859 Shares 1956 views

Szostakowicz Maksim Dmitriewicz: A Biography, kreatywność

Ludzie są zdania, że natura jest spoczywającej na dzieci sławnych ludzi. Jednak syn słynnego rosyjskiego kompozytora Dymitra Szostakowicza Maxim udało się całkowicie obalić niesprawiedliwe plotki. Pianista i dyrygent z Bogiem, stał się znany na całym świecie dzięki wrodzonym talentem muzycznym i wytrwałej pracy.


Narodziny i młodość

Maxim Szostakowicz urodziła się w Leningradzie, 10 maja 1938 r. Jego ojciec był znanym w całym kompozytora ZSRR Dmitriy Dmitriewicz Szostakowicza. Matka chłopca była astrofizyk Nina Vasilevna Varzar że po ślubie chciał stworzyć karierę naukową i poświęciła się mężem i dziećmi. Poza Maxim, para dorastała najstarszą córkę Galina. Wczesne lata życia chłopca zostały przyćmione przez II wojną światową. Oblężenie Leningradu Szostakowicza spotkał się w swoim rodzinnym mieście. Tutaj Dmitri pracował nad swoim słynnym VII Symfonii, która została później transmitowany drogą radiową z naziści zajęli północną stolicę dla całej ogromnej Związku Radzieckiego. W 1942 roku kompozytor i jego rodzina zostali ewakuowani do Kujbyszewie (Samara), a rok później przeniósł się do Moskwy Szostakowicza. W Leningradzie nie mogli wrócić.

Relacje z ojcem, kompozytor

Szostakowicz Maksim Dmitriewicz zachowane wspomnienia o ojcu. Opisał go jako człowieka niezwykle mądry i inteligentny. Kompozytor i jego żona podniosła swoje dzieci przez przykład, aby zaszczepić w nich tylko pozytywnych cech. Trochę Maxim i Galina nie wie, co kary fizyczne. Gdyby popełnił żadnego przestępstwa, jego ojciec zmusił je dać pisemne zobowiązanie nie robić bardziej. Po tym, nawet dzieci nie mógł myśleć o odprężyć lub nieposłuszeństwo wobec rodziców.

śmierć matki

Tata był dla Maxim i jego siostra niekwestionowanego autorytetu, a matka – gospodyni, niezawodnej tyłu i lojalnego doradcy. Niestety, Nina Vasilyevna nie w 1954 roku, kiedy jego syn poszedł szesnasty rok. Śmierć matki była ciężka strata młodego Maxim, z którego nie mógł zaakceptować. Wkrótce po śmierci swojej pierwszej żony, Dmitrij Szostakowicz poślubił Margaret Kaynova partii pracownika. Małżeństwo z nią nie trwało długo, a w 1962 roku Maxim ma nową macochę Irina Antonowna Supinskaya, służył jako redaktor w wydawnictwie „radzieckiego kompozytora”. Z ojcem mieszkał aż do śmierci w 1975 roku.

Decyzja, aby stać się przewodnikiem

Dymitr Szostakowicz od najmłodszych lat wziął syna na próbach i koncertach. praca papieża spowodował podziw chłopca, a on zakochał się w muzyce całe swoje serce, nie mogła sobie wyobrazić bez ich dalszego istnienia. W 1946 roku udał się do Maxim próbie 8 symfonii ojca i był głęboko pod wrażeniem pracy przewodu wirtuoz Evgeniya Mravinskogo. Po tym, on stanowczo zdecydował, że w przyszłości będą zaangażowani dirizhorstvom.

