828 Shares 7586 views

Hydroseeding Lawn: Korzyści i technologia metoda. Hydroseeding własne ręce

Piękny schludny trawnik podkreślać piękno działce i będzie cieszyć oko jego właściciela. Sprawiają, że gładka i jednolita, jak to możliwe, tylko to wymaga pewnego wysiłku. Na małych powierzchniach o wiele łatwiejsze. A co zrobić z duża, więc nawet przy różnicy w wysokości terytoriów? W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem może być Hydroseeding trawnik. Proces ten jest wodny roztwór poprzez natryskiwanie obszaru cięcia. Rozwiązanie składa się z nasion traw i nawozów.


Zakres zastosowania

Hydroseeding trawnik jest bardzo wygodnym sposobem dla ogrodnictwa i nadaje się do stosowania w odległych i trudnych obszarach.

W praktyce metoda ta jest stosowana w następujących przypadkach:

 • na poboczach dróg;
 • ulice miasta;
 • sportowe i place zabaw;
 • lotniskach;
 • na stokach i zboczach (twarde, wysokie, bezpodstawnych, i tak dalej);
 • obszarach narażonych na erozję według wiatru i wody.

Nadaje się do Hydroseeding trawnik dużych obszarach, parków i ogrodów. Ponadto, stosowane do wypełniania terenów zielonych, które z jakiegoś powodu zostały uszkodzone.

Zalety sposobu

Sądząc opinie Hydroseeding trawnik, możliwe jest zidentyfikowanie wielu zalet tego sposobu. Korzyści obejmują:

 • szybka i łatwa do zastosowania (na jeden dzień, można sadzić drzewa do 5 m);
 • praktycznie wszystkie nasiona kiełkują (95%);
 • ekonomiczne przepływu roztworu;
 • prosta technologia;
 • krajobrazu można zrobić w najbardziej odległych miejscach;
 • wzmacnia glebę;
 • erozję nałożonej warstwy zwalcza się szkodliwe rośliny, zapobiega pyłu;
 • Pomaga glebę do odzyskania po użyciu przez wiele lat.

Ze względu na te zalety, staje się jasne, dlaczego ta technologia ogrodnictwo stało się tak popularne w ostatnich latach.

Przygotowanie roztworu

Technologia ta obejmuje wykorzystanie hydrosiewu trawnik roztworu wodnego, który jest rozpylany na miejscu. Kompozycja zawiera roztwór z następujących składników:

 • nasiona traw (można stosować mieszaninę różnych nasion);
 • nawozy (ich kompleks poprawia glebę i pozwala na trawnik wzrastać i rozwijać się lepiej);
 • hydrożel (woda gromadzi się w dalszej dać gleby);
 • rozdrabniania materiału, który jest rodzajem „wywoływacza”, dzięki czemu roztwór równomiernie na powierzchni (może to być przyjazne dla środowiska, barwniki, trociny lub sieczki);
 • glutenu (spoiwo).

Składniki te miesza się z ewentualnym dodatkiem wody, a następnie nanosi się na powierzchnię gleby. Ten proces przygotowawczy, który zaczyna się od hydrosiewu trawnika.

technologia aplikacji

Dla sprzętu roboczego jest używany do celów specjalnych. Jest to maszyna. To wymieszać wszystkie składniki roztworu, z którego jest uformowany Hydroseeding trawnik. Sprzęt zapewnia mieszankę samochodu za pomocą węża i rozpyla ją pod wielką presją.

Po kilku godzinach roztwór naniesiono wysusza. Na powierzchni gruntu oryginalnego ciasta. To chroni nasiona przed wymywaniem deszcz, wiatr wieje i ptaki jedzą. Pod skorupą tworzy optymalne warunki dla kiełkowania nasion.

Po 5-10 dniach, to będzie można zaobserwować pierwsze kiełki. Dzięki optymalnej temperatury i podlewania trawnika obejmie ziemię w ciągu 2-3 tygodni.

Hydroseeding trawnik własnymi rękami

Małe strony można zielenią tej metody sam. W tym celu konieczne jest, aby zadzwonić do specjalistów z ich sprzętu profesjonalnego.

Najpierw musimy oczyścić powierzchnię gruzu i chwastów. Glebę można karmić nawozy organiczne (torf, obornika, kompostu i tak dalej). Najlepiej to zrobić wczesną wiosną, gdy gleba nagrzewa się do 10 stopni. Wybierz suchy i słoneczny dzień bez wiatru. Ze względu na te warunki skorupa uformowana szybciej.

Rozwiązanie to może być wytwarzany z dodatkiem glinki (na skórek) i nawozy (na nawożenie gleby). Jeśli chcesz mieszać wiele, można użyć betoniarce. Tylko że najpierw trzeba usunąć resztek betonu. Roztwór w małych ilościach mogą być mieszane w dyszę wylotową do mieszania wiertła do suchych mieszanek.

Rozpyla go opryskiwacza ręcznego. Najważniejsze jest to, że nasiona przechodzą przez jego otwór. Średnica otworów może być zwiększona za pomocą wiertarki. Jeśli roztwór jest dokładnie szczep może wykorzystywać pompę wody w „sączyć”.

Roztwór nanosi się równomiernie. Dla niego nie warto martwić. Przez dodanie gliny być wyraźnie widoczne, gdy roztwór jest, ale gdzie jeszcze. Do szybkiego i wysokiej jakości kiełkowania nasion muszą być podlewane terytorium codziennie.

opinie

Hydroseeding jako formy osobistego krajobrazu stoczni zasługuje tylko pozytywne opinie. Oczywiście, aby uzyskać pożądany efekt, wszystkie warunki produkcji muszą zostać spełnione. Najważniejszą rzeczą – aby wybrać okres sadzenia. Pogoda powinna być ciepła. Jest również bardzo ważne, podlewanie jakościowy i obfite. W suchej wody pogody niezbędne codziennie. Te właścicieli witryn, którzy wypełnili wszystko upodobanie swój nowy trawnik. Jeśli będziemy ignorować te proste zasady, piękne i jednolita powierzchnia nie dostać.

, отзывы о котором выделяют массу преимуществ его применения, является уникальным методом посадки, который подходит для различных по ландшафту территорий. Hydroseeding trawa, który podsumowuje wydzielają wiele zalet jego stosowania, to unikalna metoda sadzenia, który nadaje się do różnych obszarów krajobrazowych. Technologia ta jest łatwo z niego korzystać. Dlatego może obsługiwać dowolny. Postępuj zgodnie z procedurą sekcji ogrodniczej mogą nawet własnych rąk. Czas i wysiłek to zajmie sporo.