248 Shares 1686 views

Pomoce dydaktyczne własnymi rękami do przedszkola dla rozwoju języka, matematyki, w czasach, opis Junior środku, starszy grupy

Na rozwój mowy u dzieci, uwagi, aktywności intelektualnej, inteligencji, kreatywności wpływem poziomu rozwoju umiejętności motorycznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ upoważnia dziecko jest w stanie wykonać różnorodne szkolenia i operacji krajowych. Rozwijanie umiejętności motorycznych palców u dzieci może wykorzystując podręcznik dydaktyczny wykonany własnymi rękami do przedszkola. Innymi słowy – grając z dzieckiem. W ten sposób rozwija się uwagę, wyobraźnię, pamięć przyswoił doświadczenia, przyzwyczajenia, umiejętności.

Bardzo łatwe do wykonania podręcznika dydaktycznego z rękami do przedszkola. Z opisu niektórych z nich można znaleźć poniżej.

„Chcę dotknąć wszystko»

Jest to przewodnik dydaktyczny własnymi rękami do przedszkola. Środkowe grupa dzieci zainteresują się tą grą. To odpowiada 10 dotykowych karty o różnych strukturach i powierzchnie cyframi. Pomagają one rozwijać percepcję sensoryczną, sprawności umysłowej w ogóle, koordynację ruchową, pamięć, dzieci uczą konto.

Co jest potrzebne:

 • tektura;
 • nożyczki;
 • klej;
 • Dane z filcu, papieru aksamitu;
 • różne powierzchnie.

Można użyć papieru ściernego, drewno, skóra, filc, rzepy (część kolczasty) wstążki. Dotykowe Karty wykonane są z tektury. Na każdej figurze, a wklejone fragment materiału o różnych powierzchniach. Można zrobić kilka zestawów, to nie będzie więcej wariantów gry. Na przykład, aby znaleźć taki sam, zgadnij powierzchnię dotyku.

„Umów w domach kamyków”

Aby tworzyć zdolność do odróżniania kolorów i nazwa je poprawnie pomogą następującą instrukcję dydaktyczną wykonany własnymi rękami do przedszkola. grupa młodzieży – grupy docelowej dla treningu.

Materiały: kamyczki, kolorowy karton, nożyczki, klej. Wykonana z czterech pól.

Odmiany gry:

 • liczyć kamyki danym kolorze;
 • umieścić je w odpowiednim polu.

Korzyści z takiego świadczenia jest rozwijanie umiejętności motorycznych, uczenie dzieci kwiatów, możliwość używania ich nazwisk w mowie.

"Geokont"

Można zrobić jeszcze jeden podręcznik dydaktyczny z rękami do przedszkola. Do zadań matematycznych mogą być wykonane z jego pomocą. Pole gry jest (drewno) z kolorowymi goździków, które są naprężonych elastycznych.

Geokont – konstruktor. W swojej dziedzinie z pomocą wielokolorowych gumek może zrobić wiele geometrycznych kształtów, wzorów, symetrycznych i asymetrycznych. Gra rozwija zdolności poznawcze, czuciowe dzieci, pamięci, mowy, umiejętności motorycznych, wyobraźni, myślenia przestrzennego, uczy koordynacji działań, porównać, analizować. W czasie budowy geometrycznych u dzieci w wieku przedszkolnym są wykorzystywane dotykowe, dotykowe i sensoryczne analizatory, które przyczyniają się do powstania tej koncepcji formy, sprężystości (rezinochki rozciągnięcia i powrotu do swojego pierwotnego położenia), zanurzonej w świecie geometrii (dowiedzieć się, co „wiązki”, „prosto”, " człon "" punkt "" k „).

Geokont – przydatny podręcznik dydaktyczny. Z rękami do przedszkola dla starszej grupie nie jest to trudne do zrobienia. Jednak nawet najmniejsze będą interesujące i pouczające ciągnąć wielobarwny rezinochki na ząbki.

„Cztery pory roku – Lalka”

Pomoce dydaktyczne własnymi rękami za przedszkola do pór roku może być powierzone do rodziców małych dzieci. Pomoże to utrzymać uwagę, wzbudzają zainteresowanie gier z lalki.

Najpierw musimy wyjaśnić rodzicom cel, będzie to wyglądać jak wszystkie elementy, a także podnieść materiałów (wełna, tkaniny, nici, guziki).

Więc jak można zrobić taki dydaktyczny podręcznik z rękami do przedszkola? Base – cztery lalki, z których każdy jest ubrany w danym roku czas sundress – niebieski, zielony, pomarańczowy, żółty. Na głowie oni wieńce. Każda lalka trzyma kosz z elementów, które odpowiadają sezonów. Może to być kwiaty, łodzie, gałęzie, sople, grzyby, owoce.

