709 Shares 7493 views

Pas Kaletańska (cieśninie) – najwęższa część kanału. Gdzie jest Cieśniny Pas-de-Calais

Jaki jest ciasna? Mówiąc najprościej, jest to stosunkowo wąska część morza lub oceanu, która oddziela dwa odcinki ziemi i łączy dwa przyległe wód.

W tym artykule można dowiedzieć się o miejscu Cieśniny Pas-de-Calais. Ale zanim przejdziemy do głównego tematu tego artykułu, aby porównać pokrótce zastanowić się, jakie istnieją inne kanały na świecie.

Straits są bardzo ważne dla transportu morskiego ze względu na fakt, że pozwalają poruszać się statki najkrótsza i chyba jedyny sposób, z jednego zbiornika do drugiego. Ponadto, są one z jednej strony łączy mórz i oceanów, a po drugiej – udział działek. Różnią się one od kanałów, które są pochodzenia naturalnego.

Ten artykuł skupia się na jednym z tych naturalnych kanałów zwanych Pas-de-Calais (cieśnina).

Krótki opis Straits pokoju

Cieśninie Malakka, który rozdziela się na. Sumatra i Półwysep Malajski, jest najdłuższy na świecie (1000 km). Łączy wodach oceanów Pacyfiku i indyjskich.

Tatar Strait (półkula północna) – najdłuższa (850 km) i najbardziej płytkie wszystkich większych wycieków. Znajduje się on pomiędzy około. Sachalin i azjatycki brzeg oraz mieszanki wody Ochockiego i Morza Japońskiego.

Cieśninę Gibraltarską – najgłębsza i oddziela Afrykę i Europę. Bass Strait, położony w pobliżu kontynentu australijskiego – najszerszy. Szerokości (ponad 180 km) 2-m po to Cieśnina Koreańska oddzielające Półwysep Koreański z Japonii.

Bosfor – najwęższy. Oddziela Europę od Azji, a ponadto akcje Konstantynopola (Stambuł) w 2 częściach. Jej szerokość jest mniejsza niż 1000 metrów. On i najkrótsza (30 km) z całego świata Straits, rozdzielenie większych wysp od lądu, półwyspów i archipelagów.

I wreszcie, Pas-de-Calais – Cieśnina położone na północy Francji w wyjątkowo pięknym miejscu zwanym Nord-Pas-de-Calais.

Ogólne informacje o regionie

Stark piękno tych miejsc (Flandria) francuskiego oryginału. Są ludzie, zrezygnował z dość chłodnym klimacie wilgotnym (średnia temperatura latem nie jest wyższa niż 20 ° C.).

Naprawdę nie psuje uwagę turystów, tej części kraju. Atrakcje w tych miejscach są bardziej uległy zniszczeniu podczas 2. wojny światowej, a na wodach u wybrzeży myte przez kanał La Manche, nadaje się głównie tylko dla windsurferów. Relaks na plaży pod gorącym letnim słońcu nie jest całkiem na zewnątrz.

Jest to jeden z regionów 3 mających dostęp do cieśniny. A jednak, a przedłużona linia wybrzeża z złocistych plaż i skały jest ozdobą tej części Francji, choć nie zepsuć jasne kolory natury.

Strait of Dover

Strait of Dover (angielski nazwa) znajduje się pomiędzy wybrzeżem wyspy Wielkiej Brytanii i Francji. W dawnych czasach, miał nazwę Galii w związku z umieszczeniem na wybrzeżach Galii.

Ciasna jest najwęższa część kanału. Angielskie wybrzeże rozciąga się od Cape to Cape Dungenes Forland, a na francuskim wybrzeżu do portu Calais do Cape Green. Najwęższym miejscu ma szerokość wynoszącą 33 kilometrów. Między francuskim Calais i Dover brytyjskiej – 44 kilometrów.

Kanał Angielski, Cieśninę Pas-de-Calais – razem połączyć wodę z Morza Północnego i Atlantyku. Długość Pas-de-Calais wynosi 37 km, szerokość – od 32 do 51 kilometra. Żeglownych część ma głębokość od 21 do 64 metrów.

Główne zasady i porty morskie położone nad brzegiem cieśniny: francuskiego Boulogne, Calais, Dyunostrovakerk; Angielskiego Folkestone i Dover. Calais i Dover prom podłączony.

Jest to tryb

Pas-de-Calais – Cieśnina, mający duże znaczenie dla żeglugi. Codziennie przechodzi przez dużą liczbę statków i Oceanu Atlantyckiego, a do brzegów wielu krajach Europy. Rocznie przez cieśninę są do 300 tysięcy statków, a jednocześnie w każdej chwili w Cieśninie wynosi około 40 statków.

Okresowe zatory w wąskim miejscu ogromna liczba statków poruszających się w różnych kierunkach – przyczyną wypadków w tym obszarze. Według jednej z norweskich firm ubezpieczeniowych statystyk, prawie połowa kolizji na świecie przypada na terytorium z kanału La Manche do Łaby.

W związku z tym położeniu z inicjatywy państw nadbrzeżnych jest inna grupa specjalistów zajmujących się przygotowaniem wniosków dotyczących poprawy regionie został utworzony w 1961 roku.

Podczas Northeast (powierzchni) ma prędkość około 4 km / h. Semi-dobowe pływy mają Strait Pas-de-Calais. Ich wysokość sięga 6,5 metra. Jesienią są częste mgły. Tryb i warunki żeglugi w Cieśninie podobnych warunkach istniejących w Kanale La Manche.

Na zakończenie kanału La Manche

Pod Pas-de-Calais i tunelu pod kanałem otwarty w maju 1994 roku linia kolejowa łącząca ląd Brytanii i Europie. Jest to symbol zjednoczenia Europy. W tym samym czasie pełnił rangę dłuższy tunel na świecie. Jednak Tunel Seikan, łączący japońskich wyspach Honsiu i Hokkaido, udało mu. Eurotunnel ma długość około 51 kilometrów, a 39 z nich znajdują się na dnie morza.

Wiadomo Society of Civil Engineers w Stanach Zjednoczonych ogłosiła okazałym budynku jednego z siedmiu współczesnych cudów świata.