411 Shares 4689 views

Giant Sequoia: zdjęcia. Gdzie rośnie gigantyczny Sequoia?

Giant Sequoia czy mamut drzewo (jak inaczej nazywa) jest uważany za jednego z wielkich drzew na świecie. Ponadto, przeżył to jeden z wielu cudów świata. Ta rodzina olbrzymiego drzewa iglastego może osiągnąć wysokość ponad 110 metrów, a jego średnica wynosi 12 metrów wału. Średnia długość życia cud natury jest nie do pomyślenia. Giant Sequoia mieszka od ponad 5000 lat.

Historia wystąpienia

Do tej pory naukowcy doszli do wniosku, że ten gatunek drzewa pojawiły się na Ziemi więcej 140 milionów lat temu. Widać to Point i badanych skamieniałości i innych złóż geologicznych, na podstawie których możliwe jest obliczenie przybliżonej daty pojawienia się ogromnych naturalnych stworzeń na Ziemi.

W dawnych czasach sekwoja rozciąga się na terytorium znanym dzisiaj jako Francji, Japonii, a nawet w Wyspy Nowosyberyjskie. Olbrzymie drzewa istniały już w okresie jurajskim, kiedy dinozaury zamieszkanej planety, a nawet wtedy lasy zajmują duże obszary w północnej półkuli. Według ekspertów, 50 mln lat temu, ze względu na fakt, że temperatura na Ziemi znacznie spadły, wiek lód zaczął. Giant Sequoia przestał się rozprzestrzeniać na całym świecie, a jej zakres jest mocno zredukowane. Po ogrzaniu drzewa pozostała na tym samym stadium rozwoju się rosnąć tylko w jednym regionie.

Pierwszy gigant sekwoja odkryta Hiszpanów, którzy w 1769 roku wysłał ekspedycję do obszaru obecnej San Francisco. Jego nazwa Mammoth drzewa otrzymał od językoznawcy i botanik S. Endlifera który pierwszy nazwał je „czerwone drzewa.” Początkowo nikt nie wiedział, co zrobić z tymi ogromnej trwałości. Oni ledwo wykorzystywane, ze względu na fakt, że silne pnie było prawie niemożliwe, aby wbić go w dół, ponieważ nie ma żadnej siekiery lub piły. Oprócz wszystkich drewna był całkowicie nadaje się do budowy, takich jak drzewa sosnowego i innych drzew iglastych. Las gigant sekwoja nawet poddane eksterminacji w 1848 roku. Przez czas ponad połowa drzew zostały zniszczone, rząd USA postanowił zacząć chronić niesamowitych stworzeń natury.

dzisiaj

Dziś, naturalne lasy sekwoi są uważane za własność publiczną, ale zachowały się tylko na wybrzeżu Pacyfiku w Kalifornii. Również mamut drzewo rośnie na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada. Jest to jedyne miejsce, gdzie szczątki niezwykłych i wspaniałych leśnych gigantów są nadal zachowane. Rezerwat ten obejmuje powierzchnię około 670 kilometrów od wybrzeża i około 45 kilometrów w głąb lądu. Giant Sequoia rośnie wysoko w górach, z powodu wysokiej wilgotności wymagane dla niego. Niemniej mamut drzewo radzi sobie z niskimi temperaturami, które po prostu pomagały ten cud świata przetrwać epokę lodowcową.

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych, przyciąga tysiące turystów, którzy chcą robić zdjęcia u stóp drzewa. Rezerwy, gdzie rośnie gigantyczna sekwoja, i jest popularny wśród Amerykanów, którzy nawet uznany za jednego z gigantycznych nazwy słynnego amerykańskiego generała. Ten olbrzym jest chroniona jak każdy inny pomnik, a jest dziedzictwo kulturowe całej Ameryce. Mimo zainteresowania ze strony naukowców, nie obniżyć byle pretekstem.

Drzewo "General Sherman"

Giant Sequoia „General Sherman” rośnie w Sierra Nevada i jest uważana za jedną z najbardziej zdumiewających roślin na ziemi. Wysokość drzewa jest więcej niż 83 metrów, a jego objętość bagażnika – 1486 metrów sześciennych i waży ponad 6000 ton. Szacuje się drzewo gdzieś około 2700 lat i nadal rośnie. Każdego roku, gigant wzmaga tyle drewna, ile może zdobyć drzewo 18-metrowy. Naukowcy nadal studiować tylko w świecie roślin iglastych, które widział w swoim życiu historię ludzkości.

Innym znanym olbrzymem

W uzupełnieniu do „General Sherman” w rezerwie jest jeszcze inny wspaniały drzewo – gigant sekwoja (Sequoia). California, gdzie to było ścięte, wciąż utrzymuje bazę olbrzyma. Ponadto, został również wyróżniony zaszczyt stać się nieoficjalnym symbolem państwa. Drzewo zostało ścięte w 1930 roku w wieku 1930 lat! W swej istocie, niektóre sektory w połączeniu z farbą na nich jest napisane, co następuje:

  1. 1066 – rok bitwy pod Hastings.
  2. 1212 – rok podpisania Magna Carta.
  3. 1492 – rok po odkryciu Ameryki.
  4. 1776 – rok Deklaracji Niepodległości.
  5. 1930 – rok wyrębu.

Opis sekwoje

Drzewo ma gęstą skorupy, której grubość wynosi 60 cm. W wilgotność drewna substancji oleistych są całkowicie nieobecne, ale duże ilości tanin zawierała zarówno oporne na pożary lasów. Nawet zwęglone pnie kontynuować dalej rosnąć, podczas gdy inne iglaki po takich urazach umrzeć. Drewno tego drzewa nie jest podatne na ataki owadów, grzybów, choroby i gnicie. Jej korzenie rosną tak głęboko w ziemi, że szansa, że drzewo spada na silny podmuch wiatru, wynosi zero. Giant Sequoia, którego zdjęcia wyobraźni, ma różowe skorupę, która staje się bardziej czerwone bliżej jądra. Już dawno nie gnije, może wytrzymać ogromne obciążenia i dlatego doskonale nadaje się do różnych celów, chociaż nie jest aktywnie używany.

reprodukcja

Dorosły sekwoja drzewo produkuje ogromne ilości nasion, ale tylko niewielka część z nich z powodzeniem kiełkują, a ci, którzy udali się po ziemi, zmuszeni do walki o swoje życie. Fakt, że młode pędy rozgałęziają się wzdłuż całej długości, ale starszy stajesz, tym bardziej dolne gałęzie zostały wyeliminowane. Zatem drzewo tworzy solidną kopułę, która nie jest absolutnie przegapić światło dzienne. Lasów olbrzymie sekwoje nie pozwalają na nic się rozwijać pod tym zielony baldachim. Dlatego młode pędy mają do czynienia ze słabym oświetleniem w oparciu o to, że bardzo trudno jest mówić o naturalnej dystrybucji sekwoja drzew na ziemi. W przypadku, gdy ludzkość będzie aktywnie korzystać z takiego drewna, trzeba będzie tworzyć specjalne rezerwy, które będą uprawiane sadzonki.