103 Shares 7741 views

Teatr Aleksandryjski: historia, zdjęcia, opinie

Jeden z najstarszych w Rosji, pierwszy Państwowy Teatr Aleksandryjski zawsze szczególne znaczenie dla społeczeństwa i uwagą krytyków. Do niego specjalne konto: powinien odpowiadać wysokiej rangi Teatru Cesarskiego, a marka to z honorem stać na więcej niż 250 lat.

generacja

córka Piotra Wielkiego panowania Elżbiety naznaczone fali życia kulturalnego w Rosji. W szczególności, gdy pokazuje szybki wzrost produkcji okularów, stworzył wiele prywatnych teatrów, idąc na wycieczkę trupy aktorów zagranicznych, dramaturgów napisał pierwsze spektakle w języku rosyjskim. Odnosi się potrzeby i utworzenie Państwowego Teatru na przykładzie innych stolic europejskich. I 30 sierpnia 1756 cesarzowa Elżbieta Pietrowna wydał dekret ustanawiający pierwszego cesarskiego teatru w Rosji. Więc przyszłość Alexandrinka znajduje swój oficjalny status.

Pierwszy rosyjski teatr nazywa, jest używany do reprezentowania komedii i tragedii. Podstawą są trupy z Jarosławia: Fyodor Volkov, który stał dyrektor trupy aktorów i Demetriusz, Volkov i Popow. Dramaturg i reżyser teatralny staje Aleksandr Pietrowicz Sumarokov, który jest uważany za przodka rosyjskiego dramatu. Podstawą repertuaru składa się z francuskich dramatów Racine, Beaumarchais, Wolter, Molier, a także dzieł rosyjskich autorów: Fonvizin, Sumarokov, Lukin Knyazhnin. Główny nacisk położono na inscenizacji komedii.

Budownictwo

Teatr cieszył się niesamowitą popularnością w Petersburgu, ale jego pokój miał, wędrował do różnych miejsc, ważne jest, aby były specjalny budynek. Ale dopiero po 76 lat po założeniu pojawiły Teatr Aleksandryjski, adres, który jest obecnie znany żadnej teatralnej publiczności. W miejsce pierwotnie był drewniany budynek, który służył włoskie trupy Kazassi. Ale później teatr zawalił, pokój był kupiony w skarbcu, a następnie zniszczone przez pożar w 1811 roku, na jego problemy rozproszony przez wojny z Napoleonem.

Ale mimo braku funduszy, w 1810 roku Carl Rossi tworzy obszar projektu restrukturyzacji. Dopiero w latach 30., pod Mikołaja I, poważnie podnosi kwestię budowy teatru. Carl Rossi staje na czele tego procesu, wziął zespół architektów i Galberga Tkachev. Konstrukcja została zainwestował dużo pieniędzy i pracy zaczęła wrzeć: do podstawy budynku zostały młotkiem w ziemię pale 5000, ale dekoracje zdecydujesz się zapisać. Zamiast tego, miedzi i brązu używany malowanie i rzeźbienie w drewnie.

Konstrukcja została zbudowana w ciągu zaledwie 4 lat, a 31 sierpnia 1832 Teatr Aleksandryjski, którego adres – Ostrovsky Square, 6, znalazł się budynek zbudowany największy architekt naszego czasu. Carl Rossi doprowadziło nie tylko do budowy, pod jego kierownictwem, został zrealizowany w życiu na obszarze projektu i wystroju pomieszczenia. Teatr Aleksandryjski, który dziś ma na zdjęciu w albumie każdy turysta, który odwiedził Petersburg, jest pomnik wielkiego architekta.

Architektura i wystrój wnętrz

Teatr Aleksandryjski stał się częścią dużych projektów rozwoju obszarów miejskich w Rosji. Przednia fasada skierowana prospektu Newy, został zaprojektowany jako głęboki balkonach 10 kolumn, które znajduje się na poddaszu słynnego kwadrydze Apollo. Zgodnie z fryzem, które pokryte budynku, znajduje się wieńce laurowe i maski teatralne. Elewacje boczne są urządzone portyki 8 kolumn. Budynek w stylu empire jest prawdziwym klejnotem Petersburgu. Bocznej uliczce prowadzącej do teatru teraz nosi nazwę Rossi, został zaprojektowany przez architekta z surowymi dawnych przepisów. Jej szerokość jest równa wysokości budynków i zwiększonej długości dokładnie 10 razy. Ulica jest zaprojektowany w taki sposób, aby podkreślić przepychu i wspaniałości architektonicznej obrazu.

Wnętrze cesarz mógł zobaczyć tylko w kolorze czerwonym, ale materiał nie był w wystarczających ilościach, a jego zamówienie będzie znacznie opóźnić otwarcie. Architektem był w stanie przekonać władcę – jako teatr otrzymał słynny już niebieską tapicerkę. Sala może pomieścić około 1770 osób, miał 107 pudełek, stragany, galeria i balkon, genialna konstrukcja daje mu niesamowitą akustykę.

okres Imperial

Na cześć żony Mikołaja I, teatr został nazwany Aleksandryjskiego. On staje się centrum życia scenie Rosji. Tutaj pochodzi rosyjskiego teatru tradycję, która później będzie chwała kraju. Teatr Aleksandryjski po odkryciu obsługuje zwykłą politykę repertuaru: to wystawił głównie komedie i dramaty muzyczne. Ale później staje się coraz bardziej poważny repertuar, oto premiery Griboyedov komedii „Biada z Wit”, „Inspektor” N. V. Gogolya, „Burza” Ostrowskiego. W pracy teatralnej w tym okresie największych aktorów: Davydov, Savina, Komissarzhevskaya, Svobodin, Strepetova i wiele innych.

