762 Shares 5629 views

Czyje 13 października urodziny? 13 Kto Anioł październikowy dzień

Wybrana nazwa zależy w dużej mierze od losu człowieka. Ortodoksyjni chrześcijanie wierzyli, że nazwał Święty dziecko, Dzień Pamięci, którego nazwa pokrywa się z datą urodzenia dziecka, otrzyma talizman na całe życie.

Którzy świętują 13 października urodziny

Anioł Day obchodzony jest 13 października, kilku mężczyzn. Krępuj się gratulacje w dniu:

  • Alexander. W tym dniu Kościół upamiętnia świętego męczennika archiprezbiter Alexander (Orlov).
  • Aleksiej – na cześć męczennika Alexis (Serebrennikov).
  • Bazylia. Patronem nazwą – kapłan męczennik Bazyli (Guryev).
  • Wiaczesław – 13 października Kościół wspomina Wiaczesław (Zankova), kapłana męczennika.
  • Gregory. Data pamiątkę świętego męczennika Grzegorza Pelshemskogo, Wołogdy. Był biskupem, pedagog Greater Armenia i cudotwórcą ks.
  • Leonid – Dzień Pamięci Świętego Męczennika archiprezbiter Leonid (Prendkovicha).
  • Matthew – Matthew (Sołowjow), męczennik.
  • Michael. Saint Michael był pierwszym metropolita Kijowa i Wszystkie Rosja cudotwórcą.
  • Peter. 13 października – Dzień Pamięci męczennika Peter (Sołowjow) i Peter (Puszkina).

13 października obchodzi imieniny damskie Alexander. W tym dniu Kościół prawosławny wspomina męczennika Alexander (Czerenkowa).

Pierwszy metropolita Kijowa i St Michael

Metropolitan Mikhail przybył Korsunia w 989 z Konstantynopola wraz z innymi biskupami i kapłanami na prośbę księcia Włodzimierza. Z pochodzenia, był Serbem, bułgarski i syryjski. Po przyjeździe do Rusi Kijowskiej, metropolita Włodzimierz natychmiast ochrzczony synów blisko niego bojarów i prostych ludzi zgromadzonych na brzegu Dniepru. Potem Michael rozpoczął niszczenie pogańskich symboli na ziemi rosyjskiej i budowy kościołów.

Desyatinny świątynia ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Matki zaczęto budować dopiero po błogosławieństwie księcia Włodzimierza metropolity Kijowa. Ochrzczonych ludzi z Rusi, budowane kościoły i świątynie pozostawił swego życia, St Michael.

Według różnych źródeł, Metropolitan zmarł w Kijowie w 992 lub 998. Początkowo był odpoczynek w Kościele Tithe. Po pewnym czasie jego relikwie zostały przeniesione do Anthony Cave. W 1730 roku, Saint Michael był odpoczynek w krypcie katedry Kościoła.

To było 13 października urodziny obchodzi ludzi z imienia Michaela. W tym dniu, moc Metropolitan, a święty zostały przeniesione do kościoła katedry Pechersk.

Nazwa dnia 13 października mężczyźni: Gregory Pelshemsky, Vologda

Grzegorz urodził się w Galicji Lopota prowincji Kostroma w rodzinie szlacheckiej. W ciągu 15 lat, on został sierotą, oddał cały swój majątek ubogim i poszedł służyć jako nowicjusz w klasztorze Matki Boskiej. Tutaj otrzymał święcenia kapłańskie. Dwa lata był rektorem Zbawiciela (Jakovlevsky) klasztoru, a następnie opuścił klasztor i udał się do lasu Vologda.

W 1426 roku ksiądz założył klasztor w pobliżu miasta regionu Kadnikova Wołogdy. Tutaj został zbudowany kościół ku czci NMP katedry.

Jesienią 13 października, dzień nazwa świętować niejakiego Grzegorza. W tym dniu w 1442 wielebny opuścił swoje ziemskie życie. Był odpoczynek w klasztorze założonym przez niego.

Męczennik Alexander (Chervyakova)

urodzony Maria Afanasievna Chervyakova w Kurskiem w 1873 roku. Jej ojciec odbyła jedna z pozycji w Szlachty miasta. Dokładne informacje, kiedy i gdzie została tonsured zakonnicę, nie przeżył. Wiemy jednak, że w czasie rewolucji w środkach masowego niszczenia kościołów nosiła schematu i wziął śluby z nazwą Alexander na cześć Aleksandra Newskiego.

Nun osiadł w miejscowości Fili pod Moskwą (od 1935 stał się częścią kapitału). W domu zawsze było dużo ludzi. Były to nowicjusze, księża, wracając z wygnania i innych chorych. Aleksander nigdy nie odmówił pomocy. Prawie wszystkie środki, które zostały pozostawione wierzących Nun wysłane potrzebującym, jest ona zgodna z ich ścisłych ślubów.

W 1937 roku Alexander został aresztowany. Została oskarżona o dystrybucję antyradzieckie oświadczenia i postaw terrorystycznych. W tym samym roku, w dniu 13 października, został zastrzelony na strzelnicy w Butovo i pochowano w zbiorowej mogile. W 2000 roku Alexander była zakonnica kanonizowana Nowych Męczenników i Wyznawców rosyjskim.

Każdego roku w dniu 13 października urodzinowe mówi Alexander. Patronem nazwą modli się za nich i pomaga w życiu.