371 Shares 4761 views

Co jest mięsak tkanek miękkich?

Jest wspólną nazwą dużej grupy nowotworów złośliwych tkanek miękkich. Nowotwór ten dokładniej rodzaj guza może wystąpić w komórkach wiązadeł, ścięgien, mięśni, tkanki podskórnej tkanki tłuszczowej, naczyń krwionośnych.


Mięsak tkanek miękkich uważa się za dość rzadkie choroby. Jeśli weźmiemy pod uwagę statystyki, mięsak tkanek miękkich dzieciństwa jest bardziej powszechne niż u dorosłych, a zdarza się złośliwy. U mężczyzn choroba jest również powszechne niż u kobiet. W grupie wiekowej pacjentów – ludzi 45 lat i starszych. W miejscu powstawania mięsaka jest jego nazwa.

Włókniak – utrata włókien kolagenowych. Często uderza kobiet 29-39 lat życia. Znajduje się w tkankach miękkich kończyn bliżej dużych stawów (biodra, ramiona). Główną cechą – brak uszkodzeń skóry w miejscu jego lokalizacji. Przerzuty są bardziej powszechne w płucach.

Tłuszczakomięsak – rozwija się komórek tłuszczowych. Głównie dotyczy wieku, niezależnie od płci, 41-61 roku. To jest bardziej powszechne na nogach i w przestrzeni zaotrzewnowej. Głównym objawem – wczesne przerzuty do płuc.

Rhabdomyosarcoma – rozwija się ze szkieletu (silnik) mięśnia. Spośród wszystkich mięsaków zajmuje trzecie miejsce pod względem częstości. W okresie dojrzewania (15 lat) z rozpoznaniem zarodkowego typu mięsaka, po osiągnięciu tego wieku – typu dorosłych. Coraz bardziej złośliwy występuje u młodzieży. Kobiety są bardziej podatne na tego typu mięsaka.

Głównym lokalizacji – głowy i szyi, kończyn, miednicy. Funkcja – bezbolesny szybki wzrost, czynności narządów nie jest osłabiona. Może rosnąć skóry i krwawienie formy edukacji, jak surowe mięso. Prędzej się powtarza.

Naczyniakomięsak jest wykonana z różnych atypowych kapilar. Choroba młody wiek czterdziestu lat. Cechy: szybkie i szybko rośnie, wczesne pojawienie się wrzodów i jest fuzja z otaczających tkanek. Przerzut następuje w pierwszych etapach płuc i kości, są rozmieszczone w tkankach miękkich w organizmie.

Lymphangiosarcoma (Stewart Trivsa zespół) może być traktowane jako powikłanie określonego mastektomii u kobiet. Rozwija się z tkanki limfatycznej w miejscu stałego obrzęk, często po radioterapii.

Maziowej mięsaka jest dość powszechne wśród wszystkich mięsaków u młodych dorosłych (do 50 lat). Główna lokalizacja – ręka lub noga. Trzecia część pacjentów odnotowano obecność uszkodzenia w historii choroby. Ponad połowa pacjentów dotkniętych przerzutów do płuc.

Złośliwy nerwiak – rzadka patologia. Częściej zlokalizowane na nogach, znamienny przez wiele węzłów.

Mięsaka tkanek miękkich. Objawy.

Objawy mięsaki tkanek miękkich, charakterystycznych dla całej serii tych guzów. Dla mięsak tkanek miękkich cechuje długi powolny wzrost i bezbolesny. Ze względu na to, co rozwija fałszywe podobieństwo do rozwoju klinicznej nowotworów łagodnych. Bardzo często, mięsak tkanek miękkich znajduje się przez przypadek. Gdy pacjent zwraca uwagę na fakt, że ze względu na duże rozmiary guza, czuje ograniczenie ruchu lub obszaru dotkniętego jest zdeformowany.

W przypadku mięsaka tkanki wzrasta w pobliżu głównych pni nerwowych mogą pojawić wcześnie lub wrażliwość na ból obmacywanie guza.

Ponadto, w trakcie rozwoju choroby z gorączką, niedokrwistość, utrata masy ciała, osłabienie, pocenie się.

Odróżnić mięsaka niskim i wysokim stopniu złośliwości. To determinuje stopień i przebieg i wynik choroby. Definiowanie możliwe jest tylko przez biopsję.

Kiedy guz, niezależnie od jego pochodzenia, na wczesnym etapie jego rozwoju, rokowanie w leczeniu i czasu trwania życia pacjenta jest korzystna.

Kiedy prawidłowo wystawił i wczesna diagnostyka, leczenie racjonalny możliwe pełne wyzdrowienie.