798 Shares 8863 views

Co jest najbardziej ostra papryka?

Wielu ludzi, którzy preferują płonące przyprawy, kłócą się o to, co jest najbardziej ostra papryka? Wśród uważany jest za różnorodność gatunków tego warzywa jest najbardziej krytyczny w świecie czerwonej papryki chili (innymi słowy – ostra). Nazwa ta jest często stosowana do wszystkich odmian czerwonej papryki. Więc są odróżniane od średnich i slabozhguchimi papryki. Ostrość chili jest określana przez specjalny Scoville. Jest on wykonany zgodnie z obecności kapsaicyny papryka – spalanie substancji.

W wielu krajach, informacja pojawia się od czasu do czasu, że najbardziej interesującej wyjściowego pieprz. Ze względu na najnowsze wiadomości przyciąga szczególną uwagę następujące informacje.

1. W 2011 roku eksperci z meksykańskiego State University z siedzibą w Nowym Meksyku, ogłosiła, że większość ostra papryka na Ziemi – Trynidad Morugo Skorpiona. Eksperci odkryli, że ostrość pieprzu wielkości piłeczki golfowej był większy niż 1,2 MU Scoville i ostry niektórych przypadkach więcej niż 2 MU Ten pieprz rośnie na około. Trinidad, położone na Morzu Karaibskim w 2011 roku został oznaczony przez Księdze Rekordów Guinnessa jako najbardziej ostrą papryką na Ziemi. Z jego rosnąca potrzeba nosić odzież ochronną i aparat oddechowy. Ten pieprz jest praktycznie nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Jest on stosowany w produkcji farb, która malowania dna statków, co zapobiega gromadzeniu się na ich skorupiaków. Tylko pieprz stosować jako spray wypełniacz pieprzu. Jest komponentem rozdarcie gazu.

Ten przewyższył poprzedni rekordzista paprykę Naga Jolokia (Booth dzholokia), która została w Księdze Rekordów w 2007. Nawiasem mówiąc, owoce byłego rekordzisty stosowane do produkcji specjalnych granatów ręcznych. Ten pieprz jest naturalną hybrydą, która rośnie niemal wszędzie w Bangladeszu i okolicznych stanów Indii.

2. Ostatnio, grupa australijskich naukowców poprowadził ich zdaniem, najbardziej ostra papryka, rosnąca i przetwarzania, które jest niezbędne do korzystania z odzieży ochronnej, podobny do kombinezonów ochrony chemicznej. W uprawie warzyw w tym wielu pracowników obserwowaliśmy halucynacje, które spowodowały materiału pochodzącego z roślin. Ten pieprz jest nazwany Trinidad Scorpio Buteh, co oznacza, że jest blisko spokrewniony z meksykańskiego mistrza. Jego owoców 2,5 cm dał wynik 1,5 MU Scoville. Australijczycy przyniósł innych odmian papryki, które poprzednio były one uważane za rekord – Noga Viper, który ma zapisów w 1,38 MU Scoville.

3. Kolejny kandydat do tytułu papryki pochodzi w Anglii rodzaju „Infinity”. Vyvevshy jego hodowca twierdzi, że nowa odmiana jest lepsza od wszystkich znanych odmian z najostrzejszych chili. Ten pieprz otrzymuje się przez skrzyżowanie kilka najbardziej ostrych odmian. To nie może być stosowany w przemyśle spożywczym.

Wszystkie powyższe papryki są tak ostre, że Scoville nad nimi są jedynie gaz pieprzowy, a także siebie czystej kapsaicyny.

Świat jest również trwa debata o tym, co najlepiej gorącym sosem? Wśród wielu gorących sosów jednym z najbardziej palącym jest sos „Tabasco» (TABASCO). sos jest wytwarzany w 5 gatunków o różnych smakach i ostrość zmierzonych Scoville:

1. Najprostszym (600-1200 Skov). – tabasco zielona (zielona), ma smak lekko kwaśny (pieprzem Xalapa, ocet, wodę, skrobia kukurydziana, sól, środki konserwujące).

2. sos tabasco Garli pieprzu (1200-1800 Skov). Określane jako czosnku (przygotowane z trzech odmian czerwonej papryki, octu, czosnku, wody, soli).

3. Sos Tabasco Chipotl Pepper (1500-2500 Skov.) – jeden z najbardziej pysznych sosów na świecie (z wędzonego chipotle papryki, octu destylowanej, suszonego czosnku i cebuli, woda, sól, przyprawy, mieszanki zastrzeżonych „Tabasco”).

4. tabasco pieprzu (2500-5000 Skov). – najstarszych i najbardziej popularnym sos (z papryki chili, destylowanego octu, sól, pieprz).

5. najostrzej – tabasco Habanero (5000-7000 Skov.). On skomplikowany przepis (z pieprzem Abanero, ocet, cukier trzcinowy, sos tabasco, mango, sól, tamaryndowca, papaja, banany, pomidory, suszone czosnek i cebula, przyprawy, papryka tabasco).