771 Shares 2416 views

Edematous syndrome: przyczyny, objawy i leczenie

Lista chorób, które próbują zaatakować kondycję współczesnego człowieka na ulicy, dość szeroki. Jeden z co najmniej niebezpieczne w pierwszej diagnozie jest zespół obrzękowe, przyczyny, które mogą być całkowicie różne. Ale jeśli się głębiej w problem, okazuje się, że nagromadzenie płynu w organizmie, często pojawia się w kontekście poważnych problemów zdrowotnych, które wymagają interwencji wykwalifikowanych lekarzy.


Co to jest zespół obrzęk?

Zgodnie z ta choroba jest zrozumiałe białka klastra płynu bogatego w kanałach pęcherzyków płucnych, pęcherzyków płucnych (śródmiąższowe) tkanki łącznej i oskrzeli. Przyczyną pęcznienia uważana za zwiększoną przepuszczalnością naczyń. W rezultacie wygląd takich klastrów może być surowicze wnęki zmniejszania wydajności i zwiększenia objętości tkanki.

Zespół obrzęk może również prowadzić do zmiany właściwości fizycznych narządów i tkanek, a także do zaburzeń ich funkcji.

W praktyce medycznej, wyróżnić dwa rodzaje obrzęku:

 • Uogólnione. Jest to częsty przejaw pozytywnego bilansu wodnego w organizmie.
 • Lokalnych, które są nagromadzenie płynu w organie site-specific lub tkanki.

W procesie diagnostyki edematous zespołem lekarzy przede wszystkim wyeliminować obrzęki (po naciśnięciu na skórze palca, nie pozostaje bez otworów). Na ogół, w celu dokładnego określenia stanu chorego stosuje wyniki analizy funkcji tarczycy i określenie szybkości tworzenia się obrzęku.

Jakie są objawy zespołu u dzieci?

Niestety, rodzice są czasem do czynienia z nieprzyjemnym faktem, jak gromadzenia się płynu w tkankach lub narządach ich dzieci. Najczęstszym powodem takiej diagnozy choroby nerek są wysokie.

Zespół edematous u dzieci jest często przejawia się wzrostem obrzęku bezpośrednio przed napełnieniem do tkanki śródmiąższowej mocno i nawet częściowo puste przestrzenie, takie jak opłucnej otrzewnej i mosznę. Fakt, że w niektórych obszarach do zbierania dużych ilości wodobrzusze, czasami znacznie komplikuje proces odpływu żylnego, co powoduje pacjenta rozwój niewydolności serca.

Obrzęk u dzieci może wystąpić również w wyniku uszkodzenia naczyń włosowatych, które w większości przypadków są spowodowane przez zapalenie nerek. W tym przypadku dziecko nie jest obrzęk powiek, a następnie w kostkach i przedniej powierzchni kolana. Jedną z cech tego zespołu są całkowicie normalne poziomy moczu i ciśnienia krwi.

W odniesieniu do niemowląt, można wykazać, że mają zespół obrzęk już w 3-4th dzień. Zazwyczaj w takich sytuacjach możliwe jest obserwowanie rozwoju tego powikłania w ciągu kilku dni, po którym nie zanika. Co do zasady, w obszarze, gdzie jest obrzęk, zauważalnie dziwną pieczęć na określonych częściach ciała, giperemirovannost, bladość lub błękit skóry. Każdy doświadczony neonatolog w identyfikacji takie znaki można jednoznacznie zidentyfikować zespół obrzęku u noworodków. Ogólnie można powiedzieć, że podobna choroba może prowadzić do poważnych powikłań. Z tego powodu ważne jest, że pierwsze kilka dni po urodzeniu, dziecko było pod stałym nadzorem lekarza.

Przyczyny zespołu obrzęku

Obrzęk może wystąpić na tle chorób kończyn dolnych, przejawów naczyniowych pewien wewnętrzny lub powikłań różnych patologii.

