167 Shares 5696 views

Jak poprawić krążenie w nogach: skutecznych środków ludowej, leki i zalecenia

Jeżeli dana osoba jest krążenie krwi, jest obarczona rozwoju wielu chorób, z których niektóre są bardzo poważne. Happening uszkodzenia mózgu, naczyń krwionośnych, serca, a po jakimś czasie, a także w innych problemach narządów. Słabe krążenie nóg mogą wskazywać na chorobę utajoną, a osoba nie jest nawet świadomy. Taki stan patologiczny pociąga za sobą różne konsekwencje. Więc jak poprawić krążenie krwi w nogach? Spróbujmy zrozumieć.


Objawy niewydolności żylnej i tętniczej

Przez zaburzenia krążenia krwi w dolnych powoduje utratę żyłach i tętnicach (miażdżyca tętnic), endarteritis, rozszerzonego żylaków naczyń, zwężenia światła naczynia płytki, zapalenie ściany naczynia lub skurcz. Jeśli nagle pojawił się u podnóża niebieski „gwiazda” lub siatką drobnych naczyń, mogą być objawy żylaków, które mogą objawiać się bólem i uczucie ciężkości w nogach, nocne skurcze, obrzęk węzłów i obrzęków w naczyniach dotkniętych.

Skóra na stopach mogą czerwienić i cieńsze. Słabe krążenie w kończynach dolnych objawia ból wyginając w łydkach, ciężkich nóg, chromanie przestankowe. Poważniejsze objawy zakrzepicy, owrzodzeń troficznych, co wskazuje na rozwój zakrzepicy.

Przyczyny patologii

Głównym powodem, co prowadzi do zaburzeń krążenia krwi w kończynach dolnych, jest siedzący tryb życia. Większość osób z zawodów są często spotykane w pozycji siedzącej, co prowadzi do zastoju krwi w żyłach. Jest ból w nogach, zaczynają opony szybko i stają się zimne.

Wielu ludzi, zwłaszcza starszych, ciągle przeżywa trochę chłodno, ale po krótkim spacerze dostają gorące. Powodem jest to, że nawet małe ćwiczenie poprawia krążenie krwi, eliminuje syndrom zimnych stóp.

Jak poprawić krążenie w nogach? W tym przypadku nie jest wymagane żadne szczególne traktowanie, wystarczy trochę zmienić swój styl życia. Jeśli zaczynają się poruszać trochę więcej, jest w stanie przenieść chorobę na własną rękę, i proste ćwiczenia rano przyczyni się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Przez zaburzenia krążenia krwi i innych przyczyn może spowodować kończyn dolnych, a nie takie nieszkodliwe. Ten stan patologiczny może być oznaką wadliwego działania organu. Dlatego nie jest łatwo zrozumieć, co dokładnie przyczyniło się do rozwoju choroby i jakie leczenie jest konieczne.

Przydzielić następujące są najczęstszymi przyczynami upośledzenia krążenia w nogach:

 • alkoholu i palenia;
 • Zmiany wiekowych;
 • Wysoka zawartość cholesterolu we krwi;
 • sercowego, miażdżyca tętnic;
 • cukrzyca;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • nadwaga;
 • żylaki, zakrzepica i zwężenie tętnic.

Sposoby radzenia sobie z krążeniem krwi

Jeśli nie zostaną podjęte żadne działania w celu radzenia sobie z krążeniem krwi, wynik po pewnym czasie zostaną zniszczone niebieskie węzłów i splecione żyły opuchnięte nogi. Również prawdopodobieństwo zniszczenia żył głębokich wewnętrznych. Niestety, patologiczne zmiany, które biorą choroby naczyń obwodowych, są przewlekłe i bez leczenia jest testowany.

Lekarze zaangażowani w leczeniu naczyń krwionośnych, istnieje wiele różnych narzędzi, aby poprawić krążenie w nogach. Z leków i procedur fizjoterapii jest zmniejszenie lub wyeliminowanie stanu patologicznego, żył i tętnic kończyn dolnych. Jeśli te sposoby nie są skuteczne, wówczas odwoływać się do rodnika takiego sposobu, ponieważ operacja usuwania lub wypalanie sklerozirovaniem dotkniętej części zbiornika. Ale ta operacja jest bolesna mało, ale w końcu przyczyną deformacji żył nie jest całkowicie wyeliminowane.

