597 Shares 1126 views

Receptą dżem agrest: dżem obrabiany w zimie


Agrest – to wspólna kultura w naszym kraju. Był bardzo lubiący ogrodników rosną i wieśniaków, bo dbanie o prostym, ale z plonów jest możliwe i owocowe napoje na zimę dostaw i ugotować smaczny dżem i owoce do wyschnięcia tak, aby uczynić je zima berry wyśmienitą herbatę. W tym artykule skupimy się na tym, co można gotować dżem agrest. Należy zauważyć, że ze względu na to berry jam jest bardzo smaczne i delikatne. Przepis na agrest dżem ma być pozostawiony w każdej rodzinie, a jeśli to możliwe, a następnie ugotować koniecznością, jak wcześniej to nie pycha być w stanie oprzeć się każdemu członkowi rodziny.

Przepis na dżem agrest i pomarańczy

Ten dżem jest interesująca, ponieważ nie wymaga gotowania. Ale smak nie jest stracone na ten temat, i zapisywane nie mniej niż to, co było warzone.

Musimy: w ilości 1 kg agrestu (pasuje nawet najbardziej przejrzalych) – 2 średniej pomarańczowy, 0,9-1 kg cukru.

Przygotowanie: przemyto agrest trzeba zemleć. Pomarańcze być mielone, wstępne nacięcie, ich plasterki. Należy zauważyć, że nie jest konieczne, aby oczyścić skorupę, to też trafi do dżemu. Agrest i pomarańczowy dobrze wymieszać i dodać cukier. Odstawić na około 30 minut, tak, cukier jest całkowicie rozpuszczony. Wszystko można rozłożyć na słoikach!

Receptura jam agrestowej kiwi

Będziemy potrzebować: 1 kg agrestu – 1 kg kiwi, 8 szklanek cukru, 4-5 łyżki soku z cytryny.

Przygotowanie: kiwi czysty, pociętych na małe plastry. Agrest posiekać w blenderze na puree stanu. Krotnie agrestu i kiwi w misce emaliowanej, wypełnienie z cukrem. Dusić i gdy mieszanina wrze wrzenia przez 5 minut i wyłączenia. Po ochłodzeniu jam, umieścić ją z powrotem na ciepło i gotować przez kolejne 5 minut. Pozostawić do ostygnięcia. Po tym, dodać sok z cytryny i zagotować ponownie. Wszystkie zacięcia może być wylana na brzegach.

Przepis na dżem agrest w Polski

Będziemy potrzebować: 1 kg agrestu, 1,5 kg cukru, 1,5 szklanki wody pitnej.

Przygotowanie: Płukanie jagody i suchym, nie należy zapominać, w celu usunięcia owoców z każdego ogona. Owoce muszą nakłuć wykałaczką i zanurzono we wrzącej wodzie (około 2-3 minut). Następnie odcedzić i ostudzić jagodowych. Agrest przesunięcie do miski szkliwa, wlać syrop, doprowadzić do wrzenia i zdjąć z ognia. Jam umieścić w chłodnym miejscu przez 10-12 godzin. Następnie przynieść dżem na małym ogniu do wrzenia i gotować na wolnym ogniu przez około 5 minut. Znowu cool. Procedura ta musi być wykonane dwukrotnie. Rozkłada dżem w bankach prosterelizovannye.

dżem przepis „królewski” z agrestu

Musimy 1kg agrestu, 1 kg cukru, 100 g liści wiśni, 50 ml wódki, 1 łyżeczka kwasu cytrynowego, 0,5 łyżeczki wanilia.

Przygotowanie: agrest, mycie, cięcie ogonów. Każda jagoda trzeba pokroić na boku i wyjąć z niego wszystkie nasiona. Agrest złożone w dużej misce i zatoki zimnej wody, umieścić w chłodnym miejscu przez 5-6 godziny, a następnie woda musi być odprowadzana. Cherry liście dodaje się do patelni i wlać 5 szklanek wody. kwasu cytrynowego i doprowadzono do wrzenia. Po wrzenia, zmniejszyć ogień i gotować przez około 5 minut. W kontuzja bulionu dodać cukier i postawić na ogniu. Mieszać do momentu całkowitego rozpuszczenia się cukru. Gdy syrop dojdzie do wrzenia, dodać wanilię i wódkę. Wrzącego syropu wypełnić jagody i pozostawić do zaparzenia na 15 minut. Syrop wylano jagody powrotem do naczynia i doprowadzić do wrzenia. Gotować przez 10 minut. Gorący dżem wlać banki, szczelnie zamknięte.

Przepisu marynowane agrest

Marynata 400 g cukru, 0,5 litra wody, ziele angielskie (5-6 sztuk), goździk (5-6 sztuk), kawałek cynamonu. 100 ml ocet (9%).

Przygotowanie: bierzemy dojrzewać tylko silne agrest, nakłuć wykałaczką. Jagodowe rozłożone w słoiku (na wieszaki) i wylano na zimno marynaty. Następnie, banki muszą obejmować i zasilane zimną wodą z pasteryzatora. Zagotować potrzeba około 3 minut.

Marynata wytwarza się w sposób następujący: woda, cukier, pieprz cynamon, goździki i powinny być gotowane, ochłodzić i osuszyć. Dodaj ocet.