529 Shares 8426 views

Opłata klimatyczna w Rosji, to znaczy wielkość, czas wprowadzenia

Wprowadzenie podatku turystycznego w Rosji spowodował dużo hałasu w naszym społeczeństwie. I nie można powiedzieć, że tylko opozycja „ludu” byli przeciwni innowacjom. Spór rozgorzał na wszystkich poziomach, w tym szafy. Jak można się spodziewać w „normalnym demokratycznym” państwie, punkt postawione przez prezydenta V. V. Putina. Jak wiadomo, po Jego zdaniem wszystkie dyskusje i argumenty przestają. Jaka jest opłata klimatyczna w Rosji? Dlaczego potrzebujemy, co jest jego istotą? Wszystkie te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

pojęcie

Opłata klimatyczna w Rosji – jest to obowiązkowa opłata na turystów przybywających do konkretnego turystycznym. Jego cel – utrzymanie istniejącej infrastruktury.

Gdzie należy kierować fundusze z kolekcji

Wszystkie wpływy z kolekcji są wyłącznie do budżetu kompleksu, które są wczasowicze. Najwyraźniej więc urzędnicy federalni zdecydowanie przeciwny jego wprowadzenie. Jest jedna rzecz – wprowadzenie nowego podatku, który jedzie do centrum, z drugiej – do wprowadzenia kolekcji, która trafi do rozwoju konkretnego obiektu. Popularność tego spadku, tj. Do. Nowa kolekcja jeszcze nikt nie dał popularność i pieniądze nie sumują się. Istotą podatku turystycznego, który będzie obowiązywać od 1 marca 2017, że środki z nim powinna być w rękach pewnej turystycznym i należy przesyłać na adres:

 1. Modernizacja miejscowości wypoczynkowej.
 2. Finansowanie środków ochrony środowiska.
 3. Lepsza obsługa.
 4. Rekonstrukcja obiektów turystycznych, zabytków i innych.

Dlatego najbardziej aktywnych na nim były szef tych regionów, które są w płynie ogromna turystyczny: Region Krasnodar Territory Ałtaju, regiony Golden Ring, i inni.

Nowe – dobrze zapomniane stare?

ludzie w średnim wieku i starsze są świadomi, że opłata klimatyczna w Rosji, opinie wśród zwykłych ludzi, co jest bardzo negatywne, które doświadczyły stosunkowo niedawno. Został on wprowadzony w 1991 roku – Prawo RFSRR „w ośrodku wraz z osobami fizycznymi” – i trwała do 2004 roku. Na początku 2000 roku. On zdecydował się na radykalne zmniejszenie podatków. W kraju jest „z cienia”, takie środki są dobrze reklamowane. Opłaty za osobę są minimalne, nie posiadają specjalnego obciążenia finansowe. Bluźniercze i nie wiedzą, że istnieje, i dowiedział się o tym dopiero po jego unieważnieniu.

Dziś wszystko jest inaczej. Towarzystwo zajmuje bardzo negatywny nałożenie dodatkowych opłat lub podatków, jak również istniejące poprawie. W dobie kryzysu gospodarczego i spadku siły nabywczej obywateli, w przeddzień wyborów prezydenckich, ten krok pokazuje pełne zaufanie w moc ich działania.

Ile będzie musiał zapłacić

Cechą nowej kolekcji, które nie mają ustaloną kwotę, że nasz kamper nie jest szczególnie zauważony. Nowe ceny będą zróżnicowane – biorąc pod uwagę regiony gospodarcze wola i wolność w działaniu. Oznacza to, że w dniu dzisiejszym cenę nabycia od 50 do 450 rubli dziennie – tylko zalecenia, które nie mają mocy prawnej.

Ostateczny koszt będzie zależeć od konkretnego atrakcją turystyczną i kursów, które będą ustawione lokalnych urzędników. Świadomie regiony turystyczne gubernatorzy, Wielka inicjatywa Wielka lobbingu.

Co to oznacza w praktyce do zbierania

W praktyce opłata klimatyczna w Rosji będzie oznaczać jedno – znaczny wzrost kosztów kuponów. Na przykład, 4-osobowa rodzina może być dalej w lewo na naszych ośrodków około 2000. Rubli za dzień. Dodaj go przez 10-15 dni i będziemy mieli prawie koszt „Burning” wycieczki do Turcji.

Opłata klimatyczna nie jest dla wszystkich

Nie wiadomo, jaki będzie miało miejsce w przyszłości, ale z 01 marca 2017 zdecydowała się na wprowadzenie podatku turystycznego w trybie testowym w czterech regionach:

 1. rejon Ałtaju.
 2. Krasnodar regionu.
 3. Stawropol Territory.
 4. Krym.

Opłata klimatyczna jest każdy region będzie określić własną rękę zgodnie z zaleceniami, aby go tak niskie, jak to możliwe.

Ałtaj Territory nie ujawniono ich transmisję danych, że dla pozostałych obszarów testowych, które zostały już zidentyfikowane wielkości, oszacowane możliwe zysku. Ministerstwo Kaukazie Północnym oczekiwać, aby otrzymać około 700 milionów rubli w nowym świątecznym, to z maksymalną prędkością 150 rubli / dzień. Krym ogłosił również jednorazową opłatę w wysokości 300 rubli, niezależnie od liczby dni.

