313 Shares 9575 views

Okablowania elektrycznego kotła do systemu grzewczego. ogrzewania kotłów elektrycznych w domach prywatnych

Osiągnąć komfort w domu w zimie nie jest możliwe bez korzystania z systemu grzewczego. Jako jeden z głównych składników w tym przypadku są kotły elektryczne, które wymagają właściwej instalacji, zgodnej z normami technicznymi. System ogrzewania będzie sprawnie działać, jeżeli kocioł elektryczny jest podłączony racjonalnie.

Obwód właściwości po podłączeniu do systemu grzewczego

Jeśli porównanie tego urządzenia z urządzenia gazowego, a następnie zainstalować je łatwiej, mają doskonałe właściwości użytkowe, które sprawiają, że urządzenia te najbardziej powszechne wśród konsumentów. Ale kotły elektryczne mają pewne cechy, które powinny zostać uwzględnione, aby zapewnić bezawaryjną pracę urządzenia.

Jako kolejny wyróżnik kotłów opalanych gazem jest możliwość stukając w dowolnym miejscu systemu. Dlatego, aby połączyć kocioł elektryczny może być układ z wymuszonym lub naturalnym obiegu. Urządzenie może znajdować się w najniższym punkcie systemu, który będzie gwarantował maksymalne grzejniki. Dostawa rur powinny być usytuowane w najkrótszej odległości od poziomu baterii. Schemat kotła zapewni dostępności ziemi na grzejnik. Jego połączenie może być przeprowadzone do raspredschitku. Zero-fazowy instalacji elektrycznej w tym samym czasie udział nie powinno być, bo takie działania są niebezpieczne, RCD identyfikuje i rozpoznaje je jako zwarcia w łańcuchu urządzeń.

Wspomniany obwód elektryczny łączący kocioł musi być utrzymywane równolegle do właściwej objętości. Oprócz sprzętu potrzebnego:

  • nośnika ciepła;
  • rury;
  • inne składniki.

do rekordu

Owinięcie – jest podłączenie urządzenia do systemu, w którym stosuje się różne składniki. Jeżeli opaska jest wykonane prawidłowo, to master osiągnąć małą różnicę pomiędzy przychodzącej i wychodzącej temperaturę nośnika ciepła. Kocioł musi być podłączony do wody osiąga żądaną postać w małej pętli. Tak szybko, jak ona dostaje w wielkim pętli, energia cieplna zostanie przeniesiona do grzejników.

Schematy połączeń opis

Okablowanie kotła elektrycznego wymaga przestrzegania określonego algorytmu. Do przeprowadzenia prac niezbędnych do przygotowania:

  • czujniki temperatury;
  • zawory odcinające i drenażu;
  • pompę do cyrkulacji chłodziwa w akumulatorze;
  • zbiornik;
  • Filtr ekspansji;
  • bojler elektryczny.

Rozpoczęciem pracy konieczne jest, aby zaznaczyć, to jesteś gotowy do instalacji. Urządzenie może być umieszczone tak daleko, jak to możliwe, z przewodem wodnym, wymagane jest, aby wyeliminować możliwość zwarć w wycieku. Urządzenie może być zamontowane za pomocą śrub lub kołków, przy czym powierzchnia wyrównuje się nie tylko poziomo, ale również pionowo. Jeśli chodzi o jednostki zewnętrznej, to zajmie palety.

Kreator rekomendacja

Schemat podłączenia kotła elektrycznego wymaga nakładania przepływu wody, należy to zrobić przed rozpoczęciem prac. Łączenie może być realizowane za pośrednictwem sprzęgła i adapterów. Jako część elektryków powinien być automatyczny wyłącznik RCD odpowiednich nominałów. Podczas podłączania musi być uziemione, ale kanały kablowe byłby zobowiązany do układania przewodów. Urządzenie reaguje na nawet niewielkie skokami napięcia, co wskazuje na potrzebę stabilizatora.

Co jeszcze jest ważne, aby wiedzieć o schemat połączeń

Okablowanie kocioł elektryczny będzie się różnić w zależności od obrotu, które jest naturalnym lub wymuszonym. Zatem, obwód jest to nagły wypadek, kolektor lub pierścienie podstawowej wtórne. Również może być prosta lub mieszania. W pierwszym przypadku, temperatura może być zmieniana za pomocą palnika, podczas gdy element mieszający obejmuje stosowanie tej samej nazwie, uzupełnione siłownika.

