295 Shares 4456 views

Pocisk balistyczny – narzędzie utrzymania globalnej równowagi sił

Międzykontynentalne pociski stała się poważnym czynnikiem stabilizującym w najbardziej krytycznych momentach zimnej wojny. Ich akceptacja do użytku na początku lat pięćdziesiątych wykluczyć możliwość niekontrolowanego bombardowania nuklearnego radzieckich miast i wojskowa ośrodków US Air Force.

Bomba atomowa w ZSRR nie było, ale nie było to poważny problem z jej dostarczenia do celu. Kopiowane do tupolewa G-29 nie ma już możliwości uderzenia, które różnią się nawet niektóre pięć lat temu, nowy model bombowców strategicznych dokonywanych w Stanach Zjednoczonych: B-47, B-50 … Trzeba było pilnie wyrównać równowagę sił. A tu w tzw zachodnich przywódców „wujka Joe” Stalina pojawił się jak z rękawa, nowy asa – rakiet balistycznych.

Jest to tak nagle? Nie, z pewnością nie przez przypadek, ale dzięki ciężkiej pracy Biura pod nadzorem SP Królowa. Oczywiście, wiele osiągnięć niemieckich naukowców i inżynierów zaangażowanych i dość pomyślnie, produkcja techniki rakietowej w czasie wojny były brane pod uwagę. Należy jednak pamiętać, że Amerykanie, materiały te również nie było mało, bardzo ogólny projektant Wernher von Braun mieszka w Stanach Zjednoczonych. Nie pomogło, pierwszy dalekiego zasięgu rakiet balistycznych powstał w ZSRR.

Zakres P1 był skromny – zaledwie 270 km, ale główną przeszkodą została pokonana, a po niej w Dniepropietrowsku „Pivdenmash”, a następnie w fabryce głośników nic z numerem 586, został wdrożony masową produkcję P1 i P2.

Pierwszy satelita i astronauta rozpoczęto w pojeździe orbicie, w którym podstawa – P7 międzykontynentalny pocisk balistyczny stanie pokonać dziewięć i pół kilometrów do celu i dostarczyć broń jądrową.

Następnie rozpoczął wyścig zbrojeń, który miał już wartość jest nie tylko możliwy zakres i Ciężar, a nawet równowartość TNT i mogli bezkarnie uderzyć lub z minimalnymi stratami. Balistyczny pocisk osiąga doskonałość, to rozszerza możliwości jej wdrożenia, mobilność, oraz liczbę wspólnych części głowicy.

Wraz ze wzrostem możliwości technicznych i technologicznych, zadania takie jak gładka zbliża się do celu i osią wzajemnie się bardziej skomplikowane, nie było systemu wczesnego ostrzegania dla pocisków, powodując pierwsze masowe uderzenie staje się problematyczne. Obie strony opracowały strategicznych rakiet, zapewniając gwarantowane odwetowego uderzenia nawet w przypadku całkowitego zniszczenia układu sterowania, a sama liczba arsenałów jądrowych umożliwia wielokrotne zniszczyć całe życie na naszej planecie.

Dziś, gdy Zimna Wojna była ponad problemów kraju w zakresie bezpieczeństwa pozostaje ostry, a pocisk balistyczny, niestety, nadal konieczne. Nowoczesna historia pokazuje, że kraje o dużych zasobów naturalnych, nie są w stanie się bronić, przeznaczone do smutnego losu. Rosja nadal poprawić i wzmocnić swoją tarczę nuklearną.

Zwykle pocisk balistyczny przejścia wzdłuż z góry określonego toru parabolicznego, co pozwala obliczyć ścieżkę z dużym prawdopodobieństwem, a zatem istnieje możliwość zniszczenia nośnika, na podejściu do celu. „Topol M” nie przewiduje prawdopodobnego wroga do nadziei na sukces, to jest w stanie przejść przez system obrony przeciwrakietowej w locie manewr, którego nie można przewidzieć, a następnie kładzie się na nowym kursie bojowym.