268 Shares 8644 views

Skagen – miejsce, gdzie granice na Morzu Bałtyckim i Morzu Północnym

Zapraszamy do odkrywania uroczego nadmorskiego kurortu na północ wysunięty punkt Danii. Poza faktem, że Skagen – miasta niesamowitym pięknem, tutaj można świadkami unikalnego zjawiska naturalne. Tu granica Północnego i Bałtyckiego Morza. Granica z widoczną gołym okiem. To jest naprawdę eyeful!

Skagen – mały, przytulny duński miasto

Słabo zaludnione miasto położone jest na cyplu zwanym Grenier, on dzieli Kattegat i Skagerrak. Pierwszy oddziela Danię od Szwecji, a drugi – z Norwegii.

Ciepły Golfsztrom kąpie się Grenen, więc tutaj najbardziej słonecznych dni w roku. Poprzez ten Skagen stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych ośrodków w Danii. Oto letnia rezydencja elit biznesowych w całej Skandynawii.

Charakterystyka miasta

Piasek – główną atrakcją Skagen, a jednocześnie jego kary. Wydmy poruszają się cały czas, pomimo faktu, że mieszkańcy je cały czas sadzenia drzew i traw. Walka piasek trwa już od ponad 200 lat.

W połowie 19 wieku miasto zostało wybrane przez artystów. Niektórzy przyjeżdżają tu przez cały sezon letni, aby utrwalić w swoich obrazach wielkiej urody, charakteru miejskiego życia Skagen osadników. Obawiali się, że po pewnym czasie wszystko będzie pod tonami piasku. Unikalny kawałek ziemi między dwoma morzami znajduje odzwierciedlenie w pracach takich artystów jak Michael i Anna Ancher, P. S. Kreyer i innych. Od Skagen zawsze była miastem rybacki, lokalni rybacy są przedstawione w wielu obrazach. Teraz prace są przechowywane w muzeum sztuki.

Na „Koniec Świata” i żył słynny gawędziarz G. H. Andersen. Powiedział, że tutaj każdy może odwiedzić niesamowitą inspirację.

Jedną z wizytówek Skagen jest „Pogrzeb w kościele." Stała presja elementów zrezygnowała w połowie 18 wieku, a teraz na pierwszym piętrze jest w pełni wprowadzone piasku. Dziś białe ściany Lutheran Church pięknej wieży nad wydmami.

Grenen – obowiązkowe miejsce dla turystów. Tutaj można zobaczyć jak podłączyć do Bałtyku i Morza Północnego. To miejsce mieszkańcy uważają główną atrakcją miasta.

Niepowtarzalny krajobraz

Tylko tu, kilka kilometrów od miasta Skagen, jeśli spacer wzdłuż wybrzeża do Cape Grenier, jedno ramię może być obniżona do Bałtyku i Morzu Północnym będzie drugim pod kolanach. Fuzja dwóch mórz tworzy efekt pewnego rodzaju tajemnicą Mystique. Miejscowi nazywają go nawet „koniec świata”. Pomimo faktu, że pokusa, aby pływać w dwóch mórz jest bardzo wysoka, pływanie jest zabronione – zbyt dużo, może to stanowić zagrożenie dla życia.

zjawiska naturalne

Morza Bałtyckiego i Morza Północnego nie są mieszane w momencie jej kontaktu jako prądy wody mają różną gęstość. Powierzchnia styku jest stosunkowo niewielka. Powodem jest to, że w miejscu, gdzie Bałtyk i Morze Północne jest płytkie.

Ze względu na fakt, że Morze Bałtyckie jest zasilany przez licznych rzek słodkowodnych, poziom zasolenia wody jest na tyle niska. Znaczna część tej wody morskiej nie wycieka poza Morzem Bałtyckim. Jest tylko mały fragment Morza Północnego. I Bałtyk byłoby ogromne jezioro ze słodką wodą, jeśli nie miał.