751 Shares 7333 views

Największych firm w Petersburgu

Petersburg – jest przedmiotem Federacji Rosyjskiej, która jest jednym z liderów pod względem łącznie iw przeliczeniu na mieszkańca produktu regionalnego brutto. W 2012 roku wyniosła ona 2,29 bln USD i 459 tys. Rubli, odpowiednio, dzięki czemu miasto jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych. Główny udział w ujęciu wartościowym stanowi dla przemysłu przetwórczego, handlu, nieruchomości, transportu i komunikacji, a także usług budowlanych. Duże przedsiębiorstwa są Petersburg do pracy w tych sektorach. A to ze względu na ich przyszły rozwój miasta.

Gospodarka regionu

Petersburg ma duży potencjał przemysłowy i wysoki kapitał ludzki. W ciągu ostatniej dekady miasto umocniła swoją pozycję tylko jako kulturalnej, naukowej, edukacyjnej, przemysłowej, transportowej, turystycznej i centrum administracyjnym kraju. Największych firm w Petersburgu – jest podstawą gospodarki rosyjskiej, których praca przyczynia się nie tylko do zwiększenia bazy finansowej przedsiębiorców indywidualnych, ale również do poprawy warunków życia i stanu użyteczności publicznej. Priorytety i cele dla przyszłego rozwoju miasta zidentyfikowane w strategii rozwoju gospodarczego i społecznego, który obejmuje okres do 2030 roku. Rozpatruje dwa scenariusze: podstawowy i umiarkowanie optymistyczne. Pierwszy zapewnia maksymalny wzrost gospodarki o 3% rocznie, drugi – 4%.

Aktualne wskaźniki

Według Komitetu Statystyki, GRP w Petersburgu w 2012 roku wyniosła 2 291 992 900 000 rubli. To jest 9,56% więcej niż w przeszłości. Pod względem całkowitej GRP regionu był na piątym miejscu wśród innych podmiotów Federacji. Jego udział w produkcie krajowym brutto niemal 5%. PKB na mieszkańca – 459 261200 rubli, czyli 1,3 razy więcej niż średnia dla Rosji .. Począwszy od 2012 roku, duże firmy produkcyjne Petersburgu podano 23,2% produktu regionalnego brutto. Pięć najbardziej dochodowych sektorów gospodarki są również: handel (19,7%), transport i komunikacja (o 11,3%) oraz sektor budowlany (5,4%). Tylko nieznacznie w tyle zdrowia i usług społecznych, co dało 5,2% GRP.

produkcja

Prawie jedna czwarta GRP Petersburga jest przez firm produkcyjnych. Przede wszystkim wśród nich potrzeba identyfikowania takich roślin:

 • "Leningrad Metal".
 • „Energia elektryczna”.
 • "Baltic Shipyard".
 • "Severnaya Verf".
 • "Pella".
 • "Vagonmash".
 • "Petersburg Tram-mechaniczne" i inne.

Duże firmy budowlane Petersburga

Według Komitetu Statystyki Rosji, w 2012 roku, został zbudowany na 4,7% więcej mieszkań niż w ubiegłym. Real Estate Development (działania związane z przebudową budynków lub zmiany gruntów w celu zwiększenia ich wartości handlowej) stopniowo staje się znowu opłacalne dzięki poprawie sytuacji gospodarczej w kraju. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie Petersburg dużych firm, lista jest imponująca. Wśród nich:

 • "Glavstroy Petersburg".
 • "PIONEER".
 • Grupa firm „UNISTO Petrostal”.
 • YIT.
 • „Impuls”.
 • IPA.
 • "Lenstroytrest".
 • „lider grupy”.
 • Group of Companies "M-Industry".
 • „Megalith” i inne.

Głównymi deweloperzy, którzy są zaangażowani w projekty miejskie na dużą skalę w 2015 roku to: SETL CITY, SRV Rozwoju LSR Group, «Adamant” Fort GROUP. Zastanów się, jak te duże firmy Petersburga, w sposób bardziej szczegółowy.

