848 Shares 1332 views

7 sesje, które uczynią pracę mózgu szybciej

Wszystkie części ciała z wiekiem, starzenia się i zużywania i mózgu – nie jest wyjątek. Spójrz na ich dziadków. Ich funkcje poznawcze nie są tym samym, że był w młodości. Zapominają, gdzie umieścić okulary, mylić nazwy wnukami. Krótkoterminowe wspomnienia zostały utracone z powodu wyczerpania szarej materii w prawym płacie czołowym. Ale mamy dobrą wiadomość. Neuroscience umie opóźnić proces starzenia się mózgu. Aby to zrobić, nie ma dnia i nocy ślęczeć nad podręcznikami. Wystarczy spojrzeć na następujących siedmiu klas, które równie dobrze mogą być traktowane jako hobby.

czytanie

Naukowcy twierdzą, że nie ma różnicy w tym, że czytasz czasopisma kobiece, popularne komiksy, książki samopomocy, czy fikcja. Czytanie daje dobre wyniki nie tylko w rozwoju szkoły rok szkolny, ale w późniejszym wieku, kiedy badania i kontroli odległej przeszłości. Jednocześnie mózg pochłania nowe informacje, co oznacza, że stymuluje wzrost nowych połączeń neuronowych. Czytaj ładunki te obszary mózgu, które są odpowiedzialne za monitorowanie i przetwarzania informacji.

Zaprzyjaźnij się z dobrą książką, pozwoli to na poprawę funkcji pamięci. Widzisz, jak to będzie podejmować bardziej świadome decyzje. Połączenia bardziej nerwowe w mózgu, tym lepiej rozwinięte swoją wyobraźnię. Ale to nie wszystko. Niektóre badania naukowe wykazały, że czytanie pomaga procesowego informacje sensoryczne poprzez zwiększenie liczby synaps (kontakty między neuronami). Jak widać, czytanie może być przydatna nie tylko dla studentów.

Gra na instrumencie muzycznym

Pamiętaj, że jako dziecko, jesteś niechętny do uczęszczania na zajęcia w szkole muzycznej. I niech profesjonalny muzyk z was nie działa, można teraz powiedzieć swoim rodzicom dziękuję. Gra na pianinie lub skrzypcach, akordeonie doskonale poprawia funkcje poznawcze. Przez wiele lat neurolodzy przeprowadzili badania w dziedzinie edukacji muzycznej dzieci. Stwierdzono, że studenci, którzy łączą naukę w szkołach średnich muzyki i lepsze wyniki w testach pamięciowych, spójny przetwarzania i rozpoznawania obrazów.

Będziesz zaskoczony, ale muzyka (wokal i szkolenia, jak również) poprawia umiejętności matematycznych u dzieci, na przykład, w algorytmach obliczeniowych i rozwiązywania równań. Badania wykazały, że gra na instrumencie muzycznym pozwala używać obu półkul mózgu jednocześnie. Nie smuć się, jeśli dziecko nie pracowali profesjonalnych wychowawców. Nauka nigdy nie jest za późno. Możesz zapisać się na klasę gry na gitarze elektrycznej lub innego instrumentu. Najważniejsze jest to, aby wyznaczyć sobie cel i konsekwentnie pracować nad nim.

działalność związana ze sportem

Czy kiedykolwiek myślałeś, że ćwiczenia są dobre tylko o zdrowie ciała? Następnie proponujemy spojrzeć na procesy, które powodują organizm do ćwiczeń. Aktywność fizyczna (zwłaszcza połączenie treningu sercowo i masy ciała) wydziela białko ludzkiej krwi jest BDNF lub pochodzący z mózgu czynnik neurotroficzny. Gdy krew przepływa przez mózg, komórki wchłaniają substancji. Tym samym fanem sportu poprawia pamięć i koncentrację. Przeprowadzone eksperymenty naukowe, które wykazały, że test pamięci fotograficznej są lepsze od tych ludzi, których ciała są regularnie poddawane stresu fizycznego.

Nauka języka obcego

obszary mózgu, które biorą udział w codziennych procesach (przetwarzanie informacji o zapoznaniu rozumienia i podejmowania decyzji) wymagają więcej istoty szarej. Doświadczenia pokazują, że ludzie, bilingualiści (dwujęzyczne) radzi sobie z problemami lepiej. Łatwiej jest zrobić kilka rzeczy w tym samym czasie, jako części mózgu, które są związane z planowaniem, rozumowania i pamięci, że osoby dwujęzyczne opracowano wiele lepiej. Jedno badanie zaangażowane dzieci z rodzin amerykańskich imigrantów, którzy mówili w domu w języku ojczystym, a w szkole – w języku angielskim. Mózg z tych dzieci robił dwa razy tyle pracy, jeśli chodzi o przetwarzanie informacji na rozprawie. testowano je mózg oboje przed dowiedzieć się, jak włączyć strefę w pierwszej kolejności. Dalsze eksperymenty wykazały, że nauka języka obcego w każdym wieku jest w stanie pozytywnie wpływać na funkcje poznawcze u ludzi.

Uczestnicząc w skumulowanej nauki

Kruszywa lub szkolenia ogólne, zdefiniowana jako proces, w którym ludzie biorą za podstawę informacje już podróżował, a nad nim umieszczone nowe informacje tego samego typu. Doskonałym przykładem może być matematyka. Początkowo dzieci w szkole uczyć się podstawowych funkcji obliczeniowych. oni korzystać z tych funkcji, a następnie rozwiązać problemy słowo. W gimnazjum, uczniowie uczą algebry, wykorzystując podstawowe funkcje do rozwiązywania równań trygonometrycznych. Jak widać, przy czym każda warstwa jest nakładana na poprzednika. Niestety, starzenie się ludzi przestać chodzić na lekcje kumulatywne. Niemniej jednak, istnieją sposoby, które mogą rozwiązać ten problem. Na przykład, aby uzyskać dalsze wykształcenie wyższe lub przechodzą regularne kursy dokształcające.

Rozwiązywanie zagadek

Najprostszym sposobem na treningu mózgu jest rozwiązać różne zagadki i problemów logicznych. Jeśli myślisz o utrzymanie mięśnie w dobrej kondycji, a potem nadszedł czas, aby myśleć o treningu mózgu. Nie należy się obawiać, że po ponownym uruchomieniu. Według naukowców, tym bardziej dana osoba używa swojego mózgu, tym lepiej funkcyjny. W nauce istnieje wyrażenie „plastyczność mózgu”, co wskazuje na tworzenie się nowych połączeń neuronowych w czasie, gdy ludzie medytują lub przetwarzać informacje. Rozwijanie myślenia wielką pomoc do gier strategicznych, krzyżówki i krzyżówki, szachy, a nawet niektórych gier wideo. Tak więc, w swoim wolnym czasie, oprócz ciekawej rozrywki, zmusić mózg do tworzenia nowych sieci neuronowych.

Medytacja i joga

Liczne badania naukowe wykazały niesamowite korzyści z medytacji. Mnisi buddyjscy już dawno nauczył się kontrolować moje myślenie, natomiast w stanie medytacji. To pozwala im lepiej skupić uwagę i rozwijać funkcję pamięci. Jest udowodnione, że jeśli dzieci medytować, wykazują lepsze wyniki w testach edukacyjnych. Jeśli dorośli uciekają się do tej wschodniej praktyce oni odświeżyć swoje wspomnienia. Sekret tkwi w dalszym rozwoju szarej w obszarach, które kontrolują uczenia się i pamięci.