758 Shares 2448 views

Urządzenie mikser do łazienki. Rodzaje, budowa i naprawa mikserów

Mikser, niewątpliwie – integralną częścią każdej łazienki. Jest on używany do wyłożenia, ciepłą i zimną wodą i wygodnego korzystania z prysznicem lub wanną. Dzięki temu urządzeniu można łatwo regulować ciśnienie wody i temperatury. Specjalny przełącznik umożliwia przekierowanie przepływu z łazienki do sitka, które (nie można nie zauważyć) jest to wygodne.


Jak również innych urządzeń mechanicznych, miksery są często łamane. Można to wyjaśnić szybkim tworzeniu skali. Naprawa takiej struktury łatwo ręcznie. To nie jest zbyt skomplikowane, ale problem nie ustępuje przez kilka minut.

W tym artykule dowiesz zapoznania się z odmiany i rodzaje mieszadeł, a także dowiedzieć się, co ich urządzenie i jak to naprawić wszelkie niepożądane uszkodzenie mechanizmu.

różnorodność gatunków

Wiedząc, jak mieszalnik do kąpieli i pod prysznic, można zrozumieć, jak to działa i radzić sobie z problemami z powodu pojawiających się pęknięcia. Wszystkie baterie łazienkowe są podzielone na trzy grupy:

 • Touch – te, które reagują na ruch przez jednostki uruchamiającej zbudowany w urządzeniu fotokomórki. Próbować naprawić to urządzenie jest skomplikowane, więc lepiej jest powierzyć takiego instrumentu w rękach specjalistów. Najnowszym osiągnięciem jest uważane za dotknięcie kran w łazience. Cena takich produktów w Rosji rozpocznie się od 10 000 rubli. To jest zazwyczaj wyższa niż w przypadku innych rodzajów kranów w łazience.

 • Zawór składa się z trzech części konstrukcyjnych: ciało, dziobek i zaworu. Regulacja ciśnienia strumienia wody odbywa się ręcznie. Stary radziecki model zespołu zakończono gumową uszczelkę, nowoczesny wyposażony w płytki ceramiczne.

Ważne! Starsze modele mikserów z gumowymi uszczelkami są nadal dostępne na rynku, dlatego wybierając hydraulika do łazienki, dać pierwszeństwo ceramicznych części głowy. Takie urządzenie mieszające do łazienki bardziej trwały i praktyczny.

 • Dźwignia miksery model niedawno cieszył się dużą popularnością. Konstrukcja takiego mieszalnika jest reprezentowane obudowy, dziobek i ceramicznych kulek lub naboju, w którym gorąca i zimna woda są mieszane do momentu uzyskania temperatury wybranej przez użytkownika. Urządzenie łazienki mieszalnika z naboju nie może być zdemontowany. Jeśli kaseta jest w porządku, aby przywrócić urządzenie miksera do łazienki tylko poprzez wymianę elementu zdegradowany.

Prysznic dźwignia typu zawory obejmują:

 • sterowanie ramionami pełniąc funkcję regulatora ciśnienia i temperatury wody;
 • obudowa;
 • nakrętka ustalająca działa jako wewnętrzny element kasety;
 • ciało pokrywa, która chroni kasetę i sprawia, że struktura bardziej estetyczny wygląd.

Najczęstszymi przyczynami awarii

Po przestudiowaniu starannie urządzenie miksera do łazienki, upewnij się, aby naprawić to nie jest taki problem. Ważne jest tylko, aby zrozumieć przyczyny związanej z uszkodzeniem. Zidentyfikować kilka kluczowych czynników wpływających na baterie prysznicowe i wywołać uszkodzenie produktu:

 1. Urządzenie jest kran wody w łazience złej jakości. Oznacza to, że produkt jest pobierana od złej jakości komponentów i materiałów.
 2. Zastosowanie nowoczesnych materiałów nie, żywotność jest znacznie niższe niż obecne paronitovye lub silikonowych uszczelek. Ponadto, mene skłonność do wypaczania lub wysychaniu.
 3. Niska jakość wody rury.
 4. Twarda woda, niekorzystnego wpływu na trwałość wewnętrznych części miksera. Skala może być utworzony nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz, wpływając niekorzystnie na kran w łazience. Brązu i chromu – powłokę ochronną do wyrobów sanitarnych, chroniące przed osadzaniem się kamienia i rozwój procesów korozji.

Przeciek w składaniu wylewki i ciała

Urządzenie kąpieli natryskowa pojedyncza dźwignia może pęknąć podczas długiego i ciągłego działania. Taka struktura, można naprawić samemu.

Problemy z pęknięcia mieszalnika może się objawiać w postaci nieszczelności w obudowie i sprzęga się dziobek. Hydraulicy w obliczu takiego problemu prawie codziennie. Gumą izolacyjne regionu gęsi połączenie z obudową, w stałej rotacji, co prowadzi do szybkiego uszkodzenia. Gdy uszczelka jest rozebrany, gęsi zaczyna płynąć. Rozwiązać ten problem, można wymienić uszczelkę gumową na silikon, który żywotność dłużej.

Baterie łazienkowe firma oferuje szeroką gamę akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych dla urządzenia, dzięki czemu można łatwo znaleźć części do mikserów wymaganych model.

