359 Shares 6889 views

Koniczyna biała – Kultura Życie

Wielu z nas znane od dzieciństwa trawy koniczyny. Po tym wszystkim, to rośnie wszędzie – w lasach, na polach, wsi i miast. Zioło to należy do licznej rodziny motylkowatych. Wysokość jest zwykle dorasta do pół metra. Głównie trójlistkowy pozostawia ją (ale często i więcej), a kwiaty zebrane w małym ciasnym głowy. Jest to statystyka że multisheeted roślin stwierdzono średnio jedna na 10000 łodyg koniczyny. I tak się dzieje, jak twierdzą naukowcy, z powodu mutacji genetycznej.


Koniczyna, dzięki zastosowaniu specjalnych bakterii żyjących w swoich korzeniach i wzbogaca glebę w azot. Ponadto poprawia drenaż gleby i jej wilgotności. Wszystko to z powodu koniczyny korzenie wnikają w głąb gleby, a tym samym jeszcze bardziej poluzować go. Koniczyna zaletą jest również to, że jest jednym z najważniejszych upraw do karmienia zwierząt gospodarskich.

Istnieje około 250 gatunków koniczyny. Jednym z najczęstszych jest koniczyna biała (pełzanie). U osób nazywany jest „biała koniczyna”. Roślina ta występuje na Kaukazie oraz w krajach WNP i całej Europie. Łodygi koniczyny białej podróży po ziemi, stąd jego druga nazwa – koniczyny białej. On jest bardzo wytrwały – wytrzymać wypasu i deptanie, rośnie bardzo szybko.

Kolejna odmiana – koniczyna czerwona, lub jak to nazywa, łąka. Cechy charakterystyczne: długie liście, rozgałęzienia korzenia i kwiaty ciemnym kolorze czerwonym. Owoce są małe nasiona, które przypominają fasolę. System korzeniowy Tap rozwija się bardzo szybko. Łodygi wyprostowane lub nieco zakrzywione, sięgające do 40 cm. Trójlistkowy liście jajowate, owłosione poniżej.

W ramach koniczyny jeść tłuste oleje i olejki. Z tego powodu jest on często stosowany w medycynie ludowej do leczenia duszności, przepukliny, chorób ginekologicznych. stosować również zolotuhe, choroby nerek, malarii i przeziębienia. Zakład posiada również właściwości moczopędne, hemostazy, ściągające, antyseptyczne i wykrztuśne działania. Lecznicze surowce – kwiatostan z górnych liści. Zbierz je w czasie kwitnienia, stawiając w luźny sposób do kosza. Następnie suszy się w cieniu, lub w suszarce pod okapem. Można przechowywać przez cały rok w szczelnym pojemniku.

Większość gatunków roślin – Doskonałym miodu trawie. W tym koniczyny. Miód z niego (jak również z koniczyny czerwonej) jest uważane za lecznicze i bardzo cenne. Istnieją nawet specjalne pszczoły zbierające nektar wyłącznie z tych roślin strączkowych.

Ludzie mają swoje znaki i mów o tym zakładzie. Uważa się, że jeśli dana osoba znajduje się czterolistna koniczyna (to nie ma znaczenia – czy pełzanie czerwony), a następnie on będzie szczęśliwy, a szczęście będzie zawsze w towarzystwie swojego sposobu życia. A jeśli ktoś spotkał na swojej drodze pyatilistny koniczyny (co zdarza się bardzo rzadko), a nawet rozdarł go, czeka na niego żalu i kłopotów. Takie zarzuty nie przychodzą do nas od czasów starożytnych. Wtedy cztery koniczyna pełzanie (lub czerwona) są specjalnie szuka młodych niezamężnych kobiet, w celu przyciągnięcia dobrego męża. Poza tym, ten herb z czterech liści ukrył pod gankiem, aby uniknąć niechcianych gości.