Okablowania elektrycznego kotła do systemu grzewczego wymaga instalacji zbiornika kotła z przewodem zwrotnym i paszowego. System ten łączy się z kotła poprzez żądanej średnicy rury, wyjście jest trzy-drogowy zawór mieszający, za pomocą którego będzie można kontrolować temperaturę. Pompa cyrkulacyjna jest zamontowany w przewodzie powrotnym, a w następnym etapie można ustawić urządzenie regulacji ciśnienia i temperatury.

Najczęściej do wdrożenia systemów grzewczych wykorzystywane są kotły dwutorowa, które dotyczą przejścia wody w małej pętli. Gdy tylko jako płyn wymiany ciepła, który może być lub zamarzaniu wody ogrzewa się, to jest w dużym kole. Podłączenie kotła elektrycznego do ogrzania podłogi – jest to jeden z obowiązującymi typów. Istnieją dwa typy, pierwszy obejmuje instalację gorącego obiegu czynnika przenoszącego ciepło (zamarzaniu lub oleju przejdzie przez elektrokotol) i jeśli to jest na wodzie, po jego wejściu do kranu. Układ przewodów rurowych trzeci – to wspólne połączenie do sieci.

Kiedy bypass sprzęt rurociąg jest spowodowane przez rodzaj modelu, który może być mikser. Jego instalacja jest dość skomplikowana, tak aby wykonywać taką pracę własnymi rękami nie jest to możliwe, wraz z prawidłowym podłączeniu do sieci, trzeba będzie kontrolować podłączenie do ciepłej wody.

Okablowanie kabel schemat kotła

Opcja z instalacji kotłowej sprzętu jest istotne, jeżeli warunki, na których dom podsumował przewody aluminiowo-stalowe. W przeciwnym razie, kabel łączący kocioł elektryczny. Jeżeli jest to sprzęt trójfazowe przeciągania konieczne dodatkowe przewody, za pomocą stalowego drutu z aluminium, którego przekrój poprzeczny jest 1,8 mm2. Zastosowania i kable specjalne z miedzi mieszkalnej. Kabel musi być ustawione prostopadle do struktury i przeprowadzenie układania oddzielnej fazy, który jest wymagany dla urządzeń dużej mocy.

Koszt robót instalacyjnych

Koszt podłączenia kotła elektrycznego może się różnić w zależności od jego wartości. Niektóre firmy wskazują, że pewien procent ceny, limit wynosi zwykle od 15 do 20%. Jednakże, jeśli sprzęt jest zbyt tani, minimalny próg jest ustawiony, to waha się od 7500 do 10 000 rubli.

Kotły elektryczne do użytku prywatnego: opinie i koszty

Najpopularniejsze kotły elektryczne na rynku krajowym jest obecnie model „warstwowe”, które są wykonane w Rosji. Jeśli jesteś zainteresowany zagranicznymi odpowiednikami, powinniśmy zwrócić uwagę na Boscha i Elbeva. Jeśli rozważają ogrzewania kotłów elektrycznych do prywatnych domów, ceny, ich oceny powinny być zainteresowany. Wśród innych modeli rynkowych Protherm SCAT 6kr, który będzie musiał zapłacić 45,200 rubli. Przeznaczony jest do ogrzewania małych pomieszczeń, a także pozwala na podłączenie kilku kotłów zainstalowanych w kaskadzie. To, według kupujących, jest to doskonała okazja, aby zwiększyć moc. Dodatkową zaletą jest możliwość podłączenia zewnętrznego kotła do stosowania w domu, do przygotowania gorącej wody. Moc można regulować zgodnie z potrzebami, a sprzęt jest dobrze zabezpieczony przed narażeniem czasowego napięcia kolec. Kocioł posiada dwa elementy grzejne, siła, z których każdy jest 3 kW. Zdaniem nabywców, w tym sprzętu wysokiej wydajności, i nie wymagają komina do eksploatacji urządzenia.

Kolejny model – „Evan C1-5”, który kosztuje 11.800 rubli, to urządzenie wyposażone w elementy grzejne .. Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej, który jest bardzo przyjemny dla konsumentów, ponieważ przedłuża żywotność urządzenia. Na razie są: klucz i wyłączać, regulator temperatury i lampa grzewcza. Wszystkie te funkcje pozwalają na obsługę urządzeń z wysokim stopniem komfortu. Gdy temperatura regulacji pojemności pozostaje niezmieniona, co stanowi o mocy 5 kW. Te ogrzewające Kotły elektryczne do prywatnych domów, których cena opinie mogą pomóc w podjęciu właściwej decyzji, wyróżniający kompaktowych wymiarach, mogą być montowane na ścianie.

wniosek

Przed rozpoczęciem master musi być koniecznie rozważyć podłączenie okablowania kotła elektrycznego. W przeciwnym razie, nie uniknąć błędów, które mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.