652 Shares 5405 views

Wieprzowina w sosie teriyaki: gotowanie tajemnic

Wieprzowina w sosie teriyaki – kuchni prawdziwie międzynarodowy. Jego miłość i miłośników kuchni azjatyckiej (chiński, tajski, koreański), a wielbiciele klasyki europejskiej. To danie jest gotowane prosto, tanio nie wymaga, ale wynik jest tak dobry, że jest on powszechnie uważany za świąteczny, ale nie codziennie gotowania. Gotować wieprzowinę z sosem pachnącym do uroczystego święta, a goście docenią Twoje wysiłki. Normalny codziennie obiad jest uczta zamieniła się w prawdziwe święto smaku.


Jaki jest teriyaki?

Jeśli myślisz o etymologii tego słowa, można znaleźć bardzo niezwykłe fakty. Słowo ma pochodzenia japońskiego, ale w domu to nie odnosi się sos i metody przetwarzania. Dosłownie „teriyaki” oznacza „smażone i błyskotliwy.” Cały sekret – w dodatku cukru karmelizacji, że po podgrzaniu, tworząc wspaniałą błyszczącą powierzchnię. Każdy szanujący japoński można zrobić wspaniały sos (a może więcej niż jeden), idealne dla technologii gotowania mięso, ryby, warzywa i owoce morza.

Na Zachodzie, słowo jest zazwyczaj stylizowany sosy, które są oparte na sosie sojowym, cukrem i niewielką ilością alkoholu Japoński – Mirin lub sake. Gotuje krajach postsowieckich, a także ich koledzy ze Stanów Zjednoczonych i Europy, nie jest uważane za złe maniery kupić gotowy sos. Jest to rozważymy w naszej doboru receptur.

Jeśli kochasz mięso i jesteś blisko azjatyckie motywy magicznej kuchni, z pewnością docenią jak fajnie jest połączona sosem teriyaki z wieprzowiny.

wybierać mięso

Dla naszych celów, krój, które mogą być pieczone w piekarniku z kawałkiem lub pokroić na steki. Jeśli istnieje pulpa z barku lub tylnej części tuszy, pokroić na kawałki do Państwa dyspozycji. Żebra również być dogodnie połączone z sosem. Idealny dla tej potrawy i część brzuszną z ciężkich warstw tłuszczu.

W skrócie, można użyć dowolnego mięsa, który nie ma niewygodnych kości. Wieprzowina w sosie teriyaki, w każdym razie, okazuje się dobrze. Głównym warunkiem – mięso musi być świeże i wysokiej jakości.

Dodatkowe składniki

Bardzo często dodaje się do potraw z nasion sezamu teriyaki. Oni kontrastują w kolorze, dodatkowo podkreślając bogatą karmelowy odcień, ale również stworzyć ciekawą fakturę. Sos całkowicie jednorodne.

Smaczne i pachnące mięso wieprzowe uzyskane w sosie teriyaki recepturze zawierającej ananasa. Ich smak jest dobry blef, bo z wyrazistymi nutami tart.

Możesz dodać swoje ulubione danie i warzywa.

Gotowanie na patelni

Jest to prosty przepis, ale wynik będzie niezwykle miękkie i aromatyczne mięso wieprzowe. Sos teriyaki konieczne jest nie tylko ugasić, ale również pre-słone – to główny sekret sukcesu.

W celu wytworzenia 500 g 5-bitowego potrzeby techniki. l. sos. Szerzyć ją na kawałki cięte i pozostawić godzinę 3. Na patelni rozgrzać oliwę z oliwek, olej z oliwek lub sezamowy. Można umieścić elementy w jednej warstwie i smażyć z obu stron na prawie ugotowane. Na koniec wlać resztki sosu i gotować. Uroda może być przy stosowaniu pritrusit nasiona sezamu.

Pieczenie na grillu

Wieprzowina w sosie teriyaki gotowane na węglach – to świetny pomysł na piknik. Jeżeli przed opuszczeniem naturę można umieścić duże kawałki mięsa w sosie wiadra i nasmarowane, czas spędzony na drodze i podejmowania ogień, będzie na tyle wystarczająco nasączone wszystko. Będzie miał tylko smażyć steki z grilla. Pozostaje sos może być rozłożone na mięsa pod koniec gotowania. Idealne uzupełnienie delikatność będzie pieczone ziemniaki, koreański pikantny słodki sałatki, świeże pomidory i ogórki.

Wieprzowina w sosie teriyaki z warzywami

Na poniższym przepisie trzeba piec. Można użyć papryka (szczególnie dobre grubościenne, różne kolory), bakłażan, marchew, cukinia, szparagi, zielona fasola. Jest idealny do tego polędwicy receptury lub dużych kawałków mięsa z tyłu. 4 porcje wymagane 600 g mięsa wieprzowego.

Wytnij kawałki mięsa 8 od wielkości dłoni. Lekko odpychać tępy młotek bez kolców, umieścić w misce. Dodaj 4-6 art. l. Sos teriyaki i 1 godzinę. l. sok z cytryny. Pozostawić do marynować przez 2 godziny.

Warzywa pocięto na paski, aby długość była nieco większa niż szerokość CHOP. Z mięso stchórzył raz sos, włożyć do środka garść warzyw, próbując odebrać inaczej. Zwinąć ciasno i umieścić na Deco, bliżej siebie. Mogą być dodawane do każdej rolki kawałek boczku lub sera. Zalać rolek pozostałych sos. W rozgrzanym piecu danie jest gotowane przez około 35 minut.

służyć

Niezależnie przepis wybrać, dostać naczynie z orientalnym charakterem. Będzie to wyglądać bardzo organiczny w płaskich kwadratowych płytek w stylu japońskim. Jako dodatek do mięsa wieprzowego z teriyaki zazwyczaj karmione gotowane kruchy fig.