Woda przepływa z dźwignią

Takie pęknięcia charakterystyczne mieszalników pojedynczych dźwigni, z których przyczyną jest zużycia wkładu. Wewnątrz urządzenia mogą gromadzić się szumowiny, to łamie miksera kąpiel. Brązowy – powlekanie w celu ochrony powierzchni wewnętrznej. Kiedy to się przegrzeje, właściwości ochronne są tracone. W tym przypadku lepiej dać miksera w studio, gdzie demontaż i odzysk będzie jakościowo. Jeśli łazienka jest zamontowany mieszacz jednouchwytowa do kąpieli i pod prysznic, ustalić podział wkładu może być na tej podstawie:

 • Dźwignia prawie obraca;
 • temperatura wody zasilania zmienia się spontanicznie;
 • Brak wody;
 • Woda z kranu nie jest całkowicie zakryty.

Widząc jeden z tych problemów, konieczne jest, aby wymienić lub naprawić kasetę. Czasami trzeba kupić nowy mechanizm, w przypadku gdy nie mogą zostać przywrócone kran w łazience. Cena wkładów zależy od rodzaju mechanizmu oraz rodzaju miksera i waha się od 60-100 rubli.

Jak naprawić miksera siebie

Aby ręcznie dopasować wydajność miksera, wykonaj następujące kroki:

 1. Wyjąć czerwono-niebieski kapturek z obudową.
 2. Zdejmij ramię dźwigu luzując śrubę mocującą. Za pomocą małego śrubokręt krzyżakowy.
 3. Wyjąć dźwignię i zdjąć osłonę dekoracyjną.
 4. Ciągnąć złamane kasetę.
 5. Zamontować nowe urządzenie do pudełka i zamontować mikser.

Ważne! Należy zwrócić uwagę na małych kartach na kasecie – powinny one zbieżne z rowkami wyryte na wewnętrznej stronie korpusu. Jeśli urządzenie zamontować prawidłowo, mikser popłynie.

Wyciek do dvuhventilnye mikser kran

Powodem jest zużyta lub uszkodzona uszczelka, ukryte w częściach głowy. Czasami jest zniszczenie części głowy. Jeśli płynie łazience kran, i nie wiem jak to naprawić to tani, zrób to sam.

Szybka odbudowa obsługiwać mikser, cięcie wodą:

 1. Zawór wolnego od wtyczki przecieka.
 2. Wirowano uchwyt, za pomocą którego zawór jest przymocowane do korpusu urządzenia. Następnie za pomocą narzędzia (chleba świętojańskiego lub klucz nastawny) wysiada z żurawiem-książek.
 3. W zależności od stopnia uszkodzenia, wymienione części głowy lub uszczelnienia poniżej.
 4. Nowe części są instalowane w miejscu starego, wtedy mikser dzieje.

Jak zapobiec regulator przepływu „tap-prysznic”

Zamiast regulatora odpowiedzialnego za przełączanie strumienia wody z kranu do prysznica, istnieje inna uszczelka, która jest często uszkodzone. Naprawa mikser, w obliczu takiego problemu można załatwić tylko jedną z jego przełącznika. Aby przywrócić mechanizm będzie musiał:

 1. Usuń kopania / wyłącznik. Za pomocą szczypiec przytrzymać drążek w stałej pozycji.
 2. Wyjąć zawór z pręta.
 3. Wyciągnij uszkodzonego opakowania.
 4. Zainstalować nowy eksploatacyjne do starego i umieścić przełącznik do drążka w miejscu.

Podział przycisk „tap-prysznic”

Jeśli po naciśnięciu przycisku nie wraca do swojej naturalnej pozycji, a następnie złamał sprężynę wewnątrz niego. W takim przypadku, przycisk przeprowadzi powyższej procedury złamany sprężyna ekstrahowano i podatne na zmiany. Jeśli naciśniesz przycisk, woda nadal płynie z kranu, a spod prysznica – to dowód na uszkodzenia gruczołu, który znajduje się na pręcie przełącznika.

W tym przypadku należy wykonać następujące czynności:

 1. Zdemontować przycisk / przełącznik.
 2. Wyciągnij laskę.
 3. Zmienić uszczelkę olejową.
 4. Zamontować przełącznik z powrotem.

Nieszczelny wąż prysznicowy

uszkodzenie uszczelki węża wiąże się przepływ tego drugiego. Wszystko, co trzeba zrobić, aby rozwiązać ten problem – kupić nową uszczelkę i dokonać wymiany starych.

Jeżeli przyczyną poważnego uszkodzenia mechanizmu i go naprawić nie można mieć do zakupu innego miksera kąpiel. Brąz wewnątrz i chromowane na zewnątrz pomoże nowy produkt dłużej, chroniąc ją przed tworzeniem skali i szybkiego zużycia.

Po przestudiowaniu tego materiału i zapoznał z głównych przyczyn uszkodzenia miksera w łazience, staniesz się prawdziwym mistrzem wszystkich transakcji i będzie w stanie wyeliminować ten problem w ciągu kilku minut, bez uciekania się do czyjejś pomocy. Wystarczy skorzystać z porad i wskazówek, a na pewno się uda.