138 Shares 8647 views

Roztocza bielizny: sposoby radzenia sobie z nimi

Lniane roztocza – niewidoczne gołym okiem mikroskopijnych owadów. Są stałymi towarzyszami człowieka, mieszkanie w kurzu, w koce, poduszki. Pomimo mikroskopijnych rozmiarów, roztocza lniane może poważnie wpływać na zdrowie ludzi, ponieważ są one – potencjalną przyczyną poważnych alergii. Lime cała ich populacja w domu jest tak trudne, aby pozbyć się kurzu. Ale o to, aby zmniejszyć liczbę naprawdę.


Pierwszy krok – jest przeprowadzenie audytu pościeli dla typu tkanki, z którego jest uszyte. Pościel roztocza nie lubi syntetyki. Jeśli niektóre elementy wykonane z naturalnych tkanin mogą być zastąpione przez podobnych elementów z włókien syntetycznych, pożądane jest, aby to zrobić. Po drugie, trzeba często zmieniać bieliznę, co najmniej raz w tygodniu. W tym przypadku, gdy codziennie pościel tankowania łóżko powinno być dobrze protryahivat usunąć płatki martwego naskórka – żyznych siedlisk owadów.

Ponieważ kleszcze nie noszą bielizny promieniowanie ultrafioletowe, upał i mróz, że czynniki te mogą być wykorzystane jako broń przeciwko nim. Dlatego, aby zmniejszyć populację owadów szkodliwych może być ze względu na starzenie się pościel zapobiegawczego na mrozie lub w bardzo gorącej pogody w słońcu. Jeśli masz czas i przestrzeń, najlepszym rozwiązaniem – do opuszczenia prześcieradło, koc lub poduszkę w tych warunkach przez kilka dni. Ponadto, pomaga przeciw kleszczom systematyczne sypialnie kvartsevanie i innych pomieszczeń.

Do zwalczania owadów specjalne narzędzia mogą być stosowane zarówno do czyszczenia na mokro ze stężonym roztworze soli lub dezynfekujących substancji przeznaczonych do radzenia sobie z nimi.

Liczyć na to, że konwencjonalny odkurzacz pomoże pozbyć się roztoczy w części, będzie wysypka krok. Nawet więcej – zastosowanie tej technologii może potęgować problem. Filtry niezbędne zaprojektowane dla tych owadów. Jeśli są one nieobecne, kleszcze lniane można łatwo rozpyla się po pokoju lub mieszkania jako całości.

Czasami sytuacja jest szkodliwe owady jest niemal krytyczna ze względu na fakt, że wiele gospodyń domowych często boją się usunąć niektóre elementy pościel. Choć obecnie większość poduszek jest produkowany przy użyciu specjalnych wypełniaczy, łatwo wytrzymać dużą liczbę prań. To samo dotyczy i koce wykonane z naturalnej wełny. Wysokiej jakości produkty łatwe do przenoszenia przez mycie rąk, a dla niektórych odpowiednim urządzeniu (jeśli jest specjalny tryb). Aby nie psuć rzeczy przed zabiegiem trzeba uważnie przestudiować instrukcje dotyczące opieki nad nią. W dół i pierze w poduszkach i kocach muszą być okresowo poddawane obróbce w specjalnym czyszczenia na sucho.

Wypełniacze mogą być umyte i niezależnie od siebie za pomocą roztworu mydła z rozcieńczonym wodnym roztworem amoniaku. W tym puchu i pierza musi znajdować się w torebce wykonanej z gęstej tkaniny i wygrzewana w powyższej cieczy w ciągu kilku godzin (z okresowym odwróceniem). Potem trzeba spłukać wszystko w ciepłym czystą wodą i powiesić do wyschnięcia na świeżym powietrzu. Aby pierza i puchu nie tkwią od czasu do czasu muszą ugniatać worka. Suche zawartość może być przesunięty do innego napernik wstępnej obróbce z mydłem lub wosku na lewą stronę i prasowanego żelaza.