493 Shares 6145 views

Hydrangea paniculata Bombshell: opis, sadzenie, pielęgnacja

Ta „bomba” w świecie kwiatów, to hortensja Bombshell! Nazywają go tak ze względu na jego niezwykłe „eksploduje” kwitnienia. Nawiasem mówiąc, hortensja kwiaty tej odmiany od czerwca na mróz najbardziej. Kwitnienie jego wspaniały i nieprzerwany! W tym artykule będziemy mówić o tym, jak rozwijać Hydrangea paniculata bomba, nadać mu właściwą opiekę.


Opis „wybuchowego” hortensji

Niezwykle piękny odmiana pochodząca hodowców belgijskich. Główne różnice to hortensji z innymi – niski wzrost i bardzo obfite kwitnienie. Hydrangea paniculata Bombshell zaczyna kwitnąć w czerwcu i nadal kręci się do pierwszych przymrozków. Pierwszy kwiatostan są pistacjowy i biały kolor, ale jesienią nabierają lekkiego różowawy odcień.

Kolor liści hortensji zależy od gleby, w której roślina jest obsadzony. Zazwyczaj ten bogaty zielony, ale może być bardzo lekki cień. Wysokość krzewu może osiągnąć 90-120 cm. Z drugiej wiechowaty hortensja Bombshell różni się prawie kuliste kwiatostany. Każdy – wiele sterylne kwiaty, których średnica – około trzech centymetrów. By the way, a on w końcu bierze krzew kulisty kształt. Powodem tego – dużo kwiatostanów wagowych: pod gałęzie mają tendencję do ziemi.

lądowanie

Podstawowym warunkiem przy wyborze lokalizacji dla sadzenia – powinno być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. W jego opinii, hodowcy mówią, to nie może tolerować hortensja jasne światło pod nią rośnie słabo, przestają kwitnąć. Najlepiej jest sadzić w otwartej Hortensja Bombshell półcieniu.

Oprócz ochrony przed słońcem, krzew jest wymagana i ochrona przed przeciągami. Wymagających roślin i gleby – grunty, które zostały obsadzone hortensja powinna być żyzna, dobrze nawilżona i ćwiczenia. Nie złe wzrośnie bomba i substratu torfowego. Chcesz kwitnąca hortensja był nasycony? Wybierz gruntów z najniższym możliwym poziomie pH!

To jest najlepiej sadzić wiosną Hydrangea paniculata bomba. Wybrana lokalizacja powinna być ostrożnie wykopać i usunąć wszystkie chwasty. Przybliżona wielkość dołu dla przyszłości ozdoby ogrodnicze -. 60×60 cm Rozsada zanurzany w przygotowanej wgłębienia i zasnąć i dobra ubitej ziemi. Bury szyja korzeni nie jest to konieczne, można nawet zostawić go na powierzchni. Po posadzeniu roślina potrzebuje obfitego nawadniania i mulczowania. Wysokość warstwy mulczowa, nawiasem mówiąc, powinien wynosić co najmniej 10 cm, – tak więc roślina nie brakuje żadnych kropel wilgoci!

Cechy opieka hortensja

Bomba jest uważana za jedną z najbardziej odpornych odmian, nie muszą być związane. Z sadzeniem Hydrangea paniculata Bombshell i troski o jej obsłużyć nawet początkujący! Może rosnąć w najbardziej ekstremalnych warunkach – od autostrad, zanieczyszczonych miejscach. Jedyny warunek – wystarczy nawadniania. Nawiasem mówiąc, naukowcy dali tej rośliny nazwę „naczyniu z wodą.” Hydrangea paniculata prostu kocha wodę, a zatem powinno być obficie podlewane. Zwłaszcza jeśli krzew rośnie obok dużego drzewa.

