861 Shares 4327 views

Lek „Diprosalik”. Instrukcje użytkowania

Lek „Diprosalik” (maść) w opinii wielu osób jest to bardzo skuteczne działanie przeciwzapalne, anty-świądem środek do stosowania zewnętrznego. Korzyści z leczenia obejmują zdolność do szybkiego wchłaniania i nawilżają skórę. Ponadto, opakowanie jest bardzo ekonomiczny – należy stosować stosunkowo duże powierzchnie wymaga trochę przygotowania.


Aktywny składnik leku „Diprosalik” – dipropionianu betametazonu i kwasu salicylowego.

Lek jest narzędziem połączenie stosowane w dermatologii. Opisując działanie leku „Diprosalik” (maść), instrukcja wskazuje, antybakteryjne i antyalergiczne właściwości keratolityczne.

Dipropionian betametazonu jest fluorowanym glikokortykosteroidu syntetyczne. Składnik ten ma przeciwświądowe, przeciwalergiczne i przeciwzapalne działanie.

W miejscowym stosowaniu kwasu salicylowego posiada również przeciwbakteryjne (bakteriobójcze), keratolitycznym, przeciwgrzybicze (grzybobójcze) efektu. Komponent zmiękcza suchą skórę łuszcząca, przyczyniając się tym samym głębszą penetrację betametazonu. Tak więc, w zespole dwóch substancji aktywacji przywrócenie nośnik powłokę ochronną.

W badaniach klinicznych stwierdzono szeroko skuteczność terapeutyczną leku „Diprosalik” z łuskowatych i suchych dermatozy wrażliwe na kortykosteroidy, oraz łuszczycy.

świadectwo

Lek „Diprosalik” instrukcji zaleca ułatwić zmniejszenie objawów zapalnych, w giperkeraticheskih, suche dermatoz, wykazując wrażliwość na glikokortykosteroidy. Oznaczeniami obejmują choroby takie jak liszaj płaski, atopowe zapalenie skóry, zapalenie skóry (atopowe), łuszczycy. Używane lek wyprysk (obrączkowego) i wypryskowe łojotokowe zapalenie skóry, Potnica.

Lek „Diprosalik”. Instrukcje użytkowania

Zakres stosowania: Zalecany do stosowania dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Powinno ono być stosowane na obszarze zagrożonym cienką warstwą.

przedawkować

Długotrwałe stosowanie leku „Diprosalik” może powodować depresję układu przysadka-nadnercza, co prowadzi do rozwoju niewydolności kory nadnerczy. Jest również prawdopodobne występowanie hiperkortyzolemii (nadmiar hormonów kory nadnerczy), włączając chorobę Cushinga.

W takich przypadkach leczenie objawowe. Z reguły giperkortikoidnye przejawy ostra odwracalna. Przeprowadzane (jeśli to konieczne) korekty równowagi elektrolitowej. W przypadku wystąpienia przewlekłych skutków toksycznych, lek „Diprosalik” stopniowo przewrócił.

Przeciwwskazania

Medycyna „Diprosalik” instrukcja nie jest zalecany dla gruźlicy skóry, nadwrażliwość na składniki agenta, nieleczonych grzybiczych zmian skórnych.

Ze względu na fakt, że środki bezpieczeństwa i skuteczności nie została ustalona w czasie ciąży i laktacji, przygotowanie odbywa się tylko za radą i pod nadzorem specjalisty.

Działania niepożądane

Negatywne przejawy stosowania leku instrukcje „Diprosalik” są odbarwienia, trądzik, nadmierne owłosienie, zapalenie mieszków włosowych, suchość skóry i podrażnienia, swędzenie, pieczenie. Ponadto, w niektórych przypadkach może wystąpić alergiczne kontaktowe lub okołoustnego zapalenia skóry. W przypadku opatrunków okluzyjnych istnieje ryzyko wystąpienia kolczastego ciepła, zanik skóry, zakażenia wtórnego, maceracji.

Konieczne jest, aby zapoznać się z instrukcją i skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem leku „Diprosalik”.