80 Shares 1369 views

Kot Ceausu: Rasa opis, charakter, cechy i recenzje

Ceausu kot jest uważany za jeden z najrzadszych ras kotów. Ich hodowla jest ograniczony do kontynentu amerykańskiego, podczas gdy są one zaangażowane tylko kilka osób. Hodowcy, kontrolując rozwój rasy, jest bardzo dokładnie monitorowane w celu zapewnienia, że zwierzęta hodowlane nie wpaść w ręce niedoświadczonych hodowców. Chodzi o to, że ich kojarzenie jest dozwolone wyłącznie z konwencjonalnym krótkowłosy i abisyński.


Historia pochodzenia rasy

Przez wieki, dzikie koty lubił rozstrzygać w pobliżu siedzib ludzkich. często wspinać się w opuszczonym domu. To było bezpośrednio związane z faktem, że mężczyzna w opuszczonych barakach zamieszkane przez dużą liczbę myszy, które służą jako źródło pożywienia. Bliskość do osoby zwiększa szanse dzikiego kota krzyżować z kotami domowymi. Większość z tych hybrydowych zwierząt obserwowanych na Bliskim Wschodzie i Azji Południowo-Wschodniej.

Dawno nikt nie zwracał na hybrydach biega po ulicach Egiptu. Ale pewnego dnia, wciąż przyciąga uwagę amerykańskiego turysty, koneser kota. Było to z jego inicjatywy powstał projekt i hodowlaną na podstawie tych Waifs nowych, można powiedzieć, elitarnej rasy.

Program hodowlany, dzięki czemu nie było rasa kotów Ceausu, rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych pod koniec 1968 roku. Podstawą programu wzięto kotów domowych żyjących w Egipcie. Hodowcy, zainteresowanych niezwykłych stworzeń, które doskonale łączy w sobie cechy dzikich i domowych zwierząt podjęły kilka kotów w Ameryce. W rezultacie, badania wykazały, że przodkowie w Ceausu pojawia się nawet bagno rysia. To właśnie z jej kotem Ceausu otrzymał chude i muskularne ciało, silne nogi i duże rozmiary. Rasa została zarejestrowana w rejestrze TICA w 1995 roku. Oficjalny status został przydzielony w 2003 roku.

Ceausu (cat): opis rasy

Ten kot jest prawie dwukrotnie większy od wszystkich innych kotów domowych. Athletic zwierząt z dużymi uszami, zwieńczony małym pędzelkiem, stwarza wrażenie niewielkiego puma, jest więc często określane jako swoich ulubionych miłośników rasy. Charakterystyczne cechy rasy są tak zwane fałszywe oczy, które są z tyłu uszami. Te małe plamy, przypominające oko. Ich celem w środowisku naturalnym jest straszenie wroga od tyłu. „Patrzę na ciebie” – mówią do tych, którzy udali się do kota plecach.

Ceausu – kot z dużej, masywnej głowie. Dobrze zdefiniowane rogi kości policzkowe i podbródek dać wygląd opracowany zwierząt pierwotnej dzikości. Oczy są duże, w kształcie migdałów, głęboko zielone lub żółte. Zgodnie z oczekiwaniami w świecie zwierząt, koty są bardziej masywne niż samice i ich większy rozmiar. Mogą rosnąć aż do czterdziestu centymetrów w kłębie. Waga zwierząt może być zbliżona do znaku czternastu kilogramów.

Długi ogon zwierzę powinno bt równej długości do dwóch trzecich całego ciała zwierząt.

Koty Ceausu, których opinie można usłyszeć od amerykańskich miłośników kotów, przyciąga uwagę w pierwszej kolejności specjalnego płaszcza. Grube i gęste futro krótkie tych zwierząt posiada niezwykłą jedwabisty połysk, opalizujący w słońcu.

Na obecnym dzień kota Ceausu przedstawiony w następujących kolorach:

  • Czarny.
  • Srebrny.
  • Zaznaczone.
  • Spełniło pręgowany.

hodowla Ceausu

Jest to bardzo trudne do wyhodowania tych Kapryśne zwierzaki. Ceausu – kot, którego cena jest dość wysoka, to nie przynosi jednolity potomstwo. Najczęściej, to rodzi się zupełnie zwyczajne, nijaki kociąt. Tylko od czasu do czasu hodowcy udało się uzyskać pożądany rezultat. Ponadto, większość kotów tej rasy nie są w stanie odtworzyć z przyczyn genetycznych.