Powinny karmię hortensja? Każdy ogrodnik decyduje za siebie. Ale jeśli zdecydujesz się nawozić krzewy, zrób to z umiarem. Wystarczy, aby go karmić trzy razy w roku: przed pęcznieniem nerkach, w procesie odkrywania liści podczas kwitnienia krzewów. Co to są „gadżety” będą użyteczne Hortensja Bombshell? kwas cytrynowy, zawiesiny, mocznik i pokrzywy infuzji. Nie można przesadzić z opatrunkiem, inaczej pędy po prostu złamać pod ciężarem kwiatostanów.

Zimotrwalosc

Co brać pod uwagę podczas przygotowywania się do hortensji zimowych? Po pierwsze, system korzeniowy ten krzew rośnie w szerokości, a więc szczególnie narażone podczas zimnej pogody. Po drugie, kwiaty pojawiają się na pędach poprzedniego roku. W związku z tym, należy zapoznać się zima jest szczególnie starannie. Najpierw trzeba ukryć korzenie dobrze. Do tego celu nadaje się zbutwiało nawozu. Może on być stosowany jako izolacja brunatny suchych liści, ale warstwa ta nie powinna być mniejsza niż 20 cm. Ochrona potrzeby i gwint. Mogą być trochę zakręt na ziemię, albo stworzyć schronienie nad krzakiem.

Hortensja Bombshell: przycinanie opis

Jednym z najważniejszych etapów w pielęgnacji hortensji – jego przycinanie. Jeśli w trakcie tego procesu, aby uniknąć błędów, kwitnienia krzew może zostać ograniczone. Formacyjne przycinanie jest konieczne, aby wykonać na koniec marca. Aby to zrobić, należy wybrać jedną z pięciu do dziesięciu silnych pędów i skrócić je do czterech lub pięciu nerki. Extra łodyg są usuwane.

Stary krzew stosując przycinanie może odmłodzić. Wszystkie pędy są cięte bardzo krótki. – Aby ogarek wysokość 7-10 cm w następnym roku, roślina daje dużo młodych pędów i dlatego kwitnące hortensje będzie bomba gdzie obfite.

W żadnym wypadku nie przeciąć krzew przed zimnem! Suche gałęzie i kwiaty mogą zapisać nerki przed mrozem.

Szkodników i chorób

Hortensje, podobnie jak inne rośliny ogrodowe są często poddawane różnym chorobom. Najczęstszym – mączniak. Pozbyć się go na kilka sposobów:

  • studnia fundazol roztwór wodą, proporcja – 20 gramów na 10 litrów;
  • utwardzania roślin bordoska – roztwór siarczanu miedzi i mleka wapiennego.

Czasami roślin zaatakowane przez mszyce. Lekarstwo na nim, można tworzyć własne ręce – 10 litrów wody trzeba wziąć 250 g obranych zmiażdżony czosnek. Zaparzenia potrzeby mieszaninę dwóch dni, a następnie dodanie do niej 50 g miękkie mydło. Trzeba spryskać roślinę raz w tygodniu przez tak długo jak mszyce nie zniknie.

Bomba w krajobrazie

Ogrodnicy (amatorzy i profesjonaliści) Uwaga: Ten bujny piękno jako Hydrangea bomba, wygląd i doskonałe w pojedynczych i grupowych nasadzeń. Jej nogi forma może przekształcić ogród w powietrze chmurę, aby podkreślić wielkość działki.

Jasne i bujny krzew doskonale łączy się z innymi roślinami. Szczególnie dobrze wygląda obok plantacji sosny. Można łączyć luksus z gospodarzami hortensji, Astilbe, mankiet. W mixborders mogą być montowane z trzech krzaków.

Air biały kapelusz zbliżyć się do najbardziej inny styl działce. Recenzje Hydrangea bomba to potwierdzić. Te rośliny będą mogli urozmaicić nawet najbardziej nudny krajobraz. Spróbować posadzić przynajmniej jeden hortensji bomba na miejscu – i chcesz umieścić kilkadziesiąt roślin tej odmiany!