lek

Leki, które poprawiają krążenie krwi w nogach, należy powołać się z lekarzem. Po oględziny i badania pacjenta jest on wysyłany do egzaminu. Na podstawie tych wyników, lekarz przypisuje niezbędne przygotowania do normalizacji krążenia krwi w kończynach dolnych. Więc jak poprawić krążenie krwi w nogach? Aby to zrobić, należy użyć następujących narzędzi:

 • Angioprotectors. Muszą poprawić mikrokrążenie, a także normalizację przepuszczalności naczyń, tak że ściany aktywności wymiany wróciło do normy. Należą do nich "Kurantil", "persantyna", "Trental", "Fleksital", "Doxey-Khem", "Pentoksyfilina", "Radomin", "doniczki".
 • Leki dekstran o niskiej masie cząsteczkowej. Poprzez taka dodatkowa dostawa leku występuje objętości krwi przestrzeni międzykomórkowej do krwiobiegu. W efekcie płynność krwi znacznie się poprawiła. Kategoria ta obejmuje następujące leki: „Reomakrodeks” i „Reopoligljukin”.
 • Preparaty zawierające prostaglandynę E1 ( "Vazaprostan"). Dzięki nim poprawia przepływ krwi i normalne mikrokrążenie. Leki te również przyczynić się do rozwoju dróg krwi i normalizacji ciśnienia tętniczego.
 • blokery kanałów wapniowych, które działają nawet na naczyniach mózgowych. Należą do nich: "Kordafen", "Kordafleks", "Adalat", "Stamlo", "Norvaks", "Plendil", "Foridon", "Latsipil".
 • Przeciwskurczowe myotropic działanie. Stosowanie takich leków rozszerzają naczynia krwionośne i krew zaczyna krążyć swobodnie. Ponadto, są one również złagodzić skurcze. Te leki medyczne są "Mydocalm", "Cavintonum", "Eufillin", "Halidorum".

Inne leki

Jak poprawić krążenie w nogach? Dla osiągnięcia tych celów i innych preparatów medycznych.

Bioflawonoidy pomaga zwiększyć elastyczność czerwonych krwinek, co poprawia przepływ krwi. Ganglioplegic rozciągają żyłki, tętniczki i żyłki i małe objętości krwi są rozprowadzane równomiernie w kończynach dolnych. Leki te obejmują "Dimekolin", "Kamfony", "pahikarpin", "Temehin", "pyrylium".

Ponadto, ten problem jest rozwiązany przez leki, takie jak alfa-blokerów. Mają złożoną wpływ na cały organizm, a nie tylko rozszerzenie naczyń krwionośnych w kończynach dolnych, ale także w narządach wewnętrznych.

Używanie maści

Maść, poprawia krążenie krwi nóg, zmniejszają obrzęki tylko kończyn dolnych, ale powodem jego wystąpienia nie można wyeliminować. Najpopularniejsze narzędzia są następujące preparaty zewnętrzne:

 • heparyna maści;
 • "Venitan";
 • „Essaven żel”;
 • „Troxevasin” i inne.

tradycyjne leki

Jak poprawić krążenie w nogach? środki folk może pomóc w rozwiązaniu tego problemu tylko wtedy, gdy choroba ma łagodny stopień. W poważniejszych przypadkach, pomoc lekarska.

Największy wpływ przynieść nalewki alkoholowe z kwiatów bzu i kasztan. W tym celu, kwiaty umieszczono w słoiku pół litra, wypełniając ją prawie do górnej i wylano wódki lub alkoholu rozcieńczonego na pół. Bank zamknąć pokrywę plastikową i umieszczone na dwa tygodnie w ciemnym miejscu. W tym czasie płyn staje się ciemnobrązowy. Należy opróżnić, a następnie wcierać jej wewnętrznej ud i niższe.

W tym celu, owoc stosowany jest również kasztan, który wcześniej spłaszczone. Wytwarzanie i zastosowanie nalewki w taki sam sposób.

Jak poprawić krążenie w nogach dla osób starszych? Wszystkie powyższe metody są skuteczne dla osób w każdym wieku.

wniosek

Tak więc, istnieje wiele sposobów, aby poprawić krążenie krwi w kończynach dolnych. Leczenie będzie skuteczne w przypadku, gdy dana osoba ma na to jest wola, determinacja i pragnienie. Aby uniknąć takiego stanu patologicznego, stosowania środków zapobiegawczych.