739 Shares 2061 views

Olej z ostropestu i jego unikalne właściwości

Oset, oset zwane u ludzi, znanego leku przez dłuższy czas i jest szeroko stosowany w kosmetyce i farmaceutyków. Najcenniejsza preparat oset – Olej stosowany doustnie lub miejscowo.


Olej z nasion ostu wytworzonych w procesie na zimno ze względu na wyjątkową składu i szeroki zakres właściwości lecznicze, to cenne produktem spożywczym, że są długie, od wielu zastosowań w medycynie alternatywnej w wielu krajach, ale jest również skuteczny naturalnych kosmetycznych.

Skład chemiczny olej

Olej z ostu jest stosunkowo bogaty w rozpuszczalne w tłuszczach witaminy D, A, E, K, K i grupy B. Jest to przydatne w jego skład chlorofilu, karotenoidów i tokoferoli. Ponadto olej zawiera następujące pierwiastki śladowe: cynk, jod, potas, miedź, magnez, wanad, glin, selen, wapń, bor, mangan, chrom, żelazo; Wielonienasycone kwasy tłuszczowe, kwas linolowy, kwas oleinowy , kwas palmitynowy, stearynowy, arachidowy, behenowy; Biologicznie aktywne składniki: flawonoidy (kvartsetin) silnym wątrobę sylimaryny (unikalny zestaw z najsilniejszych naturalnych przeciwutleniaczy flavolignans-: sylibininy sylikrystyny, sylidianiny, neogidrokarpina, etc …).

olej Thistle: właściwości i zastosowania

olej z ostu ma przeciwmiażdżycowe, anty-epithelialized, gojenie się ran, przeciwwrzodowe, immunomodulujące, działanie antybakteryjne, środki przeczyszczające, choleretic, przeciwbólowe, przeciwuczuleniowe działanie, ponieważ jest silnym chroniące wątrobę i dezintoksikatorom zapobiegania absorpcji substancji toksycznych i związki, które wchodzą do ciała ludzkiego za pomocą wody lub pokarmu. Dlatego ostropestu, których właściwości właśnie wymienione, jest skuteczne wykorzystanie przez wieki, aby zapobiegać i leczyć wszelkiego rodzaju dolegliwości.

W ciągu ostatnich 2 tysiącach olej z ostu tradycyjnie stosowane do leczenia różnych chorób wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Zawierała sylimaryny chroni komórki wątroby przed szkodliwym działaniem wolnych rodników przyczynia się do odtworzenia komórek wątroby uszkodzonych przez wpływ alkoholu i toksyn poprawia detoksykacji wątroby, który jest skierowany do zobojętnienia i eliminowania szkodliwych substancji z organizmu, hamuje rozwój w żółciowego, wątroby i pęcherzyka żółciowego procesy zapalne, zwiększa oddzielanie żółci i żółci, polepsza procesy przemiany materii w wątrobie.

W związku z tym olej jest stosowany w profilaktyce i kompleksowe leczenie zapalenia dróg żółciowych, zapalenie wątroby, holetsistoholangita, marskość wątroby, kamicy żółciowej tłuszczowe zwyrodnienie wątroby (i związane z nadmiernym spożywaniem alkoholu lub cukrzycy, włącznie), toksyczne uszkodzenie wątroby (w wyniku ekspozycji na alkohol naturalne lub syntetyczne, toksyny i metali ciężkich z długotrwałego stosowania leków).

Ponadto, przy stałym oleju jedzenia ostro znacznie poprawia trawienie i korzystne działanie na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Dlatego olej jest często używany do zapobiegania i leczenia wrzodu trawiennego, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody żołądka lub dwunastnicy, jelit, zapalenie jelita grubego i zaparcia.

Przydatne ostu i olej w schorzeniach gardła, nosa, ucha i jamy ustnej. Często w praktyce stomatologicznej jest stosowany w kompleksowym leczeniu zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenia przyzębia, przyzębia i do sprawnego i szybkiego gojenia ran pooperacyjnych dnia. Jeśli krwawienie dziąseł, opuchlizna oraz ból w jamie ustnej, dziąseł kieszenie ułatwiają ropienie aplikacja z ostu oleju. A aplikacje te są bardzo przydatne w bólu gardła (zapalenie migdałków, zapalenie gardła, itp), w zanikowego zapalenia błony śluzowej nosa – donosowej aplikacji.

To niesamowite narzędzie poprawy działania i naczyń i serca, jak olej jest bogaty w substancje korzystny wpływ na naczynia krwionośne i serce. Złożony z tych substancji przyczyniają się do zmniejszenia krwi cholesterolu, zmniejszenie ciśnienia krwi, wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych w elastyczność, zmniejszają ryzyko tworzenia się skrzepów, utrzymują normalną krzepliwości krwi, eliminuje skurcz naczyń krwionośnych, zapobiega powstawaniu blaszek miażdżycowych. pierwiastków śladowych i witamin są dostępne w oleju, zapewniają dobre naczynia zabezpieczających oraz serce z zapaleniem i szkodliwe działanie wolnych rodników i pomaga mięsień sercowy. Oleje użyteczne w diecie podawanej do profilaktyki i złożonego do leczenia nadciśnienia, miażdżycy tętnic, żylaki, niedokrwienie, jak również skuteczne zabezpieczenie przed naturalne udaru i zawału serca.

Olej z ostu – doskonałym dodatkiem do leczenia chorób ginekologicznych i patologii. Ze względu na gojenie się ran, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne oleju jest często używany jako dopochwowym zastosowania skomplikowanej obróbki nadżerek, endotservita, zapalenie pochwy, zanikowego zapalenia pochwy, typowym dla menopauzy i innych zapalnych chorób żeńskich narządów płciowych. Podczas codziennych zastosowań z olejkiem tej rośliny jest już w dziesiątym dniu erozyjne powierzchni nabłonka zaczyna wdychać nowego nabłonka i wkrótce osłabła i nie w pełni wyleczyć.

Częste jest zastosowanie zewnętrznego oleju, jest przydatny w chorobach skóry i jej urazami. Mające właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwalergicznych, olej znacznie przyspiesza nabłonka tkanek skórnych podczas urazu lub choroby (skuteczność działania w gojeniu ran zatem nawet znacznie wyższe niż w znanym morza oleju rokitnika). Przy tym olej z ostu powszechnie znany jako skuteczne narzędzie w leczeniu ran, oparzeń termicznych i chemicznych, wysypki alergicznych lub pęknięć skóry, owrzodzeń troficznych, odleżyn, neurodermit, łuszczyca, wyprysk, nadmierne rogowacenie, trądzik, liszaja płaskiego. Olej nie powoduje pieczenie, nie przykleja się do rany szmatką bandaż, ale pomaga leczyć skórę bez powstawania nierównych blizn.

Przeciwwskazania

W osty olej ma przeciwwskazań i skutków ubocznych, jest to pożądane i farmaceutów do wielu krajów. Jeśli cierpisz na poważne choroby, a przed odbiorem funduszy potrzebnych, aby skonsultować się z lekarzem.

Dobre zdrowie!