770 Shares 4298 views

Mnemonic – kto to jest? Znaczenie słowa „mnemotechniki”

W sprawach pamiętając rozumiemy ledwie na poziomie świadomych użytkowników. Ale nasza zdolność do zatrzymywania danych – w sobie cud ludzkiego mózgu. Ile techniki zapamiętywania informacji wiemy? Przeczytać, zapamiętać, starają się odtworzyć … W najlepszym przypadku – aby połączyć szereg asocjacyjną z istniejącej wiedzy, a więc powodować żądany obraz w mózgu.


Ale w tym celu techniki znacznie więcej. A ludzie jak ty i ja, praktykować je i cieszyć się doskonałe rezultaty. Jednym ze sposobów zapamiętywania – mnemotechniki, a ludzie, którzy je wykorzystują – mnemotechniki. Warto więc dowiedzieć się znaczenia mnemotechniki i jak możemy uderzyć osobę, ona opanowana.

Przed negocjować bezpośrednio z artykułu z zastrzeżeniem, pamiętajmy film „Johnny Mnemonic”. Ktoś widział go z pytaniem zaznaczyć kilka lepiej niż ci, którzy nie mieli szansy spotkania z tym obrazem. Na niej możemy również powiedzieć kilka słów oddzielnie.

Mnemonic – kto to jest? Interpretacja słów

Odnosząc się do terminologii. Najbardziej istotne współczesna interpretacja słowa „mnemotechniki” – specjalista profesjonalnych technik władania od zapamiętywania. Ta interpretacja pojęć interesuje nas, apelując do innej perspektywie – mnemotechniki.

Co jest pamięciowy?

Mnemoniki (pod względem źródeł występuje określenie „mnemoniki”) – technikę zapamiętywania. W rzeczywistości, jest to pewien zbiór metod i technik, które ułatwiają przechowywanie informacji w mózgu, zwiększa ilość danych, postrzeganych przez człowieka poprzez tworzenie sztucznych stowarzyszeń.

Termin pochodzi od greckiego słowa mnemonikon, co w tłumaczeniu oznacza „sztukę zapamiętywania”. Niektóre źródła podają, że wymyślił Pifagor Samossky w 6 wieku pne

Ponadto, warto wiedzieć, że nazwa „Mnemonic”, lub raczej jego pierwotnej formie, jest skojarzony z nazwą jednej z bogiń greckiego panteonu – Mnemosyne. Przypomnijmy: Mnemosyne – matka muzy, pamięć patronat.

Mnemoniki we współczesnym świecie

Historycznie technika zapamiętywania powstał jako część filozofii. W zasadzie wszystko współczesna nauka ma swoje korzenie w psychologii. Mnemoniki był również częścią retoryki, a stosowany jest w rzeczywistości, starożytni mówcy zapamiętać ich długich przemówień. Pierwszy nagrany dowód jej historyków nauki odnoszą się do 86-82-tych. BC Autorstwo przypisuje się nimi Cyceron, Kwintylian.

Do dzisiaj pamięciowy rozwijać, ulepszać technologię i uczynić je bardziej wydajne. Jeśli to było wcześniej podłączone urządzenie magazynowania strukturyzowanych tablic tekstowych, ale teraz to może pomóc rozwiązać w pamięci jakichkolwiek dokładnych informacji, nawet jeśli jest on uważany za trudny do odwołania lub wcale niezapomniany.

Cuda mnemoniki (czyli tak wyglądać pomyślnej realizacji mnemoniczną) są wyświetlane jako pop i cyrku. Tak więc, wykonawcy wykazać mnemoniki składowania zbioru numerów telefonicznych, skomplikowanego tekstu w tabelach, numerycznych i tym podobne. W grze podwójnej produkcje specjalnie opracowany kod drutu Number „numery zgadywania” (lub oznaki ukrytego wyrazu, etc.)

sprzęt przechowywania

Biorąc pod uwagę mnemoniki, spróbujmy spojrzeć na to z różnych stron. Tak, to będzie łatwiej interpretować jako system wewnętrznych wiadomości e-mail, za pomocą którego ludzie mogą przekształcić informacje w wielu innych obrazów wizualnych. Reprodukcji tych znaków mnemoniki i przypomina właściwej informacji.

Jak to działa? Mózg łączy różnorodne skomplikowane, ale naturalne mechanizmy pamięci. Przyczyniają się one do całkowitej kontroli procesu postrzegania i odtwarzania informacji. Aby nauczyć się korzystać z mózgu jako środków własnych, będzie działać podobnie do tego umiejętności dydaktycznych, takich jak skrót, maszynopisanie. Zastawić wynik pozytywny – ćwiczenia.

Opanowanie mnemoniki, człowiek nie może go używać, jak iw przyszłości. Mnemonic – nie jest osobą z naturalną lub nabytą niezwykłą zdolność do zapamiętywania. Opanowanie go nie zmienia ostatecznej zwykły proces zapamiętywania. będzie musiała uzyskać dobre wyniki, jak „to”. W tym celu konieczne jest, za każdym razem tworząc specjalny „język” znaki, które zostaną zapisane w pamięci informacji.

Co daje mnemoniki?

Mamy już uważana za sens mnemotechniki słownych. Jaki jest pamięciowy dla nas?

Wykorzystanie mnemotechniki w dzisiejszym społeczeństwie informacyjnym nasycony Wielkiej. Po pierwsze i najważniejsze jest to, że daje, – zdolność do przechowywania dużych ilości szczegółowych informacji w twojej głowie. Pozwoli to znacznie bardziej efektywne rozwijanie każdej dyscypliny naukowej.

Wyniki mnemotechniki można porównać z osiągnięciami postępu technicznego. Dzięki zastosowaniu mnemoniki, łatwo być na równi z najlepszych przedstawicieli swojego zawodu. Po zapoznaniu się z pracy naukowej w wybranym tematem, obserwując wykładowca, oglądając film, mnemoniki może dosłownie chłonąć każde słowo. To brzmi jak coś na granicy fantastyki, ale nie jest to absolutnie prawdziwe.

Zaletą mnemoniki tej informacji, możemy działać w przyszłości. Nie można zapominać, że nie jest opóźniony o długich półkach, i nauczyć go znowu nie jest to konieczne.

Fantastycznie wprowadził tematykę ochrony ludzkiego na uwadze szeroki wachlarz filmem informacyjnym „Johnny Mnemonic” z Kianu Rivzom w roli tytułowej. Ale nie zostały wykorzystane zasoby mózgu i zaplecze techniczne, zbudowany w głowie bohatera.

wniosek

W tym artykule poruszył niezwykłych tematów – wysoce wydajnych zapamiętywania trudno przypomnieć sobie informacje. Mnemonic – to osoba, która opanowała technikę stowarzyszeniowej z zapamiętaniem zakres natychmiast chwycić i przytrzymać pamięci złożonych danych w celu dalszego jej użyć.

Mamy zdemontowane i znaczenie słowa „mnemotechniki”, znajdując się jego greckiego pochodzenia. O bogatej historii, mnemotechniki w dzisiejszym świecie stał się jednym ze zjawisk, które przyczyniają się do integracji osoby w rytm postępu technologicznego.

Wyniki wykorzystaniem mnemotechniki, aby pomóc w rozwoju nowej wiedzy, zdobywania zawodu, rozwiązywaniu codziennych problemów. Jeśli chcesz, aby opanować tę technikę, ponieważ korzyści przyniesie niezaprzeczalne.