169 Shares 2300 views

Zelenograd – Moskwa: pociąg. Jak dostać się do Zelenograd

miasto powiatowe Zelenograd – jeden z istniejących regionów administracyjnych stolicy Rosji. W sumie 12. Z takiego dużych metropolii, takich jak Moskwa, Zelenograd dzieli tylko 37 km, i jest położony w północno-zachodniej części regionu. Jest to także pierwszy z trzech powiatów utworzonych poza Mkad. I niewiele osób wie, że miasto od dawna uważane za główny ośrodek naukowy i przemysłowy rosyjskich elektroniki i mikroelektroniki i radzieckiego. W swoim czasie tutaj pracował wybitnych rosyjskich badaczy i naukowców. Aby zwrócić uwagę: miasto i pierwotnie miał być duży plac zabaw naukowych.


Przegląd

W Zelenograd ma swoją historię pochodzenia, ich tradycji. Istnieje również dobrze rozwinięta infrastruktura. Wielu mieszkańców stolicy i innych regionach zakup nieruchomości tutaj. Domy i mieszkania w Zelenograd, zwłaszcza w nowych obszarach, uważa się za elitę. Miasto jest dosłownie otoczony zielenią. Jego nazwa dosłownie tłumaczy się jako „zielone miasto”. Mimo stosunkowo niewielkiej odległości od stolicy, są niezwykle czyste powietrze. Jest to możliwe dzięki obfitości roślin w obrębie granic miejscowości i jej okolicach. Dobre połączenia komunikacyjne między Zelenograd i Moskwie. W dalszej części artykułu dowiadujemy się więcej na temat miasta, jego funkcji, podziału terytorialnego. Materiał zostaną przedstawione informacje na temat jak dostać się do wsi od stolicy iz powrotem, jaki rodzaj transportu może to zrobić.

funkcje

Zelenograd, znany również jako „rosyjski krzemu (rzadziej – Silicon) Dolina” jest największą enklawą w stolicy. Jej południowo-wschodnia część miasta graniczy. Chimki, a reszta terytorium – od dzielnicy Solnechnogorsk. Zelenograd, którego zdjęcie jest przedstawiony w artykule, obejmuje szereg osiedli. To, w szczególności, wsi malino, wsi Rogi, Nowomalin, Kutuzowa i części wsi Alabushevo. W porównaniu z resztą Moskiewskiego Okręgu Zelenograd bardzo małym obszarze. Do roku 2012 odbyło się w związku z kapitału nowego terytorium Był także mniejsze niż reszta populacji. Ale to miasto jest bardziej zaludnionych niż, na przykład, Balashikha. Ostatnio, uwaga, jest uważany za największy osada na obrzeżach stolicy, a jako oddzielny region łatwo mógł wejść do pierwszej setki największych miastach w Rosji. Nie tak dawno temu, jeszcze przed ekspansją Moskwie, Zelenograd zajęła drugie zaszczytne miejsce wśród powiatów miejskich przez liczbę terenów zielonych. Potem stanowiły 30% terytorium, za jedynego Wschodniej powiatu.

Historia

Zelenograd (Moskwa) został zbudowany na miejscu dawniej wsie Matushkino i Savelki, str. Kryukovo oraz szereg innych mniejszych osiedli i terenów podmiejskich. Z początku II wojny światowej w 1941 roku, wraz Kryukiv autostradzie (obecnie nazywa Panfilov Avenue) ze stacji Kryukovo trzymał linię obrony wojsk radzieckich. Dziś miasto i jego okolice można zobaczyć dużą ilość pomników na cześć tych ważnych wydarzeń. Najbardziej znanym z nich – pomnik skomplikowane „Bayonets”. 03 grudnia 1966, na cześć 25. rocznicy klęski wojsk wroga w pobliżu stolicy, z masowym grobie szczątki nieznanego żołnierza została podjęta, a następnie ponownie pochowany w pobliżu murów Kremla w Alexander Garden. Do dnia dzisiejszego na ziemi Zelenograd odnaleźć szczątki ofiar, niewybuchów i innych dokumentów zaciętych walk.

