub materiałów, które zastępuje, takie produkty są niezwykle uniwersalne i organicznie pasuje do każdego wnętrza.
 • Eleganckie stoły z tabeli szkła będzie dodać romantyczne nuty swojej sypialni.
 • Obszerne tabele – bardzo przestronne i doskonale nadaje się do przestronnych pokoi.
 • Na fasadach, wieczko i paneli bocznych, potraktowano skóry naturalnej lub kozhzamom. Ekstrawaganckie opcja, że fani docenią całą obsadę, jak również w stylu Art Deco we wnętrzu.
 • Miłośnicy stylu Art Nouveau, minimalizm i high-tech z pewnością docenią zamontowane szafki nocne. Wymiary takich produktów są bardzo kompaktowe – nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie w żaden sposób gorsze opcji podłogowych w swojej funkcjonalności.
 • Bardzo oszczędny wyglądają oryginalne stoliki nocne z kombinacji szkła i metalu.
 • Szafki nocne z tabeli wysuwaną – niezbędny opcja dla tych, którzy lubią zjeść śniadanie w łóżku.

Kilka niezwykłe pomysły bedsides zakwaterowania

Nie jest konieczne, po obu stronach łóżka, by umieścić te same tabele. Można zainstalować produkty o różnych rozmiarach, różnych modeli i nawet kontrastowych kolorach. Z jednej strony, zestaw standardowy rozmiar szafki, az drugiej – trochę duży rozmiar. Z umiejętnym selekcji i w połączeniu z głównym elementem sypialni – łóżko – taka kompozycja będzie bardziej od oryginału.

Jeśli wybierzesz opcję z tabel o różnych rozmiarach, należy je ustawić światła kontrastujące. Można również użyć zdjęcia, lustra, aby zrównoważyć stronę. Na ścianie nad standardowym stoliku powinien wisieć większą liczbę elementów na drugi produkt – mniej.

Oryginalna wersja dekoracji stołu przyłóżkowy do sypialni w stylu Prowansji, czy kraju – powiesić szafki nocne specjalnie szyte okładki. Spowoduje to dodanie romantyczne notatki i sprawiają, że pokój bardziej komfortowe.