810 Shares 4542 views

Co jest pochlebstwo, i jak wytłumaczyć zachowanie człowieka z psychologicznego punktu widzenia,

Co jest pochlebstwo? Czy wiesz jak schlebiać, iw jakim celu to robią? Załóżmy filozofować trochę i zanurzyć się w świecie psychologii.


Co jest pochlebstwo? „Pochlebstwo – werbalne wódki” – powiedział legendarny Koko Shanel. I to jest rzeczywiście prawda. W wyjaśniającym słownika Dahl stwierdził, że pochlebstwa – to nieszczere zatwierdzenie w celu osiągnięcia wyznaczonych celów. Myślę, że każdy wie o tym, ale wiem, jak rozpoznać pochlebstwa, nie mylić go ze szczerym uznaniu swoich zasług? Nie? A wiesz dlaczego? Przyczyna leży w naszej psychologii. Pozwólcie mi wyjaśnić.

Pomyśl o podstawowej wiedzy z ekonomii hierarchii Maslowa, w którym wszystkie ludzkie potrzeby, w zależności od ich znaczenia. niezwykle ważne dla nas:

  • potrzeby fizjologiczne ;
  • bezpieczeństwa;
  • przynależności i miłości;
  • szacunek;
  • wiedza;
  • Potrzeby estetyczne ;
  • samorealizacji.

Większość zwykli ludzie mogą łatwo dotrzeć wszystkie elementy z wyjątkiem ostatniego. Jednak aby w pełni zrealizować swój potencjał, trzeba zrobić wystarczająco dużo wysiłku i cierpliwości, że siła nie jest dla wszystkich.

Jeśli – nie uznawane przez wszystkie tożsamości i charakteru wymagań swego, nasza podświadomość znajdzie sposób: zaczynamy oferować swoje znaczenie jeśli chodzi o nasze sumienie dyktuje. Tutaj wchodzi w grę pochlebstwa. Moim zdaniem, doskonale wyrażone w tej kwestii, Jean-Baptiste Moliere, w swoim dziele „Skąpiec”, „Ponieważ nie ma innych środków, winy nie jest ten, który schlebia, a kto chce być zaszczycony.”

To po raz kolejny potwierdza tezę, że czasami nawet szorstki pochlebstwo działa cuda w komunikowaniu się z ludźmi, którzy są tak spragnieni uznania, że gotów był zaniedbać ostrzeżenia wewnętrzny głos mówi o nieszczerości. Więc co to pochlebstwo – złe czy dobre?

Pochlebstwo – jest to tani pochwała, innymi słowy, mówiąc głośno, że myśli o sobie partnera.

Co robi pochlebstwa w światowym procesie decyzyjnym?

Deyl Karnegi, Sigmund Freud, i innych znanych psychologów dowiodły, że jedynym sposobem, aby przekonać kogoś do zrobienia czegoś – jest, aby dać mu możliwość chcesz to zrobić. I najbardziej skuteczny sposób – sprytny pochlebstwo.

Dokumenty historyczne wskazują, że wszyscy wielcy władcy byli podatni na pochlebstwa, a tym samym błędne poczucie historii tworzy daleko są. Jako przykład, chcę przynieść królowej Wiktorii, ostatni przedstawiciel dynastii Hanowerze. Podczas niej panować ogromny wpływ na jego decyzje świadczonych Disraeli, który był najbardziej wykwintne pochlebca trakcie istnienia Imperium Brytyjskiego.

Nie jestem w żaden sposób zachęcamy do praktykowania pochlebstwa w życiu codziennym. Wręcz przeciwnie, to nie jest pożądane. Co jest pochlebstwo? To fałszywy, który, podobnie jak fałszywych pieniędzy lub dzieł sztuki, nigdy nie doprowadzi cię na dobre. Przewiduję zdanie: „Co jest do zrobienia?” To proste, i znowu jest wynikiem ludzkiej psychologii.

Człowiek 95% swego czasu zajętej myśli o sobie. Powinno być trochę roztargniony, i łatwo można rozważyć w swoich pozytywnych cech rozmówca godne podziwu. Krępuj się mówić o nich ze swojej strony, że jest to szczere uznanie jego osobowości, udało się w niektórych obszarach.

Proszę przeczytać te myśli, wy sami doszli do wniosku, że takie pochlebstwo i czy go używać? A może, mimo wszystko, aby spróbować zobaczyć coś dobrego w was ciekawych ludzi?