Pod koniec 19 wieku Teatr Aleksandryjski idzie do przedsiębiorstwa energetycznego i jego występy na równi z najlepszych teatrów dramatycznych w Europie.

Wczesne 20 wieku został oznaczony przez kryzys, który nie mógł uniknąć Teatru Aleksandryjskiego. W 1908 roku prowadził zespół dostaje V. Meyerholda, który ma na celu stworzenie nowego repertuaru, ale jednocześnie starannie zachowuje istniejącą tradycję. On stwarza niepowtarzalne spektakle: „Don Giovanni”, „Maskarada”, „Burza”, które są arcydziełami nowej szkoły teatralnej.

era Soviet

Po rewolucji październikowej w 1917 roku teatr został oskarżony o gloryfikowanie władzy cesarskiej, czasy są trudne. W 1920 roku został przemianowany Piotrogrodzie Akademicki Teatr Dramatyczny, a on zaczyna aktywnie umieścić nowy dramat „The Lower Depths” i „Filistyni” Gorky grać Merezhkovsky, Oscar Wilde, George Bernard Shaw, Alekseya Tolstogo a nawet Łunaczarski (Komisarza Oświaty).

W firmie, dzięki staraniom dyrektora naczelnego Yuriya Yureva konserwowe galaktyk starych mistrzów, połączonych podmiotów nowej szkoły: Jakow Malyutin Leonid Vivien Elena Karjakin. Podczas II wojny światowej, teatr został ewakuowany do Nowosybirska, gdzie aktorzy nadal grać koncerty. W 1944 roku, firma wróciła do Leningradu.

Powojenna i następnych latach nie były łatwe do kultury w ogóle, a dla Alexandrinka włącznie. Ale wciąż pojawiają się dobrze znane występy takie jak „Życie w kolorze” w oparciu o Dovzhenko „Zwycięzcy” BN Chirskovu.

W radzieckich okres pracy wybitnych aktorów: V. Merkur'ev, A. Freundlicha, V. Smirnov, N. Marton, N. Czerkasow, VI Gorbaczowa i błyskotliwe Reżyser: Vivian L. G. Kozintsev, N. Akimov, G. Tovstonogov. Teatr nie stracił swoje znaczenie, mimo trudności ideologicznych.

Powrót do podstaw

W 1990 roku powrócił do swojej pierwotnej nazwy, a świat wydaje się ponownie Teatru Aleksandryjskiego. lat pierestrojki podane do niego nie jest łatwe, ale teatr jest możliwe nie tylko przetrwać, ale również zachować trupy i unikatową kolekcję dekoracji i rekwizytów. Dzięki staraniom akademika D. S. Lihacheva, uznanym skarb narodowy staje Teatr Aleksandryjski. Petersburg jest trudno sobie wyobrazić bez tej instytucji kultury. On jest symbolem teatru rosyjskiego, jak wielki i Teatru Maryjskiego.

dzisiaj

Teatr Aleksandryjski, których opinie są prawie zawsze napisane w samych superlatywach, starając się dzisiaj markę. Od 2003 roku stoi na czele dyrektora Valery Fokin. Jego wysiłki w Festiwalu Teatru Aleksandryjskiego odbywa się taką samą nazwę. Pod przewodnictwem Fokin odbyła się wielka przebudowa teatru. On zapewnił, że teatr był drugim scena, która umieścić spektakle eksperymentalne. Zatrudnia najlepszych aktorów i reżyserów. Teatr widzi swoją misję w zachowaniu tradycji rosyjskiej szkoły teatralnej, w celu wsparcia nowych trendów i pomoc talenty.

Znani produkcje teatralne

Repertuar Alexandrinka zawsze miał najlepsze gry, umieścić tutaj wszystkie klasyki: Czechowa, Gorkiego, Ostrovsky, Griboyedov. Obecnie występy Teatru Aleksandryjskiego są najlepsze prace dramaturgów: „Nora” Ibsena, „The Living Corpse” L. Tołstoja, „Małżeństwo” Gogola „Podwójne” Fiodora Dostojewskiego. Każda wypowiedź jest wydarzeniem o znaczeniu globalnym. Fokin jest bardzo miły dla polityki repertuaru, mówi, że nie może być żadnych przypadkowych produkcje. Zadaniem Teatr – klasyki propagandowe a drugi ma ważną pozycję na tablicy Alexandrinka.

Trupa Teatru Aleksandryjskiego

Teatr Aleksandryjski (St. Petersburg) jest znana na całym świecie. Obecnie w firmie pracuje takich weteranów sceny, jak N. Urgant, N. Marton, V. Smirnov, E. Ziganshin, jak i utalentowanych młodych ludzi: S. Balakshin, E. Belov, Alexander Bolshakov, Alexander Frolov.