 1. Wzrost ciśnienia żylnego. Tutaj kluczową rolę w tworzeniu się obrzęków odgrywa uszkodzenie zastawek żylnych, skutki ostrej zakrzepicy żylnej, żylaków i żył kompresji z zewnątrz ze względu na rozwój nowotworów.
 2. Przewlekła niewydolność serca.
 3. Naruszenie drenażu limfatycznego. W tym przypadku, objawów takich jak zatkanie chłonnego filarial oddechowych, słoniowacizny z nawracającymi róży, pourazowego obrzęku limfatycznego, w których łączy się żylnego i limfatycznego niedrożności, jak traumatyczne lymphostasis.
 4. niewydolność nerek towarzyszy ostrego zapalenia nerek i zespół nerczycowy. To takich chorób jak układowy toczeń rumieniowaty, stwardnienie kłębuszków nerkowych, amyloidozy nerek, choroba Hodgkina, reumatoidalne zapalenie stawów, białaczki limfatycznej, nefropatia ciąży.
 5. Hipoproteinemii, który został opracowany z następujących powodów:
 • zaburzenia syntezy albumina;
 • utrata białka;
 • Procesy złe trawienie (zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki);
 • zespół nerczycowy;
 • Niedostateczne przyjmowanie białka (niewłaściwe pożywienia lub pozbawienie pożywienia);
 • Uszkodzony trawienia białka (wycięcie zmiany i jelito cienkie ściany, enteropatia glutenowa).

6. Mieszane obrzęk.

zespół cech puchlinowy

Ten typ obrzęku, w rzeczywistości, jest akumulacja płynu w jamie brzusznej. Słowo wodobrzusze jest ustawiony na „Bag”. Zespół edematous-puchlinowy najczęściej występuje u osób z marskością wątroby. Wydaje się, że choroba jest zwykle szybkie, ale proces jej dalszy rozwój może trwać okres dwóch tygodni do kilku miesięcy. Przyczyną nagłego pojawienia się obrzęku może być choroba, takie jak zatrucia, przejaw niewydolności wątroby z szoku i zespołu krwotocznego.

Zespół edematous-puchlinowy można zdefiniować za pomocą następujących funkcji:

 • duszność;
 • wzdęcia;
 • występowanie wzdęć.

Jeśli ilość płynu wysiękowego przekracza 20 litrów, a następnie pojawienie się innych objawów:

 • żyły przepuklina hemoroidalnego;
 • pachwinowa;
 • refluksu żołądkowo-przełykowego;
 • żyły szyjnej;
 • przepukliny pępkowej;
 • zwiększenie ciśnienia w żyle szyjnej;
 • Przemieszczenie membrany.

wydajny diagnoza

Jeden z najbardziej niezawodnych metod, dzięki którym można zidentyfikować zespół obrzęk – diagnostyce różnicowej. Jej istota sprowadza się do definicji z następujących czynników:

 • Obecność komórek atypowych (okres czasu mogą pojawić się w HCC i 22% w stosunku do zmian przerzutowych wątroby);
 • triglicerydów (uraz przepływu limfatycznego);
 • Amylaza (pomaga ustalić wodobrzusze komunikacji z nadciśnieniem wrotnym);
 • glukozy (określenie zespół obrzęk, różnicowaniu w tym przypadku działa z onkologiczną i perforacji wydrążonego korpusu);
 • bilirubiny (perforacja żółciowych);
 • Płyn puchlinowy kolor (mleczny, żółty, ciemnobrązowy, czerwony), i inne.

Biorąc pod uwagę fakt, że przyczyny zespół obrzęku może być zupełnie inna, niezwykle ważne jest, aby prawidłowo przeprowadzić diagnostykę różnicową.

Obrzęku spowodowanego chorobą nerek

Charakterystyczną cechą tego typu zespołem obrzęku jest jego szybki powstanie i rozwój. Jeżeli pacjent jest często w pozycji pionowej, to prawie zawsze spuchnięte nogi. W tym przypadku, jest to nieuniknione, blada skóra i obrzęk rąk i twarzy.

