623 Shares 1029 views

Opona do jazdy terenowej. Rodzaje opon do SUV-ów

SUV-y – to dość powszechny typ pojazdu, który jest używany na całym świecie. Teraz są one tak popularne, że kupują nie tylko być używany zgodnie z jego przeznaczeniem, to znaczy iść na drodze, ale także łatwo podróżować z nimi w mieście lub na autostradach. Ale w tym samym czasie na pewno trzeba wiedzieć, że opony SUV różnią się od normalnych. Więc trzeba je dobrze zrozumieć, nie mylić. Jeśli autobus off-road był jeden, to byłoby bardzo proste, ale tak nie jest. Istnieją cztery rodzaje opon, które mogą być wprowadzone do SUV. Każdy z tych typów jest inny od pozostałych jego parametrów, a także powołania.


podróż

Dziwne, jak może się wydawać, opony do samochodów terenowych i może być przeznaczony do drogi. To, oczywiście, mówić o tych, którzy są wprowadzane do SUV-ów wykorzystywanych w mieście. Opony te spłaszczone figurę, a także znacznie zmniejszyć bloki bieżnika. Wszystko to może znacząco obniżyć poziom hałasu generowanego przez samochód, co jest bardzo ważne w środowiskach miejskich, jak również w celu zmniejszenia drgań, które nieuchronnie powstać w dużej figury. Jak wiecie, taka opcja wykorzystywane przez tych, którzy kupują sobie SUV, aby przekształcić go w normalnym samochodzie i jeździć na nim do pracy, zakupy i tak dalej. Oczywiście, aby każdy sam, ale mimo wszystko z zewnątrz wygląda nieco bluźniercze. Jednakże, nie jest to tylko opona off-road, dla których może być zaskoczony przez jego powołania.

autostrad

Wydawać by się mogło, opony do samochodów terenowych musi być ogromne, imponujące, ciężkie. Ale nic z tego nie obserwuje się w obecnym rozwiązaniu, ponieważ praktycznie nie różni się od poprzedniej. Fakt, że na autostradzie opon, nadal nie będzie w stanie wyjść o zwalczaniu terenu, jak to czasami kończy się bardzo źle. Z tych opon trzeba trzymać do granic miasta. Możliwe jest również dla nich podróżować i długie autostrady i drogi. Dlatego jest dla nich, a te opony są używane. Ale jak to możliwe? Nie jest to możliwe, aby znaleźć opona letnia do samochodów terenowych, które można umieścić na swoim SUV?

uniwersalny

Jeśli już zaczął myśleć, że w zestawie nie opony, które naprawdę są przeznaczone do jazdy terenowej, byłeś w błędzie. Że powszechny opony. Jak można już powiedzieć z nazwy, nie są one tylko do jazdy off-road. Przeciwnie, jest to wariant pośredniego, a także zmniejszenie AT i twierdzi, że oznacza to, typ opony. Stoi jako terenu wszystkim, co oznacza „wszystkie rodzaje terenu.” W związku z tym w tych opon, można jeździć w mieście i na autostradzie, i cross country. Naturalnie, wzór bieżnika tu będzie znacznie większy, aby umożliwić Ci poruszania się po drogach. Ale nie należy się spodziewać, że będzie w stanie prowadzić tak w ekstremalnych warunkach, ponieważ wszystkie takie same, te opony nie są tak zaostrzone go na nierównym terenie, bo trzeba więcej, więc wygodnie przeniósł się na gładkich drogach asfaltowych. Ale jak, a potem szukać opony SUV off-road?

błoto

Cóż, jeśli czekali na tej opony, zaprojektowane specjalnie do transportu ciężkiego i niebezpiecznego terenu, opony błoto – to jest dokładnie to, czego szukasz. Są one określane jako MT, co oznacza Mud terrain. Jeśli posiadasz podstawową wiedzę o języku angielskim, to nie będzie trudno się domyślić, że to znaczy „błoto terenu”. Jaka jest różnica tych opon? Po pierwsze, są one znacznie większe rozmiary. Po drugie, są one znacznie silniejsze, że jest w stanie wytrzymać duże obciążenia. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo i drożność terenu. I oczywiście, trzeba zwrócić uwagę na wzór bieżnika. Duża część agresywnej rysunku – wszystko to pozwala na swobodne poruszanie się przez błoto, kamienie i tak dalej, nie martwiąc się, że Twój samochód utknie. To, co jest najbardziej realne opony do samochodu terenowego, który wygląda bardzo imponująco. Ale musisz zrozumieć, że drogi do jazdy na nich jest bardzo niewygodne. Urządzenie będzie się zapytać jak najszybciej z drogi na trudnym terenie, bo tylko tam można poczuć się komfortowo.

Przykład „Niwa”

Jeden z najbardziej znanych rosyjskiego SUV jest „Pole”. To będzie w stanie przetransportować cię na każdym terenie. Ale do tego trzeba najpierw wybrać opony na „pole” off-road, więc oni byli najbardziej odpowiednie. Oczywiście najważniejszy warunek – jest to duży występy boczne bieżnika i maksymalną miękkość, aby móc realizować „przynęty”. Ściśle rzecz biorąc, od możliwości budżetowych najlepszy domowy model I-569, ale jeśli chcesz coś bardziej imponujące, to najlepiej wybrać „Goodrich”, takich jak BFGoodrich Mud Terrain-T / A KM2. Te opony na „pole” offroad na pewno będziesz zadowolony.