Historia powstania

Oficjalna data powstania miasta Zelenograd badanym 3 marca 1958 W tym dniu Rada Ministrów ZSRR w celu rozkładu populacji podjęło uchwałę o budowie nowej osady w pobliżu stacji „Kryukovo” DWS. 11.28 zostało odłożone na ten kwartał państwowej. km, co stanowi tylko 30% całkowitego terytorium nowoczesnego miasta. Budowa miała być opracowana między autostradzie Leningrad i Kolei października w odległości 37-41 km od centralnej części stolicy. Prace nad budową miasta satelitarne rozpoczął w 1960 roku Plan rozwoju zaprojektowana przez główny architekt Igorem Evgenevichem Rozhinym. Początkowo miasto Zelenograd został pomyślany jako główny ośrodek produkcji tekstylnej. Jednak w 1962 roku, dzięki sugestii Aleksandra Iwanowicza Shokina (przewodniczący Państwowego Komitetu na elektronice) aktywność główny planowanego startu w inny sposób. Teraz zadaniem twórców było stworzenie centrum badań koncentruje się na rozwoju technologii elektronicznej i mikroelektroniki. Później Zelenograd są często porównywane do Ameryki krzemu (Si) Valley, w związku z którym ma swoją główną pseudonim – „Rosyjski krzemu (rzadziej – krzem). Dolina” Niektórzy badacze mają historie rossiiyskih elektronika branży uważają, że decyzja o wysunął inicjatywy Shokina reorientacji znacząco wpłynęło uciekł do inżynierów ZSRR amerykańskich – Alfred Saranta i Dzhoel Barru (znane w kraju pod nazwą Filipp Georgievich Staros i Iosif Veniaminovich Berg).

chronologia

pierwszy dyrektor „Centrum Badawcze” został powołany w 1863 roku. Zostali Lukin Fodor Viktorovich i jego zastępcę do nauki – F. G. Staros. 15 stycznia 1963 jeszcze w budowie miasto uzyskała jego nazwę – ZELENOGRAD. Został on nagrodzony akt Komitetu Wykonawczego Rady Miasta Moskwy Deputowanych Ludowych numerem 3/25. 16 stycznia 1963 peryferyjnej dzielnicy. n. Zelenograd (Moskwa), na podstawie dekretu Prezydium Rady Najwyższej ZSRR z zarządu powiatu przeniesiono do podporządkowania. 25 stycznia 1963, wszystkie funkcje zarządzania zostały przekazane w ręce Rady Powiatu Leningrad kapitału. W lutym 1965, Zelenograd została przeniesiona z dzielnicy do podporządkowania miasta, poprawiając w ten sposób status miasta. 02 marca 1965 w związku z dekretem Moscow City zarządzanie nią zaangażował się w Radzie m.st. Delegatów Robotniczych. Na jesieni 1968 roku (na podstawie nowej decyzji Rady Najwyższej RFSRR) Zelenograd dodatkowo nadano status dzielnicy Moskwy. Ogólny plan rozwoju opracowany przez głównego architekta Igorem Aleksandrovichem Pokrovskim i jego duży zespół (to w tym architektów GE Saevich FA Novikov i innych), została przyjęta jako podstawa w 1971

rozbudowa

W 1987 roku na terytorium Zelenograd przyłączono wieś Kryukovo i jego najbliższym otoczeniem. Zgodnie z zamysłem twórców, to miejsce było przeznaczone dla budowy nowej strefy przemysłowej. Jednak wraz z upadkiem ZSRR budowa TSIE (Centrum Informatyki i Elektroniki) został zatrzymany, po prostu, zanim zaczęło, podczas gdy budowa dużej obudowie kontynuowane. Rezultatem była kwota nierównowaga mieszkańców miasta i potrzebnych miejsc pracy, które zapewniają Zelenograd nie mógł. Sytuację pogarsza także kryzysu rosyjskiej gospodarki w tym czasie. Znaczna część ludności miasta została zmuszona jeździć codziennie nowej części Zelenograd w starych, a nawet podróżować poza dzielnicy w Moskwie.