Istnieje wiele chorób związanych z nerkami, które mogą powodować nadmierne gromadzenie się płynu w tkankach ciała:

 • jade;
 • procesy nowotworowe w nerkach;
 • zapalenie naczyń;
 • nerczycowy;
 • amyloidoza;
 • kłębuszkowe zapalenie nerek;
 • niewydolność nerek.

Zespół obrzęku w chorobie nerek często rozwija się, gdy korpus znajduje się zakażenia, alergii, zaburzeń struktury ciała i zatrucia. Zazwyczaj, białkowa kompozycja w obecności krwi jest zakłócany takie czynniki i jony gromadzą. Pod wpływem tych chorób obrzęku manifestują się głównie w godzinach porannych.

Również ci, którzy mają do czynienia z chorobą nerek, zespół nerczycowy często objawia się, przy czym w każdej z oddawaniem moczu jest strata około 60 gramów białka.

Jaki jest mechanizm rozwoju?

Przed obrzęk nerek zespół będzie mieć wpływ niektóre zmiany zachodzą w ludzkim organizmie, co prowadzi do takich chorób:

 1. Przede wszystkim, to zwiększona intracapillary ciśnienia. Gdy występuje taki stan na wzrost filtrowania płynu tkankowego i zmniejsza jego wchłanianie zwrotne.
 2. To utrudniała nerkowy układ wydalniczy.
 3. Znaczna redukcja białek osocza. Konsekwencją ich braku naruszenia staje się wyjście wody z przestrzeni międzykomórkowej.
 4. Zwiększona przepuszczalność naczyń włosowatych. Taki stan jest charakterystyczny dla pacjentów, u których zdiagnozowano stan patologiczny lub kłębuszkowe zapalenie nerek.
 5. Zaburzenie regulacji metabolizmu wody z solą. W tym przypadku, opóźnienie jonów sodowych i wody powoduje zwiększenie wydzielania hormonu aldosteronu.

Należy zauważyć, że w przypadku obrzęku spowodowanego chorobą nerek, znamienny tym, równomiernego rozkładu w całej cieczy akumulacji powierzchni tkanki podskórnej.

Zaburzenie Immunoinflammatory jako przyczyna obrzęku

Zespół często obrzęk jest wynikiem problemów takich jak zapalenie kłębuszków nerkowych. Określenie to należy rozumieć, choroby immunologiczne, w którym dochodzi do utraty tkanki śródmiąższowej, rurowych i urządzenie kłębuszkowego. Rozwój ostrej fazie choroby u dzieci w wieku powyżej 2 lat.

Zespół edematous w kłębuszkowe zapalenie nerek jest najczęściej postrzegane w twarz. W przypadku wystąpienia ciężkich postaci choroby, może to spowodować wodobrzusze i obrzęku gidrotorakasa. Podstawową przyczyną choroby zakaźne zapalenie kłębuszków nerkowych (adenowirusa, wirusa zapalenia wątroby typu B, 12 minut szczep beta-hemolityczne paciorkowce grupy A i in.).

Rozwój zespołu niewydolności serca

W niektórych przypadkach może wystąpić obrzęk wskutek powolnego przepływu krwi w narządach i tkankach. Taki stan jest naruszeniem serca. W wyniku tego, ciecz gromadzi się w tkankach, zwiększenie masy ciała pacjenta. obrzęk później pojawiają się na tułowiu i kończynach dolnych.

Zawiadomienie takie zmiany, można łatwo. obrzęk również zespół niewydolności serca prowadzi do zmniejszenia elastyczności skóry. Jeśli choroba wyraża się wyraźnie, że skóra może pojawić się szczeliny, przez które ciecz sączy.

W niewydolności serca, wcześniej występującego obrzęk, duszność rozwija zauważalny pacjenta. W odniesieniu do gromadzenia się płynu, proces rozpoczyna się od dna i stopniowo wznosi się ciało. Co więcej, te obrzęki są symetryczne i przesunął się nieznacznie. Jeśli pacjent często to, że obrzęk skóry będą zauważalne w okolicy lędźwiowej. Dla tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia względnie – na nogach.

