686 Shares 9662 views

Żelazo, witaminy i potrzeba współdziałania

Pierwszą rzeczą, jaką można usłyszeć smukłą dziecko mama z „arystokratycznej” cery z sympatyków – zalecenie, aby sprawdzić poziom hemoglobiny i żelaza do picia witamin. W istocie, mały ciężar dziecka i blada skóra może wskazywać na brak tego ważnego pierwiastka śladowego. Potrzeba zwiększenia spożycia żelaza u dzieci mogą wskazywać na zaburzenia trawienia, zapalenie jamy ustnej, zmęczenie i częste „„ll pick”, drażliwość i inne objawy. U dorosłych są podobne. Ten problem może wskazywać i egzemy i innych chorób skóry. Klinicznie objawia się niedoborem żelaza zmniejszenie hemoglobiny parametrów laboratoryjnych. Nie da dokładnych wartości dla każdej kategorii pacjentów, ale warto zauważyć, że liczba ta jest nieco inna od normy w mniejszym boku, sugeruje niedobór żelaza tylko w połączeniu z innymi funkcjami. Tak więc, jeśli mówimy o dzieciach, trzeba wiedzieć o fizjologicznym spadkiem hemoglobiny między 2 a 6 miesięcy, to nie powód do paniki w przypadku braku innych objawów. Jeśli CBC w połączeniu z innymi skarg pacjenta sugeruje niedobór żelaza, istnieją dwa uzupełniające się sposoby, aby ją wypełnić: farmaceutyczne i suplementy diety korekta diety. Następnie będziemy krótko spojrzeć na każdego z nich.

Surowce

Nawiasem mówiąc, termin „witamina zawierający żelazo” sam nie jest dość dokładne. Chodzi o tak zwane kompleksy witaminy mineralne, które zawierają pierwiastek śladowy i na przykład żelaza. Głównym problemem z tych niezliczonych słoikach, oferuje rozwiązania wszystkich problemów w jednej tabletce jest możliwe nietolerancja niektórych ich części, a także kontrowersyjny kompatybilność. Więc jeśli po wynikach badań krwi, to zaleca się przyjmowanie żelaza, witamin i minerałów, a to sprawia, że sens rozbierać. Wśród najczęstszych leków z żelaza – "Sorbifer Durules", "Ferropleks", "Aktiferrin". Dla dzieci zwykle polecam ten sam "Aktiferrin", "Ferrum Lek", "Maltofer". Kiedy karmienie piersią często nie jest konieczne podawanie niektórych dodatków dziecka, jeżeli matka podejmie niezbędne witaminy. Zawierające preparaty żelaza w tym przypadku lekarz może przepisać mamę.

Kilka słów o kompatybilności. Co można łączyć żelazo? Witaminy dla lepszej absorpcji – oznacza C i B2. Poprawia jej wchłanianie i kwas foliowy. Jest to trudne do pogodzenia z manganu i wapnia. Oczywiście, nie trzeba pamiętać te kombinacje „na pamięć”, ponieważ producenci leków żelaza, ten aspekt jest uważany. Jeśli chcesz, aby żelaza i witamin w tym samym czasie, istnieją takie zespoły jak „Iron plus” dla dzieci lub „Vitrum-superstress” dla dorosłych.

żywność

Oczywiście, wiemy, gdzie można uzyskać żelaza. Fasola, mięso, jabłka, jagody … Ale jeśli chodzi o jedzenie, ponownie staje się istotne pytanie o ich kompatybilności. Bogaty w żelazo mięso jest najbardziej przydatna w połączeniu z produktów bogatych w rutyny i witaminy C. Klasyczne połączenie – kasza gryczana z mięsem – działa idealnie. pokarmy roślinne dostarczają nam non-hemu żelaza. Witaminy z grupy B oraz wspomnianego już kwas askorbinowy przyczynić się do jej asymilacji, ale nie zaniedbuj otręby, płatki i cytrusy. Ale produkty mleczne w trakcie leczenia niedokrwistości z niedoboru żelaza jest lepiej ograniczyć, ponieważ żelazo wapń nie jest najlepszy. Będziemy musieli tymczasowo zrezygnować z kofeiny, co oznacza, że nie tylko kawę, ale również czarna herbata i cola. Wymienić herbata róży bulion, dodać miód – i nie może być przydatne porady na temat leczenia przeziębienia. Właściwa dieta – jest nie tylko ograniczone, ale także przyjemność dbania o siebie.