619 Shares 8465 views

Jazz Philharmonic, Petersburg: adresowe, repertuar, recenzje

Pierwszy i jedyny jazzowy Philharmonic (St. Petersburg) ma już prawie 30 lat. Przez lata nie został zrealizowany wiele nietypowych projektów. Już kilka pokoleń słuchaczy, którzy nie mogą sobie wyobrazić życia muzycznego w Petersburgu bez tego stylowego i przytulnego zakładu.


Historia powstania

W 1989 roku w Rosji pierwszy Jazz Philharmonic Hall (St. Petersburg), została otwarta. Jej wygląd był wynikiem fascynacji długo David Goloshekin jazzowej muzyki. Wokół niego tworzone liczne grono muzyków podobnie myślących, światowej klasy, a oni potrzebowali platformę dla kreatywności. Goloshchekin pomysł wykluł i „wcisnął” przez kilka lat, spędził wiele zasobów, tak, że w Petersburgu był taki wyjątkowy „centrum kultury”. Celem Filharmonii został popularyzacji jazzu i sprawozdanie mas zrozumienie, że jazz – to poważna muzyka. Zawsze można usłyszeć najlepszych wykonawców różnych obszarów jazzu. Jazz Philharmonic stopniowo stała się rodzajem klubu, który zrzesza miłośników tej konkretnej muzyki. David Goloshchekin wdraża oparte na wielu twórczych projektów instytucji, które znacznie wzbogacają życie kulturalne stolicy północnego. Filharmonia dziś jest częścią małym gronie najlepszych światowych stowarzyszeń jazzowych tu grać o honor jest uważany za największe gwiazdy jazzu.

David Goloshchekin – założyciel Filharmonii

Rosyjski jazzowy świat nie można sobie wyobrazić bez unikalnej muzyk, multiinstrumentalista David Goloshekin. Zainteresował się jazzem już 15 lat, podczas gdy w muzyce szkoła studia w konserwatorium w Leningradzie, jest on zbliża się do kręgu Petersburg jazzmanów. A w 17 lat pracował w towarzystwie turystycznej. W swojej biografii artystycznej było dużo ciekawy i niepowtarzalny. Pracował w znanych orkiestr Vikhareva Yu, E. Rosnerów i I. Weinstein. Goloshchekin posiada fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, saksofon i flugelhorn. W 1968 roku stworzył zespół muzyki jazzowej, która nadal pracuje. Z zespołem muzyk Podróżowałem po całym świecie. Miał okazję wystąpić razem z Duke Ellington, Wynton Marzales, Dizzy Gillespie, Paquito D'Rivera, Eddi Gomesom i wielu innych znanych jazzmanów. W 1989 roku, dzięki Goloshekin wysiłki pojawiła Jazz Philharmonic Hall (St. Petersburg), wyjątkowe miejsce, które jest uważane za jeden z wielu elitarnych miejscach na świecie. Dziś Filharmonii stał się głównym miejscem wykonywania zespołu muzyki jazzowej, jak również miejsce dla realizacji wielu twórczych projektów jazzowych.

zbiorowy

Filharmonia jazz został stworzony jako jedność ludzi o podobnych poglądach. Trzon zespołu uczynił muzycy Ensemble i jazz maestro D. Goloshchekin. Jako niezależny twórczych czynów jednostkowych i solisty zespołu – Elvira Trafova. Pracowała przez wiele lat w drużynie Goloshekin i ma swój zespół, który zawiera pianista, saksofonista Petr Kornev Cyril Bubyakin Wiktor Sherbin (Kongo) i Stanislav Streltsov (perkusja). Każdy z tych muzyków, również mają swoje własne projekty muzyczne i zespoły. Jazz Philharmonic jest również „native” platforma dla takich znanych jazzmanów Rosji jako Gasan Bagirow, G. Holsztynie i jego „saksofonów Petersburga,” Michaił Kostyushkin Vladimir Lytkin Andrei Ryabov, klub jazzowy „Kvadrat”, a także wielu młodych muzycy.

plakat

Repertuar Jazz Philharmonic jest zbudowany w taki sposób, aby uczestnicy mogli pamiętać klasyków, jak również do zapoznania się z nowymi dzieł i artystów. Plakat obejmuje grupy i wykonawców koncertów „rezydent” Philharmonic, a także duży program krajoznawczy. Dla uczniów duże zainteresowanie w różnych kombinacjach muzyków dostarczenie nowej interpretacji i brzmienia klasycznych kompozycji jazzowych. W plakat zawsze są nowe programy tworzone urodzin największymi muzykami jazzowymi, programy tematyczne. Repertuar Filharmonii prawie nigdy się nie powtarza, pozwala codziennie słuchać różnorodnej muzyki jazzowej na żywo. Koncerty są zawsze odrobinę improwizacji, bez których ta muzyka nie jest możliwe.

