176 Shares 4911 views

Jak sprawić, by komórki dla kur

Kur niosek, jak również wszelkie inne ptactwo domowe mogą być przechowywane w różnych pokojach, które najczęściej są małe wiaty. Jednakże, jeśli masz klatek dla kur, zawartość można umieścić przestrzeń bez żadnych ograniczeń! Oczywiście, o wielkości powierzchni wykorzystywanej bezpośrednio zależy od liczby ptaków. Należy obliczyć, że każdy metr kwadratowy jest w stanie pomieścić do 5 osób dorosłych. Musimy jednak pamiętać, że temperament kurczaki odgrywa również istotną i ważną rolę.


Na przykład, jeśli komórki są dla kur umieścić dużą liczbę ptaków, wtedy poczuje uciśnionych i zatłoczone, a więc później ewentualne akty ucisku słabych osobników silniejszych. Może to prowadzić do uszkodzenia i zranienia, a także warstw śmierci.

Tak więc konieczne jest, aby podejść do problemu starannie i dokładnie. Jeśli zdecydujesz się zrobić klatki dla kur niosek własnymi rękami, materiał ten zapewni Ci kilka wariantów tego pomysłu.

1. W przypadku pierwszej opcji, trzeba produkcji drewnianych i metalowych prętów siatki. W przypadku uogólnionego dla takich komórek są kurczaka rama drewno pokryte siatką o średniej wielkości oczek. Opcja ta nie przewiduje żadnych grzędy jak drób zarządza całkiem dobrze bez nich. Zbieranie jaj w badanych komórkach powinny być wykonywane tak często jak to możliwe, ponieważ będzie to ich Poquelin inne ptaki zapobiec. Ponadto użyteczne zaleca się umieszczenie waterers i podajniki na zewnętrznych boków komórki. To znacznie zwiększa wygodę ich treści, jak również przyczynia się do utrzymania czystości i porządku w samej komórce.

2. Druga opcja zakłada, że masz wolnej ziemi, które mogłyby być brane pod klatkami dla kur. Taka specjalistyczna dom zapewni kur szans opalania, poprawiając tym samym swój układ odpornościowy i pomaga zmniejszyć koszty żywności zawarte ptak, ponieważ może dziobać się z ziemi robaki i inne owady, a także świeżych ziół.

Ponadto, dom taki posiada specjalny pojemnik, który może być wlać popiołu drewna. Urządzenie to będzie miało pozytywny wpływ na zdrowie ptaków, ponieważ jest w stanie pływać, pozbywając się wielu szkodników owadzich.

Komórki dla kur mogą być wykonane w wylęgarni formy, w której znajduje się ogrzewanie. Podobne treści może z powodzeniem rozwijać kurczaki w specjalnych szklarniach.

Innym ważnym aspektem jest wybór ściółki w klatce. Często, dane są wykorzystywane do siana lub słomy posiekanej, wióry drzewne i trociny, jak i wysuszonych liści. W niektórych przypadkach może używać torfu. W zależności od warstwy odróżnić głębokich i płytkich miotu. Każdy z tych typów ma swoje własne cechy. Na przykład, warstwa materiału ściółkowego do głębokości 50 cm, nie przejmować ogrzewania kurnika w zimnej porze roku.