Studia w Wyższej Szkole Muzycznej i Konserwatorium

Maxim D. otrzymał znakomite wykształcenie. Pod kierunkiem Helena Pietrowna Joven Studiował grę na fortepianie w Szkole Muzycznej Konserwatorium Moskiewskim. Jego nauczyciel Conductor przypomina kobietę, która wiernie służył sztukę muzyki. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił na wydział fortepianu w Konserwatorium Moskiewskim. Oto, syn nauczyciela Szostakowicz był wybitny radziecki pianista Jakow Flier. Egzaminy wstępne do dopuszczenia do oranżerii młody człowiek grał drugi koncert fortepianowy, złożoną przez jego słynnego ojca. Na czwartym roku przeniósł się do wydziału Szostakowicz dyrygenta. Oto jego nauczycielami byli tak znanych dyrygentów jak Nikolai Rabinowicz, Alexander Gauk i Giennadij Rożdiestwienski.

kariera dyrygent w ZSRR

Po ukończeniu konserwatorium w 1963 Szostakowicza Maksim Dmitrievich został asystentem dyrygenta Orkiestry Symfonicznej w Moskwie veroniki Borisovny Dudarovoy. Wraz z nią, on udał się na wycieczki na terenie Związku Radzieckiego. 3 lata później, młody muzyk został zatrudniony przez Orkiestry Symfonicznej Państwowej ZSRR. Stając asystent wielkiego dyrygenta Jewgienij Fiodorowicz Svetlanov, syn kompozytora pierwszy wyjechał za granicę. Podczas swojej pracy w Państwowej Orkiestry, on podróżował po całej Europie, odwiedził Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk i Japonia.

Po zakończeniu asystentem termin na Svetlanova Maxim Dmitrievich został zaproszony do pracy w Symphony Orchestra of All-Union Radia i Telewizji Centralnej. Następnie został mianowany jej głównego dyrygenta. syn 1971 Szostakowicza Maxim stał się liderem Orkiestry Symfonicznej Ministerstwa Kultury ZSRR. Ten przewód zajmowane stanowisko przez 10 lat. W 1978 roku za wybitne osiągnięcia w muzyce, został wyróżniony tytułem uhonorowany Artysta RFSRR.

W 1979 Maxim Szostakowicz zadebiutował jako dyrygent operowy. Pod jego kierownictwem, została wydana kilka oper, m.in. „Katarzyna Izmajłowa”, „nos” i tak dalej. D.

Emigracja do USA

Pomimo „zimnej wojny” między ZSRR i państw zachodnich, Maxim Szostakowicza, biografii , która jest uważana w tym artykule, przemówił za granicą. Debiutował jako dyrygent poza granicami kraju odbyła się w 1968 roku w brytyjskiej stolicy. Potem wydał w Royal Festival Hall z London Philharmonic Orchestra. Rok później, Maksim Dmitriewicz z Orkiestry Państwowej udał się do wielkiego amerykańskiego tournee koncertowego.

Podróżując w krajach kapitalistycznych, syn Szostakowicza widział, jak niesprawiedliwie rząd sowiecki traktuje swoich artystów. Niezadowolenie z życia w ZSRR zwiększył się z każdym rokiem coraz bardziej. Wreszcie, w 1981 roku podczas objazdu Niemcy Szostakowicza Maksim Dmitrievich Wziąłem stanowczą decyzję, aby nie powrócić do ojczyzny. Jego ucieczka z ZSRR był polityczny protest uwaga. Dyrygent chciał grać muzykę, która im się podoba, zamiast biernie wykonywać rozkazy „z góry”. Myśli o emigracji odwiedził go wcześniej, ale aż ojciec żył, nie mógłby sobie pozwolić wyrzucić go. Po śmierci Dymitra Szostakowicza w 1975 roku, chęć ucieczki od ZSRR stała się jeszcze silniejsza. Stagnacja że pochłonęła wszystkie aspekty życia w kraju wydawało się Szostakowicza Jr. wiecznego. Chciał jego dzieci i wnuki dorastają w wolnym kraju. Zostawił po trasie w Niemczech z synem Dmitrijem, przewodnika po pewnym czasie wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Pomysł, że pewnego dnia znów postawił stopę na ziemi rosyjskiej, nie zrobił tego.

aktywności zawodowej na emigracji

artystycznej kariery Szostakowicza ukształtował się na Zachodzie nie mniej skuteczne niż w ZSRR. W 1983 roku stanął na czele Hong Kong Philharmonic Orchestra, który był prowadzony przez dwa lata. W latach 1986-1991 Maxim Dmitriewicz był głównym dyrygentem Filharmonii w Nowym Orleanie. Mieszka w Stanach Zjednoczonych, Szostakowicz nadal ciężko pracować i aktywnie wykonywania. Oprócz koncertów, brał udział w nagraniach symfonii i koncertów fortepianowych ojca. W 1994 roku dyrygent po raz pierwszy po emigracji przybył do Rosji na trasie. Pomimo zawodowej popytu na Zachodzie, często jest stęskniony. W 1997 roku on i jego rodzina wróciła do Rosji i osiadł w Petersburgu.