SETL CITY

Firma ta sprzedaje centrum biznesowe SeltCentr. SETL CITY działa na rynku w Petersburgu i całej północno-zachodnim regionie od 1994 roku. Jest częścią dużego przemysłowego holdingu, który obejmuje nie tylko Rosji, ale również firmy zagraniczne. Jej głównym polem działalności – to rozwój rynku nieruchomości komercyjnych w Petersburgu i regionu, a także w Kaliningradzie. Oprócz centrum biznesowego, firma planuje wybudować kompleks kulturalnych i sportowych, St. Michaela ogród, Newski wysp i GrinLandii.

Rozwój SRV

Wymusza firma zbudowała centrum handlowego „Ohta Mall” w Petersburgu i „Promenade” w Moskwie. SRV jest jednym z pięciu największych firm w Finlandii i działa od 1987 roku. Główną zaletą zlecenia usług, które deweloper dla klienta jest mieć zintegrowaną konstrukcję z uwzględnieniem potrzeb klienta. W okresie istnienia konta w SRV pełni rozwiniętej centrów handlowych, hoteli, lokali biurowych i budynków, obiektów przemysłowych, parkingów podziemnych, tuneli i stacji metra i tory kolejowe.

Grupa LSR

Firma sprzedaje w Petersburgu, budowy budynku mieszkalnego z garażem podziemnym, kotłowni bloku modularne i stacji transformatorowych o nazwie „EvropaSiti”, aw Moskwie – kompleksu mieszkalnego „Don Olympus”. Firmy wchodzące w skład Grupy LSR, zaangażowane w produkcji różnych materiałów budowlanych. Całkowita liczba pracowników przekracza 15 tysięcy osób. Główne obszary działalności firmy to Petersburgu, Moskwie i Jekaterynburg. Główne kierunki – rozwój rynku nieruchomości komercyjnych, budynek produkcyjny materiałów.

"Adamant" Construction Group

Struktura trzymająca zawiera więcej niż 50 różnych jednostek. Wśród nich znajdują się zarówno sklepy i centra rozrywki i projektowe i instalacyjne firmy. Grupa 2015 „Adamant” planuje się budowę TRC „Scandinavia” i Zanevsky kaskady w Petersburgu.

FORT GROUP

Podobnie jak w innych dużych firm Petersburgu, która jest zaangażowana w rozwój, jest zaangażowany w zakup starych i pomijanych obiektów. Następnie, rekonstrukcja, co zwiększa ich koszty. Została założona w 2011 roku przez absorbowanie „makrokosmos”. W realizacji FORT GROUP, od 2015 roku, znajdują się dwa centra handlowe, „Europolis” i „Port Nakhodka.”

Duże firmy transportowe Petersburgu

Rozwój przemysłu i całej gospodarki nie jest możliwe bez skutecznej infrastruktury. Petersburg – jest ośrodkiem przemysłowym z Rosji, więc ustanowił powiązań z innymi regionami. Firmy transportowe zapewniają transport ładunków na terenie miasta oraz w krajach WNP. Są na najlepszej opinii Klientów:

 • "GEOTEK".
 • "Rostek-Wyborg".
 • "Avangard" LLC.
 • "Unontrans Logistyka".
 • "Baltic Airlines".
 • "Aw-trance".
 • „Kontynent”.
 • "Magistral" LLC.
 • "Garant-trans".
 • „AMD-transportowa” i inne.

Intercity transport pasażerów przewożonych przez zakłady użyteczności publicznej. Miasto ma metro, autobusy, tramwaje, Trolejbusy, że planuje uruchomienie elektrycznego Aeroexpress z Pułkowo.

Petersburg jest często nazywany rodzaj city-punktu orientacyjnego. I status ten otrzymał zasłużony. Miłośnicy muzeów i historii znajdą tu swój raj. Ale Petersburg – to nie tylko kulturalnym, naukowym i edukacyjnym centrum Federacji Rosyjskiej. Tu koncentruje się również ogromna zdolność produkcyjna. Duże firmy Petersburg – jest podstawą gospodarki. Wśród nich wielu gigantów przemysłowych, a także liderzy branży budowlanej oraz sektora transportowego. Ich praca – to podstawa pozytywnego scenariusza jest nie tylko miasto, ale także dla całego kraju.