627 Shares 4601 views

Kwiaty „Odpryski szampana” – piękną ozdobą ogrodu

Do ogrodu innym piękno i niepowtarzalność, po prostu trzeba używać kolorów „odpryskami szampana”, który jest naukowo zwane Kleomenes. dlaczego nazwa związane z tym napojem alkoholowym? Tak, bo gdy roślina jest w rozkwicie, wygląda eksplozji na otwarciu szampana. W tym artykule dowiemy się wszystkie niezbędne informacje na temat kleomu. Oczywiście, nie jest to rośliny doniczkowe. Zdjęcie i nazwa mówi sama za siebie: bardziej interesujące rozwiązanie dla projektowania ogrodu nie podnieść.


Kleomenes jest bardzo wytrzymały i łatwy do przenoszenia gwałtownych zmian w klimacie. „Champagne Splash” – kwiat, który nie wymaga wiele wysiłku, aby utrzymać. Na zewnątrz wygląda to tak: prosty trzpień, który osiąga wysokość nie więcej niż 1,5 m kwiatostan jest bardzo podobna do rozpylania szampana .. To roślina dwuletnia, która często rośnie krzew. Dzięki dobrej korzeni kwiat dostaje wszystkie niezbędne materiały do rozwoju i wzrostu. Liście na łodydze są różne: górna są mniejsze, a niższy, tym lepsze stają. Ciemnozielone liście są pokryte małym kolcem E w środku, na dole są przylistkami, które są zasadniczo kolce. Ze względu na to, że kwiaty „Odpryski szampana” nazywa się czasem kolce. Inną cechą – roślina pokryta jest drobnymi włoskami, które wyróżniają się ze względu na sok są lepkie i pachnące. Najczęściej są żółty, fioletowy, biały, fioletowy lub różowy przedstawicieli. Cieszyć się pięknem kwitnących MOŻESZ od wczesnego lata do jesieni. Bloom pączków z kolei: najpierw dolne kwiaty, potem góry. Zakład produkuje nasiona, które są ułożone w gondoli, podobne do fasoli.

Teraz przyjrzyjmy się, jak rosną kwiaty „odpryskami szampana”. Rozważyć mnożenia Kleomenesa wykorzystaniem nasion. Do wiosny rośliny mogłyby zacząć się rozwijać, konieczne jest, aby siać pod koniec listopada. Do sadzenia potrzeb gleby, które powinny obejmować próchnicy i trochę piasku. Kleomenes na nasiona szybko rozwiniętych, konieczne jest dla Ciebie moczyć je w specjalnym roztworze, na przykład, „Agatha”. Skrzynie, w których zostały posadzone nasiona, umieścić w jasnym miejscu. Pamiętaj, aby podlać kwiaty Young „plamy szampana.” Dzięki czemu można zachować sadzonki, to najlepiej, aby siać w kleomu tabletek torfowych. Jak tylko pojawi się wczesną wzejściu roślin, można rozpocząć kilof. Stosować 2 razy w tygodniu nawóz nawóz mineralny.

Kwiaty „plamy szampana” nie może być dużo, aby wypełnić wodą. Zasadził je w otwartym terenie może odstąpić jedynie przy pełnym zimnego (koniec maja). Podłoże powinno być przygotowane. Można używać kompostu lub dowolny pełny nawóz. Nie zapomnij podlewać roślinę, ale nie wylewać. Od czasu do czasu użyć nawozu.

Stosowania wszystkich tych wskazówek w praktyce, dostaniesz piękne kwiaty „plamy szampana”, które mogą być wykorzystywane w różnych kompozycji kwiatowych do dekoracji krajobrazu.