199 Shares 4432 views

Cytaty o gwiazdy w poezji i prozie

Cytaty o gwiazdy często można znaleźć w literaturze, w poezji iw prozie. Ten naturalny charakter ma nie tylko walory estetyczne, ale również pełen głębokiego filozoficznego znaczenia, ponieważ reprezentuje coś wiecznego, piękne i niezmienny. Nie jest zaskakujące, że wszyscy poeci jakoś użyć odpowiednich epitetów w swoich pracach. Ale także w największych dzieł prozatorskich można również znaleźć wzmianki o tych opraw.

wiersz Łomonosowa

Cytaty o gwiazdy pojawiają się w dziełach rosyjskich poetów Złotego Wieku literatury rosyjskiej. Jeden z najbardziej znanych powiedzeń przez słynnego naukowca i autora M. Łomonosowa, który był zaangażowany w badania astronomii, lubił zjawisk fizycznych, a zatem jego tekstach znaleźć piękną frazę nocy i wczesnym rankiem niebo świt, zachód słońca, na ciałach niebieskich. Prawdopodobnie każdy uczeń wie następującą frazę: „Otwórzcie otchłań pełne gwiazd …” w tym słynnym eseju autor wywołuje poważne filozoficzne pytania dotyczące wszechświata, o różnych zjawiskach przyrody: ogień, mórz, planet. Wiersz jest inna wielkość i powagę, a na tle tej cytat brzmi szczególnie silny.

Epitet Puszkina

Cytaty o gwiazdach występujących w dziełach Puszkina, który stwierdził, że na podstawie radzieckiego filmu o tej samej nazwie. W jednym ze swoich wczesnych wierszach, odwraca się do swego przyjaciela Czaadajewa i wspomina czasy młodości, pełne marzeń, radości i inspiracji.

Pod koniec pracy wyraża nadzieję, że pewnego dnia Ascend „zniewalającym Star of Happiness”, który oświetli nie tylko swój los, ale również życie całego kraju. Ta praca – hymnem młodzieży, szczęścia i oddanej przyjaźni, dlatego wspomniana formuła daje linie powagi i romantyzmu.

aforyzm Majakowski

Poeci 20. wieku obejmowało również teksty do swoich cytatów o gwiazdy. Znany autor Majakowski jedno z jego dzieł zaczął kwestionować, że jest tak wyrazisty, że wszedł do użytku i stało się niemal znajomy wyraz. Ten autor stale ucieka się do niezwykłych porównań i obrotów, który dał wszystkim jego niezwykłej pracy, a nawet bardziej pretensjonalne dźwiękowych. W tym przypadku mówimy o następujących słowach poety: „Patrz! Wszakże jeśli gwiazdy świecą – to znaczy, że ktoś potrzebował „W dziele tym autor ujawnia swoją ukrytą ideę, że każdy powinien przynajmniej czasami być szczęśliwy, które służą jako symbol i nocnym świetle ?.

w prozie

Jak wspomniano powyżej, wielu pisarzy często stosowane w jego powieści i opowiadań Cytaty o gwiazdach na niebie. Te obroty dał tekstów prozą niezwykłą poezję i wyrazistość.

Słynny francuski autor Antoine de Saint-Exupéry stworzył doskonałą Bajka o Małym Księciu, który jest pełen licznymi odniesieniami filozoficznymi i symboli. Być może, każde zdanie tej książki ma ukryty podtekst, a więc wszystkie idee wyrażone przez pisarza, jest wciąż cytowany w różnych okazjach. Jego bohater pochodzi z następującej frazy: „Chciałbym wiedzieć, dlaczego gwiazdy świecą …” Słowa te odzwierciedlają ideologiczny sens działa: trzeba docenić każdą chwilę życia.