448 Shares 3177 views

Przyczyny, objawy i leczenie zapalenia dziąseł

Zapalenie dziąseł jest chorobą, która charakteryzuje się zapaleniem dziąseł. Czasami może obejmować obszar ściśle ograniczony, czasami ma uogólniony charakter. Przed leczeniem dziąseł należy najpierw znać przyczynę choroby.


Czasami prowokuje proces zapalny może działać nieprawidłowo w układzie endokrynologicznym. Najczęściej występuje w okresie ciąży lub w okresie dojrzewania. Ponadto przyczyną choroby może być słaba odporność, niedobór witaminy C, spożycie niektórych leków, a także nieprawidłowa higiena zębów i jamy ustnej.

Objawy zapalenia dziąseł manifestują się dość wyraźnie, więc łatwo jest rozpoznać chorobę. Ma jednak różne kształty, więc znaki są nieco inne. Na przykład, jeśli choroba ma przewlekły charakter kataru, dziąsła zaczyna nabierać cyjanotycznego odcienia, staje się luźna, pojawia się zaczerwienienie. Odmiany hypertroficzne charakteryzują się zagęszczeniem i nadmierną przerostem tkanki, która zaczyna pokrywać część powierzchni zęba. Ten formularz ma własne cechy charakterystyczne. Na przykład, zęby nie są ustawione prawidłowo.

Objawy typu wrzodowego dziąseł są określane przez przyciemnienie brodawek na dziąsach, którym towarzyszą bolesne odczucia. Na krawędziach nabierają ciemnoszarego cienia. Jeśli usuniesz film z dziąseł z martwych komórek, a następnie z jego krwi. Często pacjent cierpiący na tę formę choroby nie może jeść normalnie. Czasami zapalenie towarzyszy wysoka temperatura, która może mieć wartości krytyczne. Jeśli sytuacja nie zostanie skorygowana w czasie, wrzody mogą przechodzić do błony śluzowej jamy ustnej.

Objawy zapalenia dziąseł są ważnym czynnikiem, od którego zależy leczenie choroby. Temperaturę należy sprowadzić, szczególnie jeśli jest za wysoka. Jednak w przyszłości samoleczenie nie jest konieczne, w przeciwnym razie może być tylko gorsze. Jeśli znajdziesz najmniejsze objawy choroby, na przykład choroby dziąseł, należy ją natychmiast poddać leczeniu.

Najprostszą formę z rudą jest wyeliminowanie przez płukanie jamy ustnym roztworem chlorku sodu. Jeśli zaobserwowano bardziej poważny rodzaj zapalenia, niemożliwe jest wykonanie bez interwencji chirurgicznej. W takim przypadku lekarz powinien wyeliminować wszystkie wykryte ogniska infekcji.

Jeśli masz objawy wrzodowego zapalenia dziąseł, należy usunąć całą zniszczoną tkankę gumy. Operacja ta odbywa się z znieczuleniem miejscowym. Podczas zabiegu tkanki są dezynfekowane nadtlenkiem wodoru. Po operacji pacjent powinien przez chwilę przyjmować leki immunostymulujące, zacząć jeść prawidłowo. Jeśli objawy choroby są wyraźnie wyrażone, pacjent będzie musiał poddać się leczeniu antybiotykiem.

Aby wyeliminować zapalenie dziąseł, można używać środków ludowych, takich jak odłamki nagietka, rumianku, szałwi i kory dębu. Konieczne jest również smarowanie zębów z ziołami, które mają właściwości ściągające i ujędrniające.

Ważne jest, aby pamiętać, że właściwe czyszczenie jamy ustnej, racjonalne odżywianie i regularne przyjmowanie kompleksów witaminowych pomoże uniknąć pojawienia się zapalenia dziąseł. Dlatego staraj się zapewnić wszystkie niezbędne środki zapobiegawcze, które zapewnią zdrowe i silne zęby.