I oni mają?

Praktyka Oplata jest powszechne w wielu krajach turystycznych, ale nie wszystkie. Koniecznie trzeba zapłacić we Francji (1-3 euro), Egipt (US $ 7), Hiszpanii (0.7-2.5 euro). W Turcji, Bułgarii i Indie nie są takie cła, ale Rosja w takich sprawach zawsze opiera się na doświadczeniach tych, którzy podnosi podatków i opłat, wprowadzać nowe.

Twardy sposób wprowadzenie kolekcji

Nowa kolekcja budżetów lokalnych prawdziwie cierpiał prawo do istnienia. Powrót w 2011 roku, Prezes D. A. Miedwiediew nakazał zbadanie lokalnego podatku, w celu opracowania niezbędnych mechanizmów. Wtedy pomysł lobbował gubernator Terytorium Stawropol. Wtedy urzędnicy i ekonomiści z różnych działów były przeciwko takim pomysłem. Jak wskazano jako argumenty:

 1. Brak adekwatności i skuteczności kolekcji.
 2. Negatywne postawy wobec turystyki krajowej. Następnie o wszelkich zakazów podróży za granicą, substytucji importu i sankcji kontrsanktsy, odwołania do patriotyzmu nie było pytanie. Nasi obywatele wybrali „spalanie” bilet do Turcji zamiast regionu Krasnodar, t. Aby. To było znacznie tańsze i lepsze usługi. Teraz, wraz z dewaluacją, problemy gospodarcze i polityczne w Rosji i na świecie, ta równowaga zostaje stopniowo stabilizuje się, a w niedalekiej przyszłości, najprawdopodobniej wewnętrzny rola turystyki znacznie wzrosnąć.
 3. Taki zbiór jest uważany przez wielu urzędników może wywołać szereg szarych i skorumpowanych systemów. Wytrwałość i wytrwałość, z jaką idea promowania lokalnych władz, daje powód do myślenia o tym.

Cokolwiek to było, ale propozycja została Miedwiediewa „stracone” w Ministerstwie Finansów. Wicepremier Dmitrij Kozak starał się zrozumieć sytuację w kwietniu, aw maju Ministerstwo Finansów wydał ostateczną decyzję w nieprawidłowe kolekcji. Ta inicjatywa D. A. Medvedeva i ponad jako prezydenta. Następnym razem pamiętał ją we wrześniu 2014 roku podczas Światowego Forum Ekonomicznego.

W maju 2015 roku rząd odrzucił projekt senatorów Eugene Bushminova Sergei Ryabukhina, Vladimir Petrov. Jednak ani Ministerstwo nich nie są zainteresowani ani CPS ani Ministerstwo Finansów lub Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego. Urzędnicy federalni zdecydowali, że koszty będą znacznie wyższe niż samych opłat. Może więc urzędnicy wskazywały na brak chęci do pracy dla określonych regionów wolna, że jest. To. Wszystkie środki zostaną całkowicie osiąść na ziemi.

Gromadząc tam – bez usługi

Graliśmy przeciw i touroperatorów. Głównym argumentem – negatywna ocena konsumentów. Jest to logiczne: jak najwięcej zebrać dodatkową opłatę tam, gdzie nie są mniej lub bardziej normalne warunki, w porównaniu z tym samym Turcji. Niezbędne środki na przebudowę istniejących obiektów skupionych przez podobnych opłat w ciągu zaledwie kilku lat. W konsekwencji pierwszy spoczynku faktycznie płacić za innych, które przyjeżdżają tu kilka lat później. To, delikatnie mówiąc, niesprawiedliwe, a nawet można powiedzieć, że są niezgodne z konstytucją.

Walka trwa do gromadzenia

W lecie 2015 roku Stowarzyszenie Operatorów Tour (ator) poinformował, że projekt pilotażowy będzie w regionie Stawropol. Prawo lobbing Ministerstwo Kaukazie Północnym. Proponuje się, aby stawka ryczałtowa – 50-100 rubli. Fundusze powinny iść zapłacić za hotel i internatem w rzeczywistości. Ani z których wzrost cen pozwoleń przez wprowadzenie nowej kolekcji mowy nie było.

W kwietniu 2016 roku Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego wydaje negatywną opinię na temat tych środków. Głównym argumentem – znaczący wzrost w zezwoleniu w przypadku braku odpowiedniej kontroli nad gotówce. Wyobraź sobie rodzina z 4 na dwa tygodnie dadzą prawie 8500 rubli, a co będzie to pieniądze. – Nie wiadomo. Trudno oczekiwać, że bez właściwej kontroli tych pieniędzy trafi do grosza na infrastrukturę. Według Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego wierzy, że pieniądze zostaną zdeponowane w szarych biurokratycznych systemów lokalnych urzędników.

Ostatnie słowo na prezydenta

V. V. Putin poparł wprowadzenie podatku turystycznego. Po tym, wszystkie sprzeczności urzędników wszystkich szczebli natychmiast zatrzymany. A projekt stał się wykonalne i opłacalne i uzasadnione. Zamiast jednego regionu pilotażowego wprowadziły cztery. Opłata klimatyczna w Rosji, zgodnie z projektem, raz z 300 rubli do 450 rubli. za osobę za noc.