783 Shares 4320 views

Jak sfotografować owoce w wodzie

Czyste i czysta woda, jasne owoce, wir pęcherzyków powietrza – o to wszystko wygląda bardzo imponująco. Jeśli nauczysz się strzelać, i należy spróbować opanować tę technikę.


Materiały i sprzęt

W celu usunięcia owoce pięknie w wodzie, musimy kombinezon do nurkowania do nurkowania aparat z funkcją nagrywania w głębokości i bilet na tropikalnej wyspie. Uważa? Nie jest to zaskakujące, ponieważ kilka zdjęć z owoców zapadania przyczyny właśnie taka koncepcja fotografa.

W rzeczywistości, aby usunąć owoce w wodzie, nie będzie musiał przejść. Musimy, co następuje:

  • Szklanych, korzystnie kwadratowa lub prostokątna;
  • cienki arkusz pianki;
  • igieł;
  • owoce;
  • silnogazirovannaya wodę;
  • Kamera.

proces

Dlaczego soda? W przeciwieństwie do konwencjonalnych wody, zapewnia wspaniałe bąbelki. Spróbuj krótki czas, aby rzucić się w szklance z truskawek Sprite, a wkrótce przekonasz się, że to wszystko jest pokryte efektownym koralikami przejrzysty.

Odcięty fragment pianki, powtarzając dolną kształt szkła. Sędzia dla siebie, oczywiście, musi być bardzo czyste. Jeśli dopiero uczą się strzelać owoce w wodzie, najpierw wziąć pojemnik ze ścianami płaskich: Akwarium, wazon, butelkę. Później można eksperymentować ze ścian wypukłych. Piana opadła na dno, a owoce przypiąć go z igłami. Teraz jest to możliwe, aby wypełnić wodą.

Jeśli masz schowek, to znacznie ułatwia zadanie – wystarczy umieścić obiekt na niego. Jeśli nie, dbać o tle, która będzie świecić przez naczynie.

Po dokonaniu pierwsze zdjęcia owoców, aby kontynuować eksperyment, usuń zatonięcia i pływającego owoce w wodzie. Być może do tego zadania, trzeba będzie asystenta.

ustawienia aparatu

W zależności od modelu, wybrać żądane ustawienia. Oczywiście, jest to możliwe do przeprowadzenia podobnego badania w trybie „Auto”. Ale eksperymenty ze starzeniem może dać wspaniałe efekty. Im jest mniejsza, tym ostrzejsze obrazy uzyskuje się (nie zapominajmy, że w takich przypadkach potrzebne jest dodatkowe światło). Wolna migawka spływu pióropusz pęcherzyków połączą się ze sobą.

Korzystać ze wszystkich funkcji aparatu, eksperyment z bokeh i otworem do owoców w wodzie obraz, co robisz, wyglądał najbardziej imponujące.