Żony i dzieci z przewodem

Maxim Szostakowicz był dwukrotnie żonaty. Na pierwszej żony pianista i dyrygent znany bardzo mało. W małżeństwie miał w 1961 roku syna, który na cześć słynnego dziadka nazwie Dmitry. Po wyjeździe z ojcem ze Związku Radzieckiego, mieszkał przez pewien czas w Stanach Zjednoczonych, po czym przeniósł się do Francji. Dmitry Maksimovic zajmuje się komponowaniem muzyki do syntezatorów elektronicznych.

nazwa obecnego małżonka Szostakowicza jest Marina. Jej syn, kompozytor żonaty po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Drugie małżeństwo miał dwoje dzieci – córkę Marię i syn Maxim, który również przeszedł twórczych sposobów. Od dzieciństwa, wzięli udział w koncertach, nauczył się grać na instrumentach muzycznych.

Na swoim życiu osobistym nie można narzekać Maxim Szostakowicza. Żona Marina była nie tylko matką jego dzieci dla niego, ale to Minded wspieranie jego utalentowaną żonę we wszystkich przedsięwzięciach. Dyrygent zobaczył ją po raz pierwszy w swoim przemówieniu na muzyczną wieczoru w Domu Związków. Marina, która wtedy jeszcze w szkole, na polecenie nauczyciela przedstawiono jej przyszły mąż bukiet kwiatów. Przedstawiamy para wzięła znacznie później. Romans między Maksimom Dmitrievichem i Marina rozpoczął krótko przed jego emigracji do Ameryki. Pobrali się już w Stanach Zjednoczonych, gdzie zostawiła ukochanego. Jest też para miała córkę i syna.

Mieszka wraz z drugą żoną

Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych, Maxim Szostakowicz i Marina regularnie odwiedzanych kościołów i klasztorów prawosławnych. Ich ulubionym miejscem był mały kościół św Mikołaja, zbudowany przez staraniom wybitnego projektanta samolotów Igorya Sikorskogo. Decyzja, aby powrócić do Rosji został wykonany przez małżonków po ich dzieci zaczęły dorastać. Chcieli ich potomstwo dorastał w środowisku rosyjskiej i wychowana w tradycji prawosławnej. Pomimo faktu, że dyrygent i jego żona, zanim przeniósł się do Stanów Zjednoczonych mieszkał w Moskwie, po powrocie do domu, osiedlili się w Petersburgu – miasto, w którym urodził Maxim Szostakowicza. dyrygent, rodzina osiedliła się w sercu legendarnego miasta nad Newą. Szostakowicz powrócił do muzyki i Marina wszedł życiu publicznym. Dzięki jej staraniom w kościele św Katarzyny w Petersburgu szkoły został otwarty, w którym dzieci, oprócz przedmiotów podstawowych, uczył muzyki, rysunku i tańca. Syn i córka Szostakowicz byli jednymi z pierwszych jego uczniów. Później para zaangażowanych w budowę instytucji edukacyjnej w Pawłowska.

Powrót do pracy dyrygenta w Rosji

Z siedzibą w północnej stolicy, podjął aktywną działalność zawodową Szostakowicza, Maksim Dmitriewicz. Muzyka nadal zajmuje ważne miejsce w jego życiu. Dyrygent rozpoczął współpracę z orkiestrami w Moskwie, Sankt Petersburgu i innych rosyjskich miastach. Ponadto powrócił do ewidencji prac i zaczął prowadzić pokazy drogowych. Według Maxim Szostakowicza, muzyka daje mu poczucie, że jego ojciec jest nadal z nim, i raduje się jego sukcesu.