522 Shares 5458 views

Co jest największym spychacz na świecie, a inne jego „braćmi”

Bez tego, pojazd nie może przejść żadnego poważnego konstrukcję. Maszyna ta przygotowuje grunt, czyści przestrzeń szczątków, kopanie dołów inaczej. Urządzenie ma prostą konstrukcję i odznacza się wydajność, uniwersalność i niezawodność. Mówimy o spychacz – główny transport na placu budowy. W artykule nie będą brane pod uwagę zwykły samochód, a największe spychacz na świecie, a jego inne gigantyczne wielkości konkurentów. Istnienie takiego specjalistycznego sprzętu, najprawdopodobniej, wielu czytelników nie przypuszczam. Ale jest i imponuje swoją wielkością.


Gigant wśród gigantów

Największy spychacz w świecie nazywa Komatsu D575. Został on zaprojektowany i zbudowany w Japonii. Ten olbrzym waży 142,5 tony. Dzisiaj, z tego potwora nie jest w stanie dopasować dowolną techniką podobnemu celowi. Model ten został po raz pierwszy wykazano w Teksasie w 1981 roku wystawie CONEXPO. Dziesięć lat później, w Kraju Kwitnącej Wiśni zaczął pierwszą seryjną produkcję tych maszyn. Komatsu D575 stosowany głównie w Ameryce Północnej. Tutaj są one eksploatowane, aby otworzyć górniczego.

Największy spychacz na świecie a także jest wykorzystywany w korporacji górniczych Australii. Ostateczne przeznaczenie maszyny dostarczane są w częściach i jest już na właściwym miejscu zebrane. Nosić urządzenie w żądanym miasta lub kraju, trzeba sześć do ośmiu samochodów ciężarowych do stosu je we wszystkich częściach urządzenia.

Ze względu na imponujące rozmiary samochodu w Ameryce nazywa się „Superdozerom”. Ale dziś, Komatsu D575 nie jest już produkowany. Dlatego, jeśli chcesz kupić giganta, a następnie zrobić to się nie uda. Możesz stać tylko właściciel jego makietę, która przedstawia specjalną kolektory stronę internetową.

Parametry i charakterystyki

Największy spychacz w świecie wydajności i ma następujące parametry: wysokość maszyny jest trzy razy wyższa niż średnia wysokość człowieka i jest prawie pięć metrów. Jej długość wynosi około 12 metrów. Urządzenie wyposażone jest w silnik 12, którego moc cylindra, 1150 mocy. Komatsu D575 posiada trzy tryby prędkości i może poruszać się w dwóch kierunkach.

maszyn pracujących na olej napędowy, który w swoim gigantycznym rozmiarze pasuje Tank 2100 litrów. Maszyna wyposażona jest wiadro. Jej wysokość wynosi 3,63 m, szerokość – 7,39 m. Potrafi poruszać się w jednym przejściu 70 metrów sześciennych różnych ras. Ostrze grunt wykopane dwa metry.

Komatsu D575 posiada chłodzony wodą rodzaju i turbosprężarkę.

Opracowane dwie wersje tego modelu: D575A-3, który waży 131.35 ton i D575A-3 SD. Najnowsze odmiany waży 152,6 tony.

Duży, ale nie twierdził,

Największy spychacz na świecie, parametry, które przekraczają wymiarów wyżej opisanej maszyny – jest ASSO spyczaczy. Ale ten olbrzym nie był przeznaczony, aby przejść do produkcji seryjnej. W sprawie utworzenia jednostki pracował włoski osób prawnych Asso. Sprzęt waga przekracza 183 ton i moc silnika wynosi 1300 KM. Maszyna ta miała być największym i naimoschneyshey na Ziemi.

Zaplanowano, że długość ASFA spycharek będzie kilkanaście metrów. Długość jego wiadra powinny mieć długość siedmiu metrów i wysokości ponad dwóch metrów. Za samochodem planował wyposażyć gigant ripper trzy metry. Oznaczało to „gigant” do oczyszczania dużych obszarów do rozwoju.

Maszyna zaprojektowana w latach 1980 do wywozu do Libii. Projekt jest finansowany przez państwo prezydenta Kadafiego, ale ponieważ w tym czasie on właśnie został podejrzany o wspieranie terroryzmu, ONZ nałożyła embargo, dużo państwa. Zatem Kadafi zabrakło pieniędzy, a poza nim było nadal sponsorować rozwój technologii. Na świecie nie ma tyle szczęścia, aby zobaczyć Asso Spychacze, podczas gdy we Włoszech to prototypy zostały zbudowane.

Spychacz na kółkach

W 1970 roku, I Engineering & CF (Denver, Colorado) zbudowała największą spycharki kołowe w świecie Melrose M880. maszyny klient stał firma Melrose. Samochód był tuż koło, bo jest taki mocny punkt firmy i jej specjalności. Waga transportu wynosiła 102,3 ton. Mahina został przyspieszony do 22,4 km / h. dwa silniki do pracy w spychacz. nie więcej niż dziesięć z tych mistrzów były produkowane do 1986 roku.

Inne duże buldożery

Poza Komatsu D575, ASFA spycharek i Melrose M880, są inne bardzo dużych buldożerów świata. Tak więc, większość sprzętu specjalnego na planecie można uznać:

  • Chetra Ciężki 40 Ya – przemysłowy moc silnika spychacz osiąga 590 koni mechanicznych. Urządzenie posiada zbiornik 1200 litrów paliwa. Caterpillar pojazd zintegrowane na sześciu kołach. Konstrukcja waży ponad 68 ton.
  • Fiat-Allis FD50. Waga maszyny wynosi 80 ton. Najnowsza wersja tej techniki odnotowano już w 1989 roku.
  • T-800. Ten spychacz produkcji Federacji Rosyjskiej. Technika ta ma długość 12,4 m, wysokość – pięciu metrów i masę „maszyn” to aż 106 ton. T-800 jest sterowany za pomocą pary dźwigni umieszczone w kabinie kierowcy. Transport osiąga maksymalną prędkość 14 km / h.

Oto one, Giganci, spychacze, pracujących niestrudzenie i zadziwić wszystkich.