507 Shares 1792 views

Krew w moczu psów: możliwych przyczyn i charakterystykę obróbki

Zdrowe, dobrze karmione i szczęśliwy pies – radość z dowolnego hosta. Ale jeśli zwierzę jest chore, właściciel jest również trudne czasy. Niestety, coraz bardziej chory w ostatniej chwili pies i choroby skrada się niespodziewanie i jego często ukryte. Tylko od czasu do czasu niektórzy właściciele myślą o skontaktowanie się z lekarzem przypadkowo zauważył jesteśmy opisując objaw.


Problem z psem

Określić krwi psa w moczu może być barwienia moczu podczas oddawania moczu. Kolor może być bardzo różny – od znaczenia do czerwonawo-brązowy. Weterynarze uznają, że taki objaw zwykle towarzyszy chorobom.

Czasami, oczywiście, istnieją wyjątki od tej reguły, gdy kolor moczu dać produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego, takie jak buraki, czy biorąc leki. Jeżeli jednostka jest kobieta, a następnie w ciepło, również obserwowana barwa moczu. Ale w tym przypadku jest to normalne.

Przyczyny krwi

Dlaczego nie ma krew w moczu psa? Przyczyny mogą być następujące:

 1. Zapalenie układu moczowo-płciowego.
 2. Uraz narządów wewnętrznych.
 3. Moczanowej pęcherza.
 4. Moczanowej w nerkach.
 5. Urata się w drogach oddechowych.
 6. Choroby układu krzepnięcia krwi.

Ponadto, krew psa w moczu często przemawia raka (na przykład raka macicy). Może być zatrucie, nie są wykluczone robaka zakażenia i choroby zakaźne.

Jeżeli krew znajduje się w moczu u psów, tym częściej jest to zjawisko wskazuje chorób narządów płciowych lub gruczolak gruczołu krokowego.

Urazów prącia i wcześniej wymienionych chorób układu moczowo-płciowego i może spowodować pojawienie się krwi. I rozpoznać taki proces nie jest trudny, ponieważ oprócz plamek krwi może być ropa, film fibryny, wysięk, i tak dalej. N. To wszystko zależy od etiologii istniejącej choroby.

Czasem krwiomocz występuje, gdy nieudane samice godowe. Co do zasady, jeśli dana osoba nie osiągnie dojrzałość płciową.

Krew w moczu psów jest często związane z procesami patologicznymi w macicy i pochwy, śluzówkę. sam człowiek może przyjmować przyczynę krwiomocz, w zależności od czasu jego występowania i liczby wyborów. Ale ostateczna diagnoza może jedynie ustawić weterynarii wyznaczony niezbędnych analiz.

Krew w moczu psów: przyczyny, leczenie

Objawy kliniczne są różne i zależą od przyczyn patologii. Często właściciele psów, aby znaleźć swoje zwierzęta w taki fenomen, lekarz zadał pytanie: „Dlaczego jest mocz pies z krwi” Więc spróbujmy zrozumieć ten temat.

Jeśli pies cierpi z układu moczowego, objawy są następujące:

 1. Bolesne oddawanie moczu. Pies będzie poskulivat w tym przypadku.
 2. Nietrzymanie moczu.
 3. Normalny stan zdrowia, apetyt zapisane.

Jeśli uderzony moczowodów i nerek:

 1. Dzienna produkcja moczu jest nierówna.
 2. Pies zmęczony.
 3. Że stosuje się duże ilości cieczy.
 4. Apetyt jest zmniejszona.
 5. Pojawiają niestrawność.
 6. Ogólny stan organizmu można scharakteryzować jako ostrość.
 7. Stopniowo zmniejsza się objętość moczu i nie podawano.

Jeśli nie ma oddawanie moczu w ciągu 12 godzin, konieczne jest, aby skontaktować się z weterynarzem.

Gdy pies ma krwi w moczu, w małych ilościach, a jest to towarzyszy niekompletny barwienie to lekarzy sugerują występowanie problemów w dolnej części przewodu moczowego. Powodem mogą być następujące choroby: zapalenie cewki moczowej, zapalenie pęcherza moczowego i gruczołu krokowego.

Jeśli mocz bogato zabarwiony krwi, może to wskazywać na choroby, takie jak zapalenie kłębuszków nerkowych i zapalenie nerek.

Co zrobić skrzepy krwi?

W moczu starej skrzepów krwi pies często rozmawiać o raku. Chodzi o to, że jeśli guz jest mocno zarośnięty, może to doprowadzić do uszkodzenia otaczających narządów. W rezultacie nie jest krwiomocz. Pies w moczu zakrzepów? Jeśli ta osoba jest mężczyzną, powodują stany zapalne lub nowotwory w prostacie.

