84 Shares 7881 views

Sposoby wytwarzania chleba w domu

W letnim upale jest tak przyjemnie, aby zaspokoić pragnienie chłodzenia kvass. Ten napój jest bardziej użyteczny niż słodka woda sodowa, ale aby spróbować nie jest gorsza. To prawda, że to naprawdę korzystne, nie pijesz napoju na skalę przemysłową, ale domowej roboty. Ale jak zrobić chleb w domu?


Jak gotować?

Podstawą napoju jest chleb żytni lub herbatniki. Idealnie, należy je również zrobić samemu, więc zanim przygotujesz domowej roboty chleb, musisz dokładnie przygotować. Ale jakość napoju będzie na wysokości, a nawet do gotowania własnych wypieków są nawet specjalne urządzenia kuchenne. Można jednak wziąć dobry chleb do przechowywania. Tak więc, przed przygotowaniem chleba w domu, przygotuj sucharki, przecinając bochenek kawałkami i susząc je w piecu. Poczekaj, aż skorupa się zaparzy, a następnie napój otrzyma specjalny złoty odcień. Gotowe sucharki wypełnione wrzącą wodą. Ścisnąć pokrywę i pozostawić do zaparzenia przez około cztery godziny. Zwróć uwagę na właściwe naczynia: tylko szkło lub emalia. Aluminiowa misa nie może być używana, ponieważ może łatwo utleniać. Kiedy wylano herbatniki, otrzymasz potrzebę, która musi zostać przefiltrowana. Rozpuścić drożdże w przegotowanej wodzie i dodać do wlewu, umieścić tam cukier, trochę suszonej mięty. Przykryć szmatką i zostawić wędrować przez dwanaście godzin. Po tym czasie pianka powinna się pojawić. Napój trzeba napiąć, po czym może być butelkowany, aby smak na ich dnie zaleca się, aby rodzynki. Zamknąć korkę korkową i pozostawić na kilka godzin, a następnie je w chłodnym miejscu przez trzy dni. To wszystko. Teraz masz odpowiedź na pytanie, jak zrobić chleb z kvass w domu. Ciesz przyjemny smak bez uszczerbku dla zdrowia.

Warianty sposobu wytwarzania chleba w domu

Wypróbuj wariant kvass, znany jako "Petrovsky". Powinien być przygotowany w taki sam sposób, jak opisano powyżej, ale zamiast miętowych i rodzynków należy użyć tartego chrzanu i miodu. Potrzebujesz czterystu gramów herbatników, dwóch litrów wody, świeżego drożdży, pięćdziesięciu gramów miodu i tej samej ilości chrzanu. Teraz wiesz, jak robić chleb w domu, a możesz spróbować podobnego napoju na jego podstawie. Wymaga to żurawiny. Weź osiemset gramów jagód, czterysta gramów cukru, czterdzieści gramów drożdży. Spłukać i wypłukać jagody, wymieszać i zalać wodą. Gotować i odcedzić, dodać cukier do bulionu i doprowadzić do wrzenia ponownie. Poczekaj na ochłodzenie i rozcieńczenie drożdży w napoju. Daj dzień na fermentację, a następnie zalać butelkami i pozostawić na zimno przez trzy dni. Po upływie określonego czasu można wypić kwaśną żurawinę. Ze względu na fakt, że jest przygotowywany z użyciem fermentacji, taki napój może być szkodliwy dla pacjentów z owrzodzeniami, zapaleniem żołądka, zapaleniem jelit lub zapaleniem jelita grubego, a także chorobami wątroby i dna moczanowa. Jeśli utrzymujesz to przez zbyt długo, kwaśna może być gorzka – to znaczy, że nie należy jej używać.