Wszystkie te czynniki razem i są powodem, że kot Ceausu otrzymała status rzadkiego i drogiego zwierzęcia, trudne do rasy.

cechy behawioralne

Ceausu charakter, kot z drapieżnym spojrzeniem i pięknym ciele dzikiego zwierzęcia, jest uderzające w swojej dobroci. Przedstawiciele tej rasy chętnie natrzeć na nogach ich właścicieli i ledwo słyszalny pomruk ich, przypominając swoje uczucia przetargowe – mówić o tym hodowców. Jest bardzo towarzyski zwierzęta, choć ich dzikich korzeni manifestować – są wielkimi fanami przeszkodami. Bez wątpienia będą badać wszystkie niedostępnych miejsc w lokalu: półkę pod sufitem, antresoli i wysokich szafek.

Wszędzie tam, gdzie mieszkał Ceausu kota, ona powinna czuć się swobodnie, pożądane jest, aby zapewnić aktywny spacer na świeżym powietrzu. BOB dobry wybieg są na smyczy. Z nich można z łatwością dojść w ogrodzie iw parku. Dzikie zwierzę energia musi koniecznie znaleźć wyjście. W przeciwnym razie, jest obarczona nieprzyjemnymi konsekwencjami dla mieszkania. Można tego uniknąć poprzez zapewnienie swojemu pupilowi aktywnych gier i spacerów.

Zwierzęta są bardzo towarzyskie. Są chętni, aby znaleźć wspólny język z dziećmi. Oni dobrze dogadują się z innymi kotami i członków psa. Ale nie możemy zostawić ich samych z chomiki, papugi i innych małych zwierząt. Myśliwskie instynkty pewno zwycięży, a Ceausu jest bardzo niefortunne „play”.

Cechy karmienia Ceausu

Trawienie tych kotów zasługują na szczególną uwagę. Hodowcy mówią, że jest to problem, zespół rockowy, ponieważ zwierzęta mają tendencję do przejadania się. Szczególnie szkodliwe dla nich zboże. Więc nie karmić Ceausu pasz przemysłowych zawierających dużą liczbę z nich.

Konieczne jest również, aby upewnić się, że zwierzęta nie przejadać – tendencja ta pozostawała z nimi od dzikich przodków.

Dbanie o egzotycznej kochanie

Grooming Ceausu proste. Wystarczy przeczesać masaż szczotką raz w tygodniu. Stosunkowo cichy dotyczą one procedur wodnych. Nie należy jednak nadużywać, tak aby nie wypłukać naturalnego tłuszczu na skórze zwierząt i nie zepsuć włosy.

zdrowie

Oprócz uzależnienia od przejedzenia i ciężki percepcyjnych zbóż koty Ceausu mają doskonałe zdrowie. Podobno dobry system odpornościowy dostał zwierząt z ich dzikich przodków. Oni praktycznie nie cierpią z powodu chorób zakaźnych i przeziębienia.

żłobki

Według oficjalnie potwierdzone dane, zaangażowany w uprawie kilku stanach. To Nevada, Arizona, Floryda i Kalifornia. ras hodowcy zarejestrowany we Francji. Niepotwierdzone źródła raport o hodowli rosyjskiej, znajduje się na przedmieściach i przedszkole na Ukrainie.

rosnących kociąt

Rosnących kociąt Ceausu nie stwarza żadnych trudności. Specjalna pielęgnacja one wymagają. Wszystko co jest potrzebne – jest ograniczenie zakresu codziennej diecie i dostarczanie gier i rozrywki małego przyjaciela. Ciekawostką jest fakt, że nawet mocno wybuchają Ceausu dzieci nie porysowana. Czując pod pazurami ludzkiej skóry, natychmiast ukryć w swoich klocków i utrzymać grę całkowicie miękką stopę.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że mimo stosunkowo wysokich kosztów kociąt – waha się od 8 do 20 tysięcy dolarów, nabycie przyniesie do domu wiele przyjemnych chwil.