499 Shares 2987 views

Przysiady z ciężarkami: Korzyści i cechy wdrożenia technologii

Każda dziewczyna marzy o zaokrąglonych pośladków dokręcone, która będzie nosić żadnych ciasną odzież. I masz prawdopodobnie słyszał, że przysiady z ciężarkami lub hantle gwarantują dobry wynik. Ale, niestety, nie każdy wie, ile prawidłowo wykonywać ćwiczenia z ciężarami. Nawet prosty przysadzisty powinny być wykonane starannie, techniki obserwacji. W przeciwnym razie, można zranić i poważnie rannych.


Rodzaje przysiady z ciężarkami

Przysiady z ciężarkami, lub jak są one nazywane kubki przysiady – wszechstronny ćwiczenia. Nadaje się zarówno dla początkujących sportowców, jak i profesjonalistów. Jest to o wiele łatwiejsze niż podobna szerokości. Istnieje kilka rodzajów przysiadów:

  • Classic – obciążniki na bokach lub wokół ramion.
  • Z muszli między jego nogami.
  • Przód – ciężar na klatce piersiowej.

W zależności od ćwiczeń wypracowane różne grupy mięśni. Ci więc, zanim zdecydujesz, jaki rodzaj przysiady z ciężarkami robić, myśleć nad tym, co chcesz pracować.

Które mięśnie są zaangażowane?

Najbardziej przydatna rzecz robić przysiady z ciężarkami dla dziewczynek, które marzą o stabilnej i napięty tyłek. Po tym wszystkim, mięśnie pośladkowe najbardziej aktywnie działa w tym ćwiczeniu. Ale nie jest to wszystko takie proste. W zależności od lokalizacji, ciężarkami lub hantle dużym obciążeniu na określonych grup mięśniowych. I ich pośladki trzech: duże, średnie i małe.

Pierwszym z nich jest odpowiedzialny za kwoty. Przedstawia ona kształt i rozmiar najsmaczniejsze części ciała. Średnie i małe mięśnie pośladków pracują głównie w nogach uprowadzenia do boku. Są one odpowiedzialne za spryt kapłanów. Jak widać, trzeba trenować je równie dobrze. W przeciwnym razie nie będzie widać piękną figurę. Oprócz mięśni pośladkowych podczas przysiady z ciężarkami i wykonywać swoje biceps, triceps, mięsień czworogłowy uda i mięśnie pleców. Poprzez wykonywanie tych ćwiczeń, upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: osioł napina i wzmacnia plecy.

Squat technika

Dla każdego gatunku ma własną technikę squat. Jeśli zastosujemy się do wszystkich zasad, ćwiczenie bardzo szybko przynieść rezultaty. Ale konieczne jest popełnić błąd, a może być rannych do końca życia. Dlatego, aby wykonywać przysiady z ciężarkami niezbędnych do rozpoczęcia pod nadzorem instruktora lub doświadczonego fitnessista. Ona przysiady technika jest bardzo prosta. Najważniejsze jest, aby monitorować pozycję ciała. Plecy powinny być proste, stopy umieszczone ramię szerokości od siebie i kolana lekko ugięte.

Podczas przysiadów muszą być maksymalnie przechylona lekko cofniętym pośladki czuć napięcie z tyłu ud. W żadnym wypadku nie zmniejszają ostrze. Klatka piersiowa powinna być prosta. Uważaj na kolanach. Muszą być równo z linią skarpetek. Jeśli kolana są obok, to sprzęt do ćwiczeń jest uszkodzony – istnieje ryzyko zranienia stawów. Ważne jest również, że pięta nie jest ustalona na podłodze, w przeciwnym razie istnieje ryzyko utraty równowagi.

W zależności od rodzaju przysiady inny sposób do uchwycenia powłoki:

  1. Klasyczne przysiady można zrobić z jednym lub dwoma ciężarkami. Jeżeli w trakcie wykonywania użyć jeden pocisk, a następnie umieścić go na trapezie i trzymać obiema rękami. Z dwoma ciężarkami, rzeczy są nieco inne. Muszą odpocząć w dolnej części ramion. Z tej pozycji można również wykonywać przysiady z ciężarkami nad głową, które pomogą wzmocnić mięśnie ramion.
  2. Przysiady z ciężarkami między nogami – jest skutecznym sposobem, aby pompować głębokie mięśnie pośladków, pleców i tył ud. Pocisk w tym przypadku musi być przyjmowany z obu rąk. Najlepiej jest korzystać z ławki lub platformy, na których jest wygodny stojak do przysiadu był najbardziej głębokie.
  3. przysiady przednie. Są one najbardziej skomplikowane ze wszystkich. To wymaga dużo skupienia, umiejętności i siły. Waga w tym przypadku jest utrzymywany przed nim tak blisko ciała na wysokości klatki piersiowej.

Zastosowanie przysiadów

Oprócz bezpośrednich korzyści, przysiady z ciężarkami na pośladkach ma inne zalety. Przede wszystkim warto zauważyć poprawę ogólnej sprawności fizycznej. Rzeczywiście, podczas tego ćwiczenia pracuje prawie każdy mięsień, w tym prasy. Dzienna wydajność przysiady pomagają wypracować obszary problemowe, zwiększyć wytrzymałość i siłę zyski. To daje odwagę. Nawet jeśli nie wykonywać bez pogorszenia efekt będzie. Najważniejsze, aby umieścić technikę, a następnie poddać się przysiady z ciężarkami dwóch lub jednej, jak chcesz. Co ciekawe, przysiad z pogarszającą wpływ na hormony. Przyczyniają się one do rozwoju testosteronu – hormonu wzrostu mięśni.

przysiady szkód

Korzyści z przysiady z ciężarkami jest niezaprzeczalna. Ale czasami to ćwiczenie może zranić. Na przykład, jeśli masz przeciwwskazania medyczne do obciążenia stawów kolanowych, pleców lub innych części ciała odpowiedzialnej za dystrybucję obciążenia dla przysiadu, należy skonsultować się ze specjalistą. Być może trzeba będzie zrezygnować z tego zadania w ogóle lub, aby wybrać optymalne obciążenie, tak aby nie zranić. I oczywiście, z naruszeniem uszkodzenia sprzętu do stawów i mięśni po prostu kolosalne. Nieprawidłowy rozkład obciążenia, ostre wstrząsy i szarpnięcia są w stanie udzielić Ci żadnych rodzaj uszkodzenia od skręcenia i szczepów do poważnych złamań. Dlatego lepiej umieścić technikę kucki pod nadzorem instruktora.

zalecenia

Pamiętaj, aby rozgrzać i rozciągnąć nasze mięśnie, przed rozpoczęciem ćwiczeń z ciężarami. Należy zwrócić szczególną uwagę na kolanach i stopach. Trzymaj plecy prosto, nie chwiać. A wszystkie ruchy są wykonywane bez szarpnięć. Kontrolować prasę. To musi być stresujące. To nie tylko zacisnąć mięśnie brzucha, ale dodatkowo wspierać kręgosłup podczas pracy z pocisku.

Oddychać prawidłowo. Utrzymać nawet oddychanie pomoże dokonać większej liczby przysiadów. Jeśli podczas ćwiczeń można zauważyć, ból lub kryzysu w stawach, należy sprawdzić, czy przysiad jest wykonywana prawidłowo. Jeśli technika jest wszystko w porządku, warto złożyć wizytę u lekarza. Podczas pracy z większą wagę należy użyć specjalnego pasa i zablokować kolana.