760 Shares 4776 views

Vintage tradycje noworoczne w różnych krajach

Dla wszystkich mieszkańców naszego kraju, ogromnej chyba najbardziej znaczących, najbardziej ukochanych i długo oczekiwane święto jest Nowy Rok. To po prostu tak się stało, że to apolityczna święto istniało w różnych warunkach, a zatem równie ciepło przyjęte przez wszystkich ludzi. Ale ta impreza ma długą historię i szeroki geografii. A jakie są tradycje świąteczne w różnych krajach istniały już w starożytności?


Tak się złożyło, że podstawowym miernikiem czasu dla starożytnych ludzi było księżyc i słońce, i to z tych cykli światła i zbudowanych kalendarzy, w tym roczny. Jeśli mówimy o początku roku do starożytnego człowieka, oczywiście, to zbiegło się w czasie z rozmachem, odrodzenia natury. Według współczesnych koncepcji, tym razem dostał około miesiąca marca.

Jeśli mówimy bezpośrednio o Nowym Roku, jak święto, zdaniem naukowców, urodził się już w 3 tysiąclecia pne w Mezopotamii oraz w dolnym biegu Nilu. Przed mieszkańcy tych obszarów przystąpił do rolnictwa, przeprowadzono 12 dzień karnawały, jeśli można je nazwać, biorąc pod uwagę czas, procesje, festiwale. Wakacje planowane, aby podnieść poziom wody w rzekach, w tym przypadku, Eufrat i Tygrys. Wierzono, że w tym czasie nie jest kompletne zwycięstwo światła boga Marduka nad siłami śmierci i zniszczenia. Warto zauważyć, że w tym okresie czasu jest zabronione do przeprowadzania wszelkich sądy, kary i banalny praca została surowo zabronione w tym czasie. Niektórzy ludzie uważają, że ta tradycja w Grecji przyniósł Żydów, którzy byli w niewoli, i Greków, a praktyka ta migracja do Europy Zachodniej.

Innym mekką cywilizacji starożytnego świata jest Rzym. Biorąc pod uwagę tradycje świąteczne z różnych krajów świata, w dawnych czasach, nie możemy ignorować tej cywilizacji. Początkowo Eve Nowy Rok w Rzymie znajduje się na początku marca do panowania słynnego Yuliya Tsezarya. Między innymi, znaczenie jego osiągnięciem jest wprowadzenie kalendarza juliańskiego, który oznaczał początek i obchody nowego roku na 1 stycznia. W tym dniu postanowiono połączyć wszystkie rodzaje ofiar dwulicowy rzymskiego boga Janusa. Ponadto, wśród Rzymian zdecydowano podczas tego święta, aby dać siebie w tym monety z wizerunkiem Boga powiedział jego figurki. Co ciekawe, tradycje w różnych krajach Nowy Rok w tym czasie na myśli możliwość celebracji jako niewolników i ich właścicieli razem przy jednym stole. W tym czasie zdecydowano się zaprezentować dary do cesarza bezbłędnie.

Biorąc pod uwagę świątecznych tradycji narodów świata, nie możemy ignorować i starożytnego Egiptu. W tym stanie, obchody Nowego Roku rozpoczął się w czasie powodzi Nilu, ponieważ jest to woda z tej rzeki jest symbolem płodności. W przeddzień święta został wykonany umieścić posągi bogów w pewien sposób zdobione łodzi i miesiąc, aby wysłać je żeglowania na Nilu. W tym procesie, wraz z łodzią, śpiewał i tańczył. To samo zrobił z mieszkańcami wioski, gdzie w przeszłości płynął łodzią. Po miesiącu, posągi bogów, aby uczcić powrót do świątyń.

Za nowy Rok tradycji w różnych krajach, byłaby niepełna bez wzmianki o Celtów, rdzennych mieszkańców Galii. Tradycyjnie spotkali tę uroczystość w październiku i listopadzie. Mieszkańcy tych ziem Uważa się, że w momencie martwych dusz odwiedzić ziemię i chronić go od wszystkich duchów urządzone swoje domy z jemioły. Nie udało się, jak mówią, przez i Rzymu, z jej tradycją przynosząc prezenty dla władców. Nowy Rok tradycyjnie mężów prezenty dla żony pieniądze na zakup różnego rodzaju gadżetów, takich jak kołki i spinki do włosów.

Dobroć i elewacja festiwalu dostarczył mu wiele lat swojego życia, i popularność, a Nowy Rok tradycji w różnych krajach proszę everyman dzisiaj.