Zespół obrzęk w chorobach wątroby

Jeśli mówimy o obrzęk wątroby, warto zauważyć, że jest ona zlokalizowana w obszarze brzucha. W tym przypadku, nagromadzenie płynu może towarzyszyć pojawienie się żył, żylaki są zdumieni. Oczywiście, z kolei stają się cienkie, a ciało staje się nienaturalny wygląd. Ciężki, wypełniony ciekłym brzuszku podczas przemieszczania kołysanie. Ważne jest, aby pamiętać, że w niektórych przypadkach ilość płynu pod skórą może dotrzeć do znaku 25 litrów. Taki stan zespołem obrzęku jest zdefiniowany jako wodobrzusze. Oczywiście, poziom ten nie może być ignorowane, i obrzęk w pierwszych objawów należy skontaktować się z lekarzem, gastroenterologa, który musi wyznaczyć intensywnej opieki.

edematous leczenie syndrom

Pierwszą rzeczą, aby pamiętać, gdy problem takich jak obrzęk – jest zgodność z limitem racjonalnego schematu terapeutycznego, które pomogą stworzyć wykwalifikowanego lekarza. Dlatego profesjonalny rozpoznanie zespołu obrzęk – to nie jest coś, co można zignorować. Jeśli nagromadzenie płynu w tkankach można scharakteryzować jako wyraźny, trzeba dostać skierowanie na leczenie szpitalne.

W szpitalu, lekarze będą mogli określić konkretną chorobę, która stała się przyczyną syndromu obrzęku. Będą one również być w stanie opracować algorytm leczenia. Aby zrozumieć, co jest patogeneza zespołu obrzęku sam nie będzie działać, a bez ujawniania najważniejszych chorób, przeciwko którym utworzone obrzęk, skutecznie zaatakować ten problem nie jest możliwe. Na przykład osoby cierpiące na choroby wątroby, patogeneza wodobrzusze ukrywa wpływ kilka czynników. W celu zidentyfikowania ich wymaga udziału specjalisty.

Zasada ta ma zastosowanie do diagnozy takich jak zespół grudkami wywołanymi moszny. W tym przypadku warunek jest wynikiem kilku stanach patologicznych. Według tej definicji wchodzą następujące choroby: skrętny gidatidy i wodniak, jak również stany zapalne.

Jest oczywiste, że taki problem, jak syndrom grudkami wywołanymi moszny neutralizowane byłoby niezwykle trudne bez pomocy wykwalifikowanych lekarzy. Dlatego konieczne jest, aby po raz kolejny zwrócić uwagę na fakt, że skuteczne leczenie jest tylko z pomocą specjalisty.

Aby osiągnąć pożądany rezultat trzeba dbać o prawidłowe odżywianie. Ważne jest, aby wypić trochę wody (1,12 litra dziennie) i znacznie zmniejsza się zużycie soli (nie więcej niż 2 gramy). Zwykle, w przypadku większości pacjentów, zmniejszenie dziennej dawki soli stanowi wyzwanie. Aby okres przyzwyczaić się do nowego smaku żywności był najbardziej komfortowo, trzeba dodać do potraw przypraw i ziół. Dozwolone do 6 posiłków dziennie, ale tylko jeśli jest niskokaloryczna i lekkostrawna.

Po zbadaniu stanu pacjenta, lekarz może ustawić pewne ograniczenia stosowania tłuszczów, białek i węglowodanów. Oprócz terapii opartych na diecie, w razie problemów, takich jak w leczeniu zespołu obrzęku i mogą sugerować stosowanie leków mających działanie moczopędne. Ważne jest, że lekarz rozważyć wszelkie przeciwwskazania i skutki na kombinacji tych leków, a także innych leków.

Łatwo jest stwierdzić, że obrzęk – jest to poważny problem, który w większości przypadków jest wynikiem bardziej poważnych naruszeń narządów wewnętrznych. Dlatego też, gdy pierwsze objawy syndromu obrzęku należy zaplanować wizytę u lekarza. Pomoże to szybko i przy minimalnym wpływie zneutralizowania problemu.