807 Shares 8819 views

Jak podłączyć Xbox 360 do telewizora: krok po kroku instrukcje i zalecenia

Mimo popularności geymerskogo PC teraz, konsole do gier nie przestają być sprzedawane i dostarczane w domach graczy. Jak zwykle, wiodące pozycje są zajęte przez urządzenia Xbox i PlayStation. Dlatego wszystkie pytania, które można znaleźć w internecie, są połączone z tych konsol. Dzisiaj dowiemy się, jak podłączyć Xbox 360 do telewizora.

przedrostek

Xbox 360 – jest to stary model dekoderów. Po raz pierwszy został przedstawiony w 2005 roku. Jednak, ze względu na jego chłód, to nadal istnieje w domach niektórych graczy. Konkurent dla tego modelu była wersja PlayStation 3. Microsoft od razu uzyskała szereg funkcji, które są przydatne dla użytkowników.

Tak więc, dzięki konsoli Xbox 360 mogą być odtwarzane przez Internet, pobieranie stamtąd dema gry, teledyski itd. Popularność konsole przyszedł tak szybko, że w ciągu pięciu lat firma chwalił wysoki poziom sprzedaży. Do 2010 roku sprzedano 42 milionów modeli.

parametry

Zanim nauczysz się, jak podłączyć konsolę Xbox 360 do telewizora, a zajmiemy się charakterystyki technicznej konsoli. Procesor w tym modelu rozpoczęła się z IBM PowerPC Xenon architektury. Działa na trzech rdzeni z częstotliwością 3,2 GHz. Odpowiedzialny za grafikę ATI Xenos z dawnej i obecnej AMD. Wewnętrzna pamięć tylko 10 MB. RAM w jednym czasie było na tyle – 512 MB. Najwyższa rozdzielczość był rekordowy w 1080p. wewnętrznej pamięci w zależności od zmian modelu może wynosić od 20 do 500 GB.

połączenie

Kupując grę użytkownicy konsoli są często pytanie, czy możliwe jest, aby podłączyć Xbox 360 do telewizora? Dlaczego telewizja nie do monitora? Ogólnie pierwsza opcja czasami bardziej popularne niż inne. Telewizja daje jaśniejszy obraz, często bardziej kontrastowy. Ma lepszy dźwięk, zwłaszcza jeśli jest podłączenie kina domowego i dobrą akustykę. Wszystko to znacznie wpływa na maksymalną nurkowania do rozgrywki.

Monitor jest mniej popularne, ale jest również wykorzystywany przez graczy. Nie wszyscy nabywcy domu jest duży 50-calowy telewizor. Ktoś może mieć ekran komputera czasami lepiej i więcej.

Ale ponieważ jest to kwestia w jaki sposób podłączyć Xbox 360 do telewizora, najbardziej popularne, nadal patrzeć na wszystkich istniejących metod.

z HDMI

Metoda ta jest zazwyczaj zawsze najbardziej godny polecenia jako pierwszy. On jest po prostu tak popularne. Jeśli masz tego kabla – czy pełna, czy zakupiony oddzielnie – będzie w stanie zapewnić najwyższą jakość obrazu. Oczywiście ten, który zakłada, konsole składnik oprogramowania. W naszym przypadku jest to 1920×1080.

Aby podłączyć konsolę, trzeba spojrzeć na panelu interfejsu, upewnij się, że posiada interfejs HDMI. W pierwszych wersjach tego modelu, to nie jest, jeśli masz nowszy modyfikacji, można użyć tej metody. To samo musi być sprawdzone i na telewizorze.

Ogólnie rzecz biorąc, ze wszystkim, żadnych problemów nie powinno być. Wyłącz telewizor, połącz go z prefiksem użyciem tego kabla. Jeśli masz dobry model telewizora, musi on natychmiast zidentyfikować urządzenie i wyświetlić go na ekranie. W przypadku, gdy synchronizacja nie powiedzie, trzeba będzie interwencji użytkownika.

Przejdź do menu telewizora, przejdź do wskazania źródła. Jest to konieczne, aby zmienić od standardu stosowanego w wejście HDMI. Przecież dokładnie to będzie działać.

Z wejścia component

Jeśli nagle nie jesteś w stanie połączyć się z konsoli Xbox 360, TV, ponieważ jedno z urządzeń nie posiada złącza HDMI, nie martw się. Ahead znajdziesz kilka sposobów. Jeden z nich – jest podłączenie kabla component. To właśnie one są najczęściej znaleźć w nowoczesnych telewizorów.