filharmonia

Jazz Philharmonic Hall, znajduje się pod adresem:. SPb, Itd Kraj, 27, stworzyliśmy unikalne środowisko do słuchania tej niezwykłej muzyki. Początkowo D. Goloshchekin chciał stworzyć klub z podobnie myślącymi, gdzie uczniowie czują, że są uczestnikami akcji scenicznej. Instytucja z dwóch pomieszczeń: duży „Jazz Philharmonic Hall” i mały „Ellington Hall”. Great Hall Jazz Philharmonic pojemność 180 miejsc. Studenci są zakwaterowani w przytulne stoły, mogą wypić drinka w barze i przekąski w pokoju znajduje się obszar do tańca. Ale atmosfera nie jest restauracja, ale to jest klub. Filharmonia tworzy specjalny, duchowe środowisko, w którym ludzie odpocząć, słuchając dobrej muzyki. W programie koncertu składa się z dwóch lub trzech oddziałów. Ellingtonovsky sala może pomieścić 45 osób, sala jest komora gdzie widzowie są umieszczane na kanapach lub przy stolikach. Wykazywał również wystawę przedmiotów z historii jazzu. Niewielki rozmiar pomieszczenia tworzy szczególną atmosferę, dźwięk muzyki kameralnej oraz ścisłej współpracy z muzykami jazzowymi – to nieopisane uczucie intymności, która jest wzmocniona przez wysokiej jakości muzyki.

Program wycieczek

Petersburg Philharmonic jazz muzyka stworzona Davidom Goloschekinym mocno do sądu było zaprosić zasłużonych muzyków. W historii prawie 30-letniej hali jest w stanie wykonać niemal wszystkich gwiazd jazzowych świata. Oprócz klasycznego jazzu, Goloshchekin często organizuje różne niespodzianki dla publiczności. Na przykład, może zaprosić Wiaczesław Polunin i jego „Litsedeyami” rozmawiać z Leningrad Dixieland. Również David Semenovich stale rozszerza horyzonty publiczności Petersburgu, zapraszając najnowszych zespołów z różnych krajów: Kuby, Hiszpanii, Łotwy, USA, Izraelu. Maestro Goloshchekin również poszukiwania ciągle zajęty dla młodych talentów w Rosji, która przewiduje również możliwość wykonywania na scenie Filharmonii.

projekty

Przez lata swojego istnienia, Petersburg Philharmonic Jazz sprzedaje kilka projektów muzycznych globalnych. Należą do nich: konkurs młodych wykonawców jazzu "Jesień Marathon" koncert "Jazz edukacyjna – dzieci" i Jazz Festival "White Night Swing" Christmas Jazz Festival. Wszystkie te projekty mają na celu propagowanie muzyki jazzowej w Rosji, na kształtowanie kultury jazzowej wśród młodszego pokolenia. Projekt „Jazz – dzieci„był pierwszym w historii Filharmonii. W ramach niego dwa razy w miesiącu istnieją specjalne programy dla dzieci, gdzie zapoznają się z stylów i trendów jazzu, poznać historię i dźwięki różnych instrumentów muzycznych, słuchania klasycznych kawałków jazzowych. Koncert z udziałem najlepszych i najstarszych grup jazzowych i muzyków z Petersburga. Oprócz stałych, projektów wieloletnich, Filharmonia prowadzi szeroką gamę wydarzeń i działań.

„Jesień Marathon”

Ponad 20 lat roczna Jazz Philharmonic Davida Goloschekina posiada konkurs dla młodych muzyków jazzowych. Celem imprezy – znalezienie i wspieranie początkujących jazzmanów. Konkurs odbywa się w dwóch turach, a jury są najbardziej znanych przedstawicieli jazzu w Petersburgu. Zwycięzca otrzyma nagrodę – możliwość wykonywania na scenie Filharmonii w miesiącu przez cały rok, a także wziąć udział w festiwalu muzyki jazzowej. Konkurencja oferuje przyjazną, niemal rodzinną atmosferę. Jury ocenia nie tylko wykonawców, ale także dać im rady, a czasem także włączone w proces podejmowania muzycznego. Wśród laureatów konkursu Dziś wielu znanych, a nawet znani jazzmani, wśród nich Gasan Bagirov, Cyril Bubyakin, Victoria Urusova Maxim Niekrasow. Wiele z nich już zaznajomić „mieszkańcy” Filharmonia.

„Swing białej nocy”

20 lat z rzędu w czerwcu Jazz Philharmonic posiada unikalny festiwal jazzowy. Ta strona zbiera nie tylko dużo studentów i miłośników jazzu, ale także muzyków z całego świata. Czują się zaszczycony mówić w tym przypadku. Festiwal jest zawsze wydajność klasycznych standardów jazzowych i nowych, oryginalnych kompozycji. Festiwal zawsze wykonać dobrze znanych muzyków jazzowych Piotrogrodzie prowadzone przez Davida Goloshchekin. Maestro jest zawsze przygotowuje kilka niespodzianek dla publiczności: może to być unikalne wykonawców gościnnych, nietypowych gości i kolorowe jam sessions. Większość programu polega na występy młodych artystów, więc słuchacze Festiwal – okazją do uczenia się nowych nazwisk w świecie jazzu.

opinie słuchaczy

Przez lata Jazz Philharmonic, przeglądy, które są pełne z najbardziej entuzjastycznych epitetów, biegnie dla przyjemności i edukacji swoich uczniów. Reakcje gości Filharmonia zawsze obchodził szczególną atmosferę tego miejsca. Słuchacz nie jest tylko gościem, a „partnerem” akcja muzyczna, czuje się zaangażowany w elitarnym gronie petersburskich jazzmanów. W Filharmonii opracowała liczne grono stałych gości, którzy nie są już tylko cieszyć jazz, ale dobrze zorientowani w nim i poczuć wszystkie niuanse przedstawień. Jeśli chcesz, aby zanurzyć się w tej nieopisanej atmosferze przyjść na adres: Petersburg, Prospect. Kraj, d. 27.