121 Shares 1358 views

Cape – każdy żołnierz, a inne typy namiotów

Tradycyjnie był to element munduru rosyjskiego wojska w 19 wieku – w 1882 roku, peleryna była częścią wyposażenia jako wymaganego atrybutu. To właśnie w tym czasie jednostka nie jest bardzo podobny do nowoczesnych lekkich kawałków płótna: przyszedł z drewnianych palików i filarów, które żołnierze mieli nosić płaszcz z namiotu ciężkie i nieporęczne, zwinięte w rolki. Niemniej jednak, wojskowy był na to gotowy – wreszcie w warunkach polowych z głowami nie mógł zanurzyć się w deszczu. Pomysł zachowania jednolitego wyschnięcia tak jak spadł głowy, że już w 1910 roku płótno trójkąt oficjalnie otrzymał status „Cape żołnierza” i był używany podczas parady.


Od pierwszych lat przylądka był produkowany w kolorach khaki, maskowanie lokalizację żołnierza w stanie spoczynku. Niemieccy żołnierze przylądka Druga Kolorowanka był dwukierunkowy – przez „naszego” brudu pod „domu”. Możliwe było przymocować do siebie cztery namioty i dostać jeden duży, wysokiej jakości do kilku osób. To po prostu tylko „ale”: od pierwszych lat – czyli od 1910 roku, aby zmienić wygląd namiotu nikt nie przeszkadza – i stłumić nasze dzielnych chłopców w krótkim kruchej płaszczem.

Nowoczesne peleryna i jej alternatywy

Dziś peleryna ma wymiary 180cm płótnie i sznury do zaostrzenia się kaptur i płaszcz. Może być noszony za plecami, w postaci okładów, ale przyciski są zastąpione przez te same drewniane kołki. Jeśli seter zidentyfikowane mimo długości 20 cm po bokach namiotu – może żołnierzy rosyjskich i nie trzeba wyciągnąć nóg podczas odpoczynku.

Z pomocą wojskowych cape czystych broni, używając go jako ściółki i fotografowania, jak również. Ona przeniesiona do liści podczas czyszczenia, ona zawoalowane koje w schronach polowych itp Ze względu na jego wszechstronność i jasną chwałę peleryna zyskał popularność wśród naśladowców styl militarny – są tacy, którzy wolą, aby schronić się w kampaniach tylko nią. Jest to wygodne – nie będą się spierać, ale dla osób bardziej konserwatywnych najlepiej pasuje zwykły namiot dwukrotnie. Obecnie są one produkowane mnóstwo super łatwy wzorów i materiałów – do aluminium i włókna szklanego, że krotnie w probówce, które mogą być umieszczone w plecaku. W odniesieniu do formy – tutaj jest gdzie wędrować: popularny kopułą, ale dopasowanie i wydłużony prostokątny dla wysokich osób.

Jak zrobić namiot własnymi rękami?

Sekcja dla tych, którzy są szczególnie poświęcone turystyce. Obudowa może być wykonana z sześciu komór roweru drogowego, zwykły polietylen i plandeki. Takie dmuchane namioty są zamontowane na metalu ciężkiego i ciężkich dętce.

Komory cięcia 4 wokół trzpienia z decymetr uzyskać każdą tubkę 120cm ich wydłużania, przyjmować więcej 60 cm od pozostałych komór. Konieczne jest, aby przykleić aparat i uszczelniania końców. Teraz osłonięte płótnie, na końcach średnicy pętli pridelyvaya do 5 cm. Złączka pozostaje na zewnątrz do wstrzykiwania powietrza do komory.

Wycinamy kawałek płótna kręgu i uszyć pokrywę – to będzie dno namiotu i jednocześnie regały montażowe. Wszystko jest teraz gotowy markizy wykonana z polietylenu, klej „Moment” do słupków i dodatkowy wszytą nicią nylonową. Ten namiot waży mniej niż 2 kg, a proces instalacji nie zajmie więcej niż 10 minut.