Nawiasem mówiąc, ten interfejs umożliwia także wysyłanie obrazu z jakością 1080p. Kolejną zaletą – jest obecność takiego kabla w niektórych modelach konsol. Chociaż, jeśli nie ma go w pudełku, to będzie możliwość zakupu, wartość jego mała.

Złącze AV musi być zainstalowany w konsoli, a po drugie do podłączenia do telewizora. Pamiętaj, że tu konieczne jest zainstalowanie wtyczki we właściwej kolejności. Biały i czerwony są zazwyczaj odpowiedzialne za dźwięk. Łączymy je do gniazda AV IN. Reszta musi być zainstalowane zgodnie z ich kolorami gniazd TV.

Korzystanie SCART

Zrozumiałe jest, że to nie jest zwykły kabel SCART, a trochę różni się od niego kabel SCART RGB. Opcja ta będzie również pomóc w radzeniu sobie z problemem, jak podłączyć konsolę Xbox 360 do telewizora Samsung. To przekazuje obraz w rozdzielczości 1080p.

Pytania w związku z tym też nie powinno powstać. Tylko na konsoli jest już znane złącze AV i TV – specjalny SCART IN. W zasadzie ten port jest podpisany, ale jeśli już, to spojrzeć na małym pudełku z 20 otworami. Podłączając urządzenie, należy pamiętać, że oba muszą być odłączone od sieci.

z VGA

VGA HD AV-kabel do tego celu będzie musiał kupić. On rzadko spotykane w wykończeniem. I nie było w Xbox 360, ani w nowym modelu. Oczywiście, ta metoda jest odpowiednia dla tych, którzy nie wiedzą, w jaki sposób podłączyć Xbox 360 do telewizora LG, ale okazało się, że kabel z tego interfejsu.

Nie ma sensu, aby zakupić dodatkowy przewód. Może się okazać, że telewizor ma specjalnego wyjścia dla niego. Następnie przyjrzymy dla adaptera. Ale jeśli cudem okazało się, że wszystko, co masz, a następnie przejść wzdłuż znanego wzoru: konsola zainstalować wtyczkę A / V, a telewizor jest podłączony przez VGA.

Nie zapomnij o dwóch innych złączy, czerwony i biały. Są one odpowiedzialne za dźwięk. Muszą także podłączyć do telewizora. Jeśli zauważysz, że gra nie ma dźwięku, to najprawdopodobniej, to albo zapomniał zainstalować te wtyczki lub włożona je nieprawidłowo.

Zastosowanie kabla kompozytowego

Opcja ta jest idealna dla tych, którzy nie wiedzą, w jaki sposób podłączyć Xbox 360 do telewizora przestarzałego modelu. Pamiętaj, że obraz będzie znacznie gorzej. Typowo, przy rozdzielczości takiego związku nie przekracza 360p. Więc, oczywiście, od telewizorów 30-50 cali, obraz będzie wyglądał okropnie. Ale na starych modelach można grać. Jest mało prawdopodobne, aby przynieść przyjemność zaprezentować graczy, ale dla tych, którzy chcą wypróbować konsolę zejść.

Podłączyć tylko ten kabel. Wystarczy szerokości wkładki do konsoli, a trzy podłączyć do telewizora. I żółty jest odpowiednie złącze, a biały i czerwony są zaprojektowane, aby dźwięk dziury. Jeśli telewizor nie ma dźwięku stereo, można zainstalować albo czerwone lub białe.

Korzystanie z S-video

Ta opcja jest mało prawdopodobne, aby w 2017 roku trzeba kogoś. Ale jeśli nadal jesteś tylko użytkownik z starszej wersji Xbox 360 i średniej jakości telewizora, istnieje sposób, aby. To złącze jest zwykle dostępny na każdego urządzenia wideo. Nie zapewnia transmisję sygnału wysokiej jakości. Dzięki niemu można uzyskać 480p. Jedyną zaletą tego interfejsu – jego niezawodność.

Aby podłączyć przewód jest wystarczające do ustalenia złącze AV-in do drugiego portu końcowego na ekranie telewizora, aby znaleźć S-Video. Tutaj też znajduje się „tulipan” dla dźwięku.