Jest to łatwe do wykonania podręcznika dydaktycznego z rękami do przedszkola. Dla rozwoju mowy, istnieje wiele wskazówek, ale jest to jeden z najbardziej skutecznych. Ponadto, gra „Cztery pory roku – lalka” może być używany w sztukach plastycznych, działań teatralnych dla dzieci. Materiał ten jest stosowany zgodnie z porze roku.

Niezwykłe, atrakcyjne lalki zachęca dzieci do powtarzania pewnych słów, fraz, sprawia, że chcesz słuchać uważnie tego, co mówi nauczyciel. Instrukcja jest dobry do wykorzystania w poszczególnych lekcji z dziećmi. To przyczynia się do wielkiego rozwoju sensorycznego, przyczyniając się do konsolidacji materiału. Wychowawca może korzystać kukiełki dla rozrywki jako niespodziankę na święta.

„Słońce”

Ten podręcznik dydaktyczny z rękami do przedszkola jest bardzo prosta do wykonania. materiał:

 • wielobarwny tektury;
 • bielizny;
 • nożyczki;
 • markery.

Można wyciąć słońce, Jeż, chmurę. Kołki używane są jako promienie Thorn krople deszczu, odpowiednio. Gra pomaga rozwijać:

 • Ruchliwość palców;
 • Siła mięśni;
 • oko koordynacja.

Wszystkie dzieci chętnie trzymają się i wziąć clothespins.

„Lokomotywa”

Opracowanie wizualny przewodnik dydaktyczny własnymi rękami do przedszkola. Aktywny senior grupa dzieci będą uczyć się go w swoich klasach. Zasiłek musi być w widocznym miejscu tak, że dzieci w każdej chwili może przyjść do niego, zobaczyć, dotknąć, bawić. „Pasażerowie” lokomotywa zmieniane co tydzień. Wszystko zależy od tego jaki temat dzieci badania. Może to być zwierzęta, warzywa, owoce, obiekty, pracy, i tak dalej. D.

Instrukcja będzie konsolidować materiał, rozwijać ciekawość dzieci wzbogacają swoje słownictwo, różnorodne gry, pomoże rozwijać myślenie, będą nieocenione w treningu pamięci, logiki.

Rozważmy postęp prac z dydaktycznego podręcznikowym przykładem.

 1. Sadza wózków lokomotywy owoców i warzyw jeden. Pytamy dzieciom pytanie: „Co to jest za dużo?”
 2. Małe dzieci powinny zadzwonić frukty- „pasażerów” i podsumować je w słowa.
 3. „Co to było?” Gra rozwija uwagę. Dzieciak okazuje, nauczyciel usuwa jeden owoc, dziecko nazywa go.
 4. Orientacja w przestrzeni. Zapytaj dziecko, co odnosi się do owoców gruszki i banana z przodu, z tyłu Apple, między pomarańczy i kiwi.
 5. „Matematyka”. Należy zwane „nośniki” drugiego wózka, ten ostatni jako pierwszy. Roślina jabłko w piątym, a umywalka w siódmym. Zadzwoń, jak wiele samochodów.
 6. Pedagog opisuje owoce, bez nazywania go. Dziecko zgaduje. Następnie odwrotnie.
 7. „Co może zrobić sok z jabłka?” Naucz się tworzyć przymiotniki.
 8. Uczenie kolorów. Opiekun prosi dziecko w zakładzie przyczepą tylko czerwonych owoców.

„Suchy akwarium”

Ten podręcznik dydaktyczny wykonany własnymi rękami do przedszkola dla rozwoju mowy jest zbiorem wielokolorowych pompony, które są gromadzone w misce skrzynki lub z tworzywa sztucznego. Ta gra normalizuje napięcie mięśniowe, stymuluje dotykową sensację, rozwija wyobraźnię, uczy rozpoznawania kolorów.

Dziecko zaczyna akwarium pióro dotyka koraliki, umieszcza je wkłada z powrotem kompresuje i dekompresuje szczotki. Wartość polega na tym, że nie ma obawy, że każda przerwa. można umieścić na dnie zbiornika zabawki i poprosić dziecko, aby znaleźć i dostać.

„Znajdź dom dla jądra”

Ten podręcznik dydaktyczny, własnymi rękami wykonany dla przedszkola, pomoc opiekun:

 • aby nauczyć dziecko rozróżniać kolory, aby nazwa jest poprawna;
 • zdolność do tworzenia i połączyć komórki jajowej;
 • rozwijać umiejętności motorycznych;
 • działać konsekwentnie.

Do jego wytwarzania stosuje się pojemnik papieru, którego komórki są kolorowe i wielobarwny kapsułki niespodzianki Kinder. Okazuje się, bardzo kolorowe, jasne zasiłku.

Podczas zabawy dzieci uczą się same jajka i odpowiednich komórek do nich, należy przyjąć ją rozłożyć elementy.