739 Shares 1435 views

Morgue – skrót lub całe słowo?

Oczywiście, słowo „kostnica” nie jest najbardziej przyjemny pod względem jego znaczenia. Jednakże, ma ciekawą historię wyglądzie, bardzo często pojawia się w dziełach kultury popularnej. Ci, którzy jeszcze śmie wiedzieć więcej na temat tego słowa (lub akronim?), Starają się ją rozwinąć „na półkach”.


Skrót „Morgue”

Określenie „kostnica” nazywa się specjalny budynek lub pomieszczenie w instytucji sądowych, w których identyfikacja, przechowywanie, otwieranie i późniejsze dostarczenie zwłok do pochówku.

Słowo „kostnica” – nieformalne, używane tylko w mowie specjalistów. W slangu Patologów „kostnicy” – skrót, który oznacza „miejsce ostatecznej rejestracji obywateli”. Oficjalne dokumenty medyczne, takie rastolkovaniya nie. Ponadto nie występują, a samo słowo. Podczas autopsji procedura szpitale zmarłego odbywa się w tanatologiczny pokoi (pośmiertnych), badania lekarskie w instytucjach sądowych zwłok.

Stąd kostnice są z dwóch odmian. Ci, których badania zgonów z powodu chorób zwanych pathoanatomical. I te, w których prowadzone jest badanie zmarła gwałtowną śmiercią (lub przynajmniej mieć pewne podejrzenia, że, na przykład, skarga o zmarłych krewnych złego traktowania), niezidentyfikowanych ciał, o których mowa w kryminalistycznych.

Historia pojęcia

Kostnica – skrót lub słowo o francuskim pochodzeniu. W dialekcie Langwedocji w Morga językowej (kostnica) nic nie znaczy jako „osoba”, „indywidualnego miejscu wystawy.” Ale co to ma wspólnego pathoanatomical hal?

Więc pokój był nazywany we francuskich więzieniach, w wyniku czego w nowych więźniów. Zgodnie z utrwalonym w taki sposób, aby nie kolidować z ochroną zaglądając w twarze skazanej tak długo, jak obraz jest drukowany skazany w pamięci jak na zdjęciu. kostnica wtedy bardziej wszechstronny. Dział wręcz ułożone zwłok nieznanych przechodniom mógł ich zobaczyć, a jeśli już, to w celu identyfikacji.

Pierwszy taki pogrzebowy pojawił się w 1604 roku w Grand-Chatelet, miał nawet swoją nazwę: Basse-Geôle. Ciała przemywa się i umieszcza w piwnicy w jakiś sposób zapobiegania rozkładowi. Powyżej podziemnej kostnicy były szeroko otwarte okno – dla procedury identyfikacji. Wszystko to trudny obiekt został zorganizowany przez sióstr szpitalnych Zakonu św Katarzyny.

Ta kostnica (skrót nowoczesność do niego nie pasuje wtedy) trwała do 1804 roku. Potem zdecydował się urządzenie bardziej humanitarny.

Kostnica w Rosji

Od wieków XV-XVII. na terytorium Moskiewskiego panował klimat małej epoki lodowcowej, w zimie bardzo trudno było pochować zmarłego – głębokie warstwy śniegu, zamrożone, twarde jak kamień, ziemia. Nie myte zmarłych jest pokryte białym obrusem, buty w czerwonych butach i wzięto do Bozhedom. dom Boży – pokój, który został zbudowany na zewnątrz osady, kostnica (skrót od czasu też nie odzwierciedla istotę it) do pewnego stopnia. Tu i zamarł na stałe zwłok po prostu ułożone jedna na drugiej. Na wiosnę, kiedy ziemia zaczęła się odwilż, krewni Bozhedomov pobrane z ciała zmarłego i zdradził swoją ziemię.

Pracować w kostnicy

W nowoczesnych hal patologicznych zmarły ciała są przechowywane w szczególnych komorach w temperaturze 2 ° C. Taka regulacja temperatury zapobiega szybki rozwój procesu rozkładu. Osobiste i ubrania zmarłego lub zmarłych znajdują się w pomieszczeniu magazynowym w tym samym stanie, w jakim przybył tanatologiczny biurze. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok i ustalenia przyczyny śmierci późnych rzeczy są wykorzystywane, a ciało jest podana do krewnych do kremacji lub pogrzebu.

Tak więc, „kostnica” – skrót od słowa i cały czas, ale używane tylko w konkretnej rozmowy.