Innym czynnikiem, co prowadzi do tego zjawiska, – choroby zakaźnej lub pasożyty we krwi. Indykatywny w tym względzie leptospiroza. Podczas jego krew staje się gęsta, podobna do pasty pomidorowej.

Jeśli pojawił się krwiomocz po ukąszeniu kleszcza, możemy mówić o tej chorobie, jak babeszjozy. Muszę powiedzieć, że w chwili wydania zakrzepów i tak weterynarz będzie wiedział stan zwierzęcia jest bardzo ciężki. W związku z tym, nie będzie to powodować objaw zaskoczenia.

Od czasu do czasu to zjawisko wskazuje, zaburzenia krzepnięcia krwi.

Sterylizacja i moczu w krwi

Nawet po niewielkim zabiegu istnieje ryzyko wystąpienia poważnych problemów. W szczególności może to prowadzić do sterylizacji i kastracji.

Więc dlaczego nie ma krew w moczu psa? Powody, w tym przypadku, może być bardzo różny, ale najczęściej jest to szwy różnica. Dlatego musimy natychmiast udać się do lekarza.

zatrucie

Psy, żyjący na terenach osadniczych, dużo czasu na wolnym wybiegu, czasem odwiedzając śmieci wiejskiej. z tego powodu, że często jeść nieświeże jedzenie. I nie jest tak źle, jeśli zwierzę zatruty kawałek zepsutego mięsa. Znacznie gorsze rzeczy są, jeśli pies znajdzie i zjada truciznę na szczury.

W tej sytuacji wszystko może skończyć się łzami. Ponieważ duża część dzisiejszej trucizna działa poprzez stopienie krwinek czerwonych. To dlatego, ze mocz staje się ciemny kolor czerwony i ma włączenie sgustkoobraznye.

urazy

Różne urazy mogą powodować krwi w moczu. Nawet nieudany skok w stanie uszkodzić narządy wewnętrzne, a to prowadzi do takiego objawu. Co robić? Oczywiście, prowadzić psa do lekarza. W przeciwnym wypadku, uszkodzenia nerek może być śmiertelna.

Nie zalecane dla popularnych zabiegów bez zgody lekarza. Po tym wszystkim, mogą również powodować krwiomocz.

Jeśli pojawia się we krwi w moczu po ciepła, może to wskazywać na choroby, takie jak zapalenie błony śluzowej macicy, lub inne podobne, związane z uszkodzeniem układu rozrodczego.

diagnostyka

Diagnozowania obecności krwi w moczu, jest bardzo trudne. Zwłaszcza, że nie zawsze ma to na czerwono. Kiedy małe ilości krwiomocz, że trudno zobaczyć, zwłaszcza że większość psów iść do toalety na ulicy. Z tego powodu, w celu ustalenia obecności krwi może być tylko lekarz, biorąc próbki moczu.

Moczu psów z krwią. Co robić?

Jeśli zauważysz, podobny w swoim psem, należy skonsultować się ze specjalistą. Tylko on będzie w stanie zdiagnozować i przepisać odpowiednie leczenie.

Gdy oprócz krwiomocz, żadnych innych objawów, sytuacja wymaga pozwolenia, ale to nie jest krytyczna.

Angażować się w sobie, jednak nie warto, zwłaszcza jeśli objawy pet takie:

 1. Zmniejszona ilość moczu.
 2. Utrata apetytu.
 3. Wymioty.
 4. Zwiększone zmęczenie.

Jeśli się pojawią, lekarz powinien zająć jak najszybciej.

Nie znając diagnozę, czy nie rozpocząć leczenie, w przeciwnym razie może zrobić krzywdę.

Jeśli nie masz czasu na wizytę u lekarza, zadzwonić do niego w domu, a dopiero po dowozi niezbędnych testów.

terapia

Jaki rodzaj leczenia jest podana w tej patologii? Tutaj decydującym czynnikiem jest powód. Musimy dowiedzieć się, skąd pochodzi to zaburzenie. W przypadku zakażenia winy lub choroby pasożytnicze, leczenie prowadzi się środki przeciwdrobnoustrojowe.

Jeśli stało się to z powodu urazu lub moczanów w nerkach (lub pęcherza moczowego), trzeba będzie operacji. Nie ma innego wyjścia. Operacja konieczna i jest w onkologii.

Czasami kamienie są, oczywiście, można podzielić ultradźwięków. Ale jeśli są zbyt duże, to nie uda, a piasek uzyskany z ich kruszenia, może powodować bolesne porażenie lub nawet śmierć zwierzęcia.

wniosek

Teraz już wiesz, dlaczego psy pojawiają się we krwi, moczu. Przyczyny choroby, mogą być różne. Więc nie wahaj się, idź do recepcji w klinice weterynaryjnej: tylko lekarz może postawić dokładnej diagnozy i odpowiedniego leczenia.