Niniejszy etap rozwoju

W lecie 1991 roku kapitału, w związku z decyzją o konieczności wymiany starych części, tworząc okręgi administracyjne, był napędzany przez reformy podziału terytorialnego. Według jej Zelenograd (region Moskwa) został przekształcony w osobnej dzielnicy. W styczniu 1992 roku, decyzja stała decyzję urzędującego prezydenta Federacji Rosyjskiej i przewodniczącym Rady Najwyższej Rosji. W tym samym dokumencie tam zróżnicowanie Zelenograd 5 okręgi miejskie: № 1-4, Krukowo. Oficjalna rejestracja jako administracyjnym powiatu odnotowano 05 lipiec 1995 ustawa o podziale terytorialnym. Dostarcza również informacji o zagospodarowania przestrzennego dzielnicy na 5 części. Po pewnym czasie kształcenia zostały przemianowane dzielnice Savelki, Matushkino, Silin i Old Kryukovo. Cztery strefy przemysłowe, znajdujące się na terenie Starego Miasta, były poza okręgiem Zelenograd. Zostały one następnie łączone w jedną grupę terytorialnym. 04. grudnia 2002 Zelenograd (Moskwa), wraz z jej pięciu gminach intracity dalej podzielić na 3 części. To, w szczególności, Panfilov, Matushkino-Savelki, Kryukovo. Jednostka terytorialna „Zelenograd”, a także park, położony na Starym Mieście, rozłożone pomiędzy regionami Matushkino-Savelki i Panfilov. Na początku 2010 roku, liczba obszarów wzrosła do pięciu. Ich nazwy i podział terytorialny została przeprowadzona zgodnie z gmin miasta.

podział administracyjny

Nowoczesne Zelenogradskiy miejskich regionu składa się z 5 regionów, powiatów 18 (planowana dalej tworzyć kolejne 4 sąsiedztwo), siedem stref przemysłowo i narzędzi, kilka odosobnionych osad i Forest Park. podział administracyjny jest następujący:

  • Matushkino obszar. Obejmuje dzielnice № 1, № 2, № 4 i północnej strefie przemysłowej.
  • Savelki obszar. Składa się on z okolic № 3, № 5-7 d. Nazarevo i obszar wspólny Wschodniej.
  • P-N Antic Krukowo – tutaj obejmuje okolic № 8, 9 № częściowo Malino n (w kierunku północ od DWS) strefa południowa przemysłowe ..
  • Silino obszar. Umieszczone są dzielnice № 10, № 11, № 12, Zachodnia Strefa Przemysłowa i Industrial Zone "Alabushevo".
  • Kryukovo District. Obejmuje ona największą liczbę dzielnicach takich jak №№ 14 – 16, № 18, № 19 "Krukowo", № 20, południową część roszczenia Maline Kutuzovo d, Kamenka, rogi, Novo-malina … Właśnie tutaj znajdują się pod numerem 22 dzielnic budowlanych „Kutuzovsky Sloboda”, nr 23, „Zielony Las”, kopia zapasowa miejsce 17 th i 21 th dzielnice, strefa przemysłowa Malino i obszar wspólny „Aleksandrówka”.

Również dzielnica Zelenograd zachowała swój pierwotny podział warunkowego Starego Miasta (około 2/3 całkowitej powierzchni i liczby ludności) oraz nowe. Pierwszy składa się z Savelki obszarach Matushkino, Silin i Old Kryukovo. Znajduje się on pomiędzy autostradzie Leningrad i Kolei października. Nowe miasto zawiera tylko jeden obszar, ale największy od obszaru i liczby ludności – Kryukovo. Znajduje się w południowo-zachodniej części DWS.

Sposobów, aby dostać się do Zelenograd. Jak dostać się z Moskwą

Istnieje kilka sposobów, żeby przybyć w mieście. Jak dostać się do Zelenograd na samochodzie:

  • szosa Pyatnitskoe.
  • Autostrada Leningrad.

Inne opcje podróży w szczegółach, wybór trasy zostaną opisane poniżej.

komunikacja kolejowa Zelenograd, Moscow

Pociąg – wszechstronny sposób, aby dostać się do wioski od stolicy iz powrotem. Pociąg odjeżdża ze stacji Leningrad, który znajduje się przy stacji metra „Komsomolskaja”. W zależności od liczby zatrzymań dokonanych na drodze w Zelenograd (Moskwa), średni pociąg pokonuje dystans 35-50 min. Koszt biletu z Moskwy do stacji „Kryukovo” z 82,5 rubli. Czas odjazdu pierwszego pociągu z Moskwy – na 4:45. Przylot Kryukovo – na 5:33. Czas odjazdu ostatniego pociągu z Moskwy – na 23:35. Przybycie na punkcie powyżej – 00:30. Od stacji „Kryukovo” można dotrzeć do wszystkich części Zelenograd i okolic taksówką. Transport publiczny jest przeprowadzana zgodnie z harmonogramem. Może być określony w punktach, gdzie zatrzymują się autobusy. Zelenograd można odwiedzić i inne metody opisane poniżej.

Dojazd z „rzeki stacji”

Od tej stacji metra do Zelenograd (Moskwa) można dojechać autobusem nr 400 (Express) i liczby 400. Sekwencja trasa jest przydatna, jeśli chcesz dostać się do starych dzielnic №№ 1-12 lub Kryukovo. Pierwszy autobus odjeżdża z Moskwy na 5:05, ostatni – o 00:20. Wadą tego wariantu ruchu – częste korki na Leningrad Highway. Jednakże, jeśli drogi są darmowe, można dotrzeć do miasta w zaledwie pół godziny. Opłata – 40 rubli.

Trasy od metra

"Mitino"

Aby Zelenograd, wynika autobusu numer 400K. Trasa nadaje się dla osób podróżujących w nowych dzielnicach №№ 14-20 i Kryukovo.

„Tuszynskaja”

Dostać się do Zelenograd może również wyrazić autobusem lub taksówką numer 160 do stacji metra „Tuszynskaja”. Trasa jego powtórzenie wygodny do odwiedzenia nowych dzielnic №№ 14-16, № 18, № 20 i Krukowo. Autobus powinien Volokolamskoe a następnie Pyatnitskoe autostradą do Zelenograd. Czas podróży – około 50 minut. Opłata 50 rubli.

Trasy na Leningrad autostrady (M10)

Najlepszy asystent podróży, który nie pozwoli mu błądzą – ta karta. Zelenograd, dzięki dogodnej lokalizacji, wielu Moskali wolą odwiedzić samochodem. Pierwszy wpis jest o 37 km. Leningrad sh. (Około 20 km od Moskwy). Po auto show „Avanta”, aby skręcić w prawo, na Moskovsky Prospect. Trasa ta zapewnia łatwy dostęp do obszaru komunalnego i wschodnich dzielnicach №№ 1-7. Kolejna pozycja znajduje się na 42 km. Leningrad Rd., Obok Pomnika „Bagnety”. Aby dostać się do miasta trzeba skręcić w lewo na avenue Panfilov. Stąd można dostać się do północnej, zachodniej i południowej strefy przemysłowej, a także dzielnice №8-12. Aby dostać się do nowego miasta (dzielnice №№ 14-20) trzeba jechać Kryukovskaya wiaduktu na alei Panfilov. W ten sam sposób można dostać się do Pyatnickoe autostradzie.

Samochodem na autostradzie Pyatnitskoe (P111)

Od stacji. Metro „Mitino” muszą osiągnąć zwrot na Kutuzovsky Rd., Który znajduje się za dnia. Berehovo i skręcić w prawo. Następnie na tej samej drodze, aby dostać się do pierścienia i zwrócić się do numeru pasażu 657. Spowoduje to nowych dzielnicach №№ 14-20, Kryukovo, str. Blue i Andreevka. Wsiadaj Zelenograd może również zwracając blisko d. Goretovka lub kładką